ASM A - SK Amor Lazor Vyškov B 2:4 (0:4)

Naše branky: Kryštof Večeřa (Jan Mašek) 1:4, Kryštof Večeřa (Ondřej Halas) 2:4

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Ondřej Halas (Skunk), Jan Mašek (Gheda), Michal Kroupa (Míša), Michael Malásek (Michal) - Petr Hvízdal (Nikotin), Lukáš Veselý (Scarynho), Kryštof Večeřa (Krištofinho)

ŽK: Lukáš Veselý

Soupeř, kterému tímto gratulujeme viděl toto utkání takto:

San Marinu se v posledních zápasech tolik nedařilo, navíc měli vyloučené dva hráče, takže také nemohli nastoupit v nejlepší sestavě. U nás to ale bylo podobné, v minulém zápase se zranil Martin Lička, omluvil se Jirka Legner a nakonec ze zdravotních důvodů odřekl účast i Jirka Růžička a tak nás zbylo 6. V Tišnově se nám poslední roky ale daří a tak jsme chtěli navázat na dobré výsledky, které jsme odtud přiváželi.

Vzhledem k našemu počtu jsme hráli zezadu a snažili jsme se chodit do brejků. Tato taktika na domácí platila a nebyli schopni se v útoku celý první poločas prosadit. Nám se dařilo zachytávat rozehrávku domácí a vyráželi jsme dopředu a v útoku jsme domácí přehrávali a začínali se čím dál více dostávat do šancí. Jako první se prosadil Josef Lička, když dobře vykombinovali od vlastní branky, a po nahrávce od Martina Hobzy, obešel hráče na půlce a z úhlu prostřelil domácího brankáře. Za tři minuty jsme vedli o dvě branky a opět se prosadil Josef Lička po nahrávce Filipa Novotného a zblízka zvýšil na 2 : 0. V 15. minutě zabojoval David Benda, obral domácí o míč a v samostatném nájezdu obešel i domácího brankáře a zvýšil na 3 : 0. V poslední minutě prvního poločasu jsme se radovali ještě jednou, když jsme dobře zakončili brejk a po přihrávce Davida Bendy se radoval Martin Hobza. V samotném závěru poločasu došlo u nás ke dvěma zraněním, nejdříve Josef Lička špatně došlápl a bylo podezření na natažené šlachy nebo výron a o chvíli později v souboji si Filip Novotný narazil bok a měl velké potíže při běhání.

V průběhu přestávky jsme se snažili dát hráče aspoň trochu do pořádku. Byla to hodně nepříjemná situace, ale nakonec jsme vše zvládli dobře. Pokračovali jsme v důsledné obranné hře, domácí se více tlačili do útoku a snažili se o častější střelbu z větších vzdáleností, ale s tím si velice dobře poradil náš brankář a všechny tyto střely vyrážel nebo chytal. Branku jsme dostali po naší chybě v rozehrávce, kdy jsme na půlce ztratili míč a domácí naši chybu potrestali a na zadní tyči do prázdné snížili na 1 : 4. My jsme se i s našimi zraněnými hráči již tak často nedostávali do šancí, ale několik jsme jich měli, ale buď jsme mířili vedle nebo do brankáře. Naše obrana ale dál fungovala dobře, nedopustili jsme se již žádné chyby při rozehrávce a tak jsme stále drželi dobrý výsledek. Domácí ke konci začali hrát powerplay, ale nám se bohužel nepovedlo několikrát trefit prázdnou branku domácích. Domácí se radovali až ve 38. minutě, když naši hráči nevystoupili proti hráči s míčem a ten asi z 9 m nechytatelnou střelou trefil pod břevno. Pak se již do konce zápasu nic neudálo a my jsme se radovali z dalších tří bodů.

Hodnocení trenéra Josefa Ličky st.:

"Na San Marinu bylo vidět, že jim chybí klíčoví hráči, kteří hráli ve Vyškově. Naše pětice hráčů zahrála zodpovědně dozadu, neztráceli jsme zbytečně balóny a vepředu jsme dokázali domácí přehrát a vytvořit si šance a využít je. Po zranění dvou našich hráčů to na druhý poločas nevypadalo ale vůbec dobře, ale hráči jej odehráli, sice již neměli ten pohyb jako v prvním poločase, ale zápas dohráli celý a i díky nim jsme získali v Tišnově důležité tři body. Všem, kteří tento zápas odehráli patří velké poděkování za předvedený výkon."