7.1.2017 - MaŠ

Naše branka: Ondřej Halas (Kryštof Večeřa) 4:1

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Michael Malásek (Michal), Martin Plachký (Plachta), Ondřej Halas (Skunk) - Jan Mašek (Gheda), Kryštof Večeřa (Krištofinho), Martin Špicl (MaŠ), Tomáš Koláček (Koblížek)

ŽK: Jan Mašek, Martin Špicl

V sobotu, 7. 1. 2016 od 20,00 hod., jsme sehráli první letošní utkání. Tentokráte jsme byli jako hosté v naší tišnovské hale SSK. Proti nám nastoupil jeden z nejlepších soupeřů soutěže - zkušená Květnice Tišnov. Do utkání jsme již tradičně nastupovali se 4 absencemi ze základu, proto vyhlídky byly již před zápasem hodně bídné.

Již od prvních minut nás domácí přehrávali, ale my, každý jsme dřeli, jak to jen šlo. Ve 3. minutě pronikl domácí útočník po pravé straně, vytáhl na sebe dalšího obránce a přihrál do prázdné branky spoluhráči - 1:0. V 5. minutě vyslal dlouhý pas Michal na Ghedu, jeho ránu vyrazil domácí gólman a Krištofinho z voleje přestřelil, škoda. O minutu později obešel ve středu hřiště protihráče Skunk, servíroval na zadní MaŠovi, ale ten minul cíl. V 10. minutě vykopl z prázdné branky ránu soupeře kapitán MaŠ a za minutu po tréstném kopu stejný hráč vyrazil již jasnou branku hrudí rovněž mimo. V 15. minutě vyhodil dlouhý míč Kumar na Krištofinha, ten však ztratil míč a Květnice nás vyšachovala do prázdné branky - 2:0. V 18. minutě si narazil míč Krištofinho s Koblížkem, ale jeho ránu vyblokoval obránce. O minutu později vypálil po "zámku" z 10-ti metrů domácí hráč mezi nohama Koblížka, míč ještě tečoval Krištofinho a Kumar byl bezmocný - 3:0. V poslední minutě jsme mohli ještě korigovat, MaŠ přihrál Michalovi, ale jeho rána skončila těsně mimo. V první půli měli domácí ještě mnoho dalších příležitostí, ale buď mířili vedle, nebo nás podržel velmi dobře chytající Kumar.

Hned v první minutě druhého dějství jsme mohli korigovat výsledek, Krištofinho procpal míč na Skunka, ale jeho ránu vytěsnil brankář nad. Ve 22. minutě prohrál na půlce souboj MaŠ a protiútok domácích zakončil křídelník mezi nohama bezmocného Kumara - 4:0. Ve 24. minutě vysunul Koblížek Skunka, ale toho v dobré pozici opět skvěle vychytal domácí gólman. O minutu později vyvezl míč Krištofinho a přihrával na zadní tyč nabíhajícímu Skunkovi a ten k tyči korigoval výsledek - 4:1. Ve 31. minutě opět dobře zakončila svoji kombinaci po rohovém kopu domácí Květnice a zvýšila svoje vedení - 5:1. O minutu později si dobře vyměnili míč skvěle hrající Krištofinho se Skunkem, ale první jmenovaný zakončil opět jen do brankáře. Ve 38. minutě pustil Kumar míč s doměním, že tento letí nad, ten se však odrazil od břevna a pohotová dělovka domácího hráče zvyšovala náš debakl - 6:1. Minutu před koncem pískl nesmyslnou penaltu rozhodčí a nabídl tak další branku domácímu týmu. Kumar však brankáře domácích vychytal. Za pár vteřin vypíchl míč soupeři Plachta, šel sám, ale brankář Květnice jej vychytal. Naopak domácí nás po rychlém kontru za dalších 7 vteřin potrestali brankou do prázdné svatyně - 7:1.

Sumasumárum: Každý článek týmu bojoval, co mu jen síly stačily, bohužel díky mnoha absencím některých hlavních pilířů jsme neměli proti zkušeným a výborně hrajícím domácím šanci. Týmu děkuji za odmakané utkání i přesto, že výsledek není vybec příznivý. Situace nyní není vůbec dobrá a asi ještě dlouho nebude. Zranění trvají, trvat budou, bohužel ......