Madrid - ASM A 5:3 (2:1)

1. třída, skupina A - sobota 29.9.2012 - Brno - Svážná

29.9.2012 - MaŠ
Naše branky: Dominik Martinek (Martin Plachký) 0:1, Michal Kroupa (Martin Špicl) 4:2, Jan Mašek (Martin Špicl) 5:3 Sestava: Ondřej Borkovec - Jan Mašek, Michal Kroupa, Martin Plachký, Jiří Mašek - Martin Špicl, Martin Mašek, Dominik Martinek, Pavel Křivý, Aleš Weinfurter ŽK: Martin Plachký ČK: Martin Plachký V sobotu, 29. 9. 2012 od 11,30 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání s týmem, který dobře známe ze zimního KAJOT OPEN - Madrid. Chtěli jsme odčinit blamáž z prvního utkání s Parmagianni, utkání začalo dobře, ale posléze se z naší strany naprosto rozpadlo. Ihned v první minutě vysunul Jura bratra Mařu, ten se uvolnil, vypálil, ale brankář soupeře míč zlikvidoval. Tlačili jsme se před branku Madridu a vypadlo to, že je jen otázkou času, kdy protrhneme smolné okamžiky. Asi po 5-ti minutách vysprintoval Plachta z obrany, narazil si s Nidalem Oreidim, vrátil mu míč před branku a Nidal krásnou střelou do pravého horního růžku dostal naše barvy do vedení - 0:1. Bohužel prakticky hned z rozehrávky jsme špatně dostoupili protihráče a ten ze sedmi metrů nedal Onóšovi bodlem šanci - 1:1. I nadále jsme byli aktivnějšími, ale branka nám byla malá. Nejdříve MaŠ zaběhl na pravou stranu, uvolnil před brankou volného Mařu, ten si ještě obešel obránce, ale následně přestřelil. Za pár minut loboval za obranu Plachta, MaŠ si zpracoval míč a z otočky pálil levačkou, bohužel i jej vychytal brankář soupeře. My jsme hráli a soupeř jen bránil, bohužel těsně před koncem poločasu měl hodně prostoru na levé straně obránce Madridu, odhodlal se až ke střele bodlem, kterou ještě tečoval Míša a ta vymetla levý horní růžek naší svatyně - 2:1. Hráli jsme dál, ale po následném propadu šel na Onóše sám útočník, náš brankář však míč fantasticky vyrazil. Do druhé půle již nenastoupil zraněný Jura a bylo to znát. Ihned na začátku vyrobil hrubici Mařa, útočník jej obehrál a nedal šanci křižnou ránou Onóšovi - 3:1. Při další akci Madridu fauloval nešetrně Plachta na půlce, soupeř však přečíslení dohrál a svoji přihrávku na zadní tyč nekompromisně trestal - 4:1. Plachta bohužel musel po druhé žluté kartě do sprch a naše obrana se totálně rozpadla. Od tohoto okamžiku neměla naše hra absolutně nic společného s tím, co normálně umíme hrát a hrajeme. Sice jsme bojovali, dřeli, ale následně jsme ztráceli zbytečné míče a moc jsme se na vše napracovali. Asi v polovině druhého dějství utekl po pravé straně MaŠ, servíroval na zadní Míšovi a ten nekompromisně snižoval - 4:2. Místo toho, abychom však utkání ještě zdramatizovali jsme opět vymysleli ukázkovou hrubici a Madrid tuto nabídku neodmítl a do prázdné branky skóroval - 5:2. Po chvíli a další naší chybě to mohlo být ještě horší, ale samostatný únik soupeřova útočníka vychytal skvěle Onóš. Těsně před koncem utkání byl důrazný kapitán MaŠ, vybojoval míč na brankáři po Ghedově uvolnění, nezbrklil, ale dal míč zpět pod sebe na Ghedu a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 5:3. Při následné naší power-play vybídl MaŠ přihrávkou Turana, ale jeho rána jen o centimetry minula protilehnou tyč. V poslední minutě měl ještě dvě velké příležitosti Mařa, ale ve skrumážích před brankářem nebyl ani jednou úspěšný. Sumasumárum: Bohužel, i takováto utkání jsou. Začali jsme precizně, šli jsme rychle do vedení, ale místo toho, abychom se začali soustředit na obranu, jsme se opět nesmyslně tlačili za dalšími brankami. Soupeř svojí vyčkávací taktikou slavil úspěch a utkání otočil. Poté přišly dvě hrubky a bylo po zápase. Poté, co navíc byl vyloučen Plachta a ze hry odešel Jura, bylo to jen ubojované trápení a otázka, kolik nám dnešní soupeř branek ještě nasází. Bohužel, rychle zapomeňme na tento historicky nejčernější SAN MARÍNSKÝ VÍKEND. Jedeme dál týme, máme na lepší výkony. MaŠ