Carpe Diem - ASM B 2:7 (1:5)

2. třída, skupina C - neděle 18.9.2016 - Brno - Srbská

18.9.2016 - MaŠ

Naše branky: Kryštof Večeřa 0:1, Jiří Mašek (Martin Špicl) 0:2, Martin Špicl (Jan Smejkal) 0:3, Martin Špicl (Jiří Mašek) 1:4, Jan Smejkal (Jiří Mašek) 1:5, Jan Smejkal (Jiří Mašek) 2:6, Kryštof Večeřa (Martin Špicl) 2:7

Sestava: Marek Divácký - Jiří Mašek, Petr Hvízdal, Kryštof Večeřa, Jan Smejkal, Martin Špicl

ČK: Marek Divácký

V neděli, 18. 9. 2016 od 10,40 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání s týmem Carpe Diem. Chtěli jsme v dobré sestavě vyhrát i druhé utkání a to se nám také později povedlo.

Ve 2. minutě pálil po rohu Smyka Jura, ale jeho pokus vychytal gólman soupeře. O dvě minuty později obral o míč soupeře Krištofinho a šli jsme ve 3 na 2. Krištofinho poté tvrdou dělovkou k tyči otevřel skóre - 0:1. V 7. minutě si narazil míč Jura s MaŠem a první jmenovaný následně procedil míč do branky soupeře podruhé - 0:2. V 9. minutě jsme sehráli parádní trojúhelník, Jura přihrál doprava Smykovi, ten servíroval na druhou stranu volnému MaŠovi, jenž vymetl pravou šibenici - 0:3. Ve 13. minutě propadl trestuhodně při bránění MaŠ a domácí útočník z úhlu prostřelil bezmocného Maru - 1:3. O minutu později po rohu nastřelil před branku míč Jura, obránce míč špatně zpracoval a pro MaŠe nebyl problém do odkryté branky zasunout - 1:4. V 16. minutě se nadechl k velkému sólu Jura, přiťukl ještě doleva Smykovi a ten s přehledem zvyšoval naše vedení - 1:5. Do další šance vyslal parádní přihrávkou zleva Jura MaŠe, ale jeho dělovku vyrazil brankář nad.

V úvodu druhého poločasu nejdříve pálil z voleje Krištofinho, ale jeho pokus zlikvidoval domácí gólman. Poté jsme si vybrali horší chvíli a soupeř se dostal hned do 3 velkých šancí. Nejdříve hlavička, poté dvakrát rána a vždy fantastické zákroky Mary nás držely nad vodou. Ve 30. minutě ztratil míč na půlce Jura, útočník obešel i Maru, který jej fauloval a obdržel červenou kartu. Do klece tedy musel Jura a na střídačce bylo prázdno. Tlačili jsme a často hráli power-play. Po jedné útočné ztrátě nám Carpe Diem vstřelili do prázdné branky gól - 2:5. Ve 37. minutě jsme soupeře vykombinovali, Jura přihrál na levou tyč Smykovi, ten skvěle zmátl gólmana a přesnou ranou na první tyč trhal sítě - 2:6. V poslední minutě jsme rovněž zatlačili, Jura dloubl míč na pravou stranu, kde MaŠ sklepl Krištofinhovi, ten si obhodil obránce a naposledy prostřelil bezmocného brankáře soupeře - 2:7.

Sumasumárum: I ve druhém utkání jsme byli o mnoho lepším týmem, ale po chybách se dostával do příležitostí i náš dnešní soupeř. Mara však podal opět velmi dobrý výkon a v obou dnešních utkáních jsme sehráli nespočetně mnoho parádních kombinací s krásnými brankami. Snad nám forma vydrží i nadále.