ASM B - Carpe Diem 5:0 (3:0)

2. třída, skupina C - neděle 7.5.2017 - Brno - Srbská

7.5.2017 - MaŠ

Naše branky: Vojtěch Divácký (Jan Kouřil) 1:0, Jan Kouřil (Martin Špicl) 2:0, Martin Špicl (Jakub Halas) 3:0, Jan Kouřil (Martin Špicl) 4:0, Martin Špicl (Jakub Halas) 5:0

Sestava: Jindřich Borkovec - Petr Vojta, Jakub Halas - Vojtěch Divácký, Jan Kouřil, Martin Špicl

ŽK: Vojtěch Divácký

V neděli, 7. 5. 2017 od 9,00 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání v Brně na Srbské. Soupeřem nám byl předposlední Carpe Diem. Vzhledem k tomu, že opět někteří hráči na poslední chvíli skrečovali svoji účast a někteří hold zůstali spinkat, dnešek nevypadal se sestavou vůbec růžově.

Proti žlutému týmu jsme ale ihned od počátku přebrali aktivitu a soupeře jsme přehrávali. Hned ve 3. minutě pálil kapitán MaŠ, ale jeho ránu vyrazil gólman a po odraženém míči prozměnu jeho střelu zablokoval obránce. V 5. minutě jsme zakombinovali a Janoch přihrál doleva Diváckému, který přízemní umístěnou ranou otevřel skóre - 1:0. Za dvě minuty si vyměnili míč MaŠ s Janochem, druhý jmenovaný si obhodil svojí klasickou kličkou protihráče a parádním bodlem míč umístil do pravého horního rohu - 2:0. V 10. minutě se dostal do brejku také soupeř, ale Jindra jejich akci ve dvou na jednoho skvěle přerušil. Skvělou patnáctiminutovku jsme zakončili po rohu Kuby, na jehož přihrávku do šestky si vystoupil MaŠ, předskočil obránce a obstřelil také bezmocného brankáře soupeře - 3:0. Konec první půle jsme trošku vypustili a soupeř se dostal do dalších dvou úniků, jenž však tradičně skvěle vyřešil Jindra.

Začátek druhého dějství vyšel dobře opět našemu soupeři, který se znova dvakrát řítil na Jindru, poprvé náš gólman skvěle zakročil, podruhé ránu soupeře srazil vracející se Divácký na tyč. Ve 25. minutě vysunul Pípa MaŠe, ten si obhodil obránce a celou akci ještě vyšperkoval přesnou přihrávkou na Janocha na pravé tyči - 4:0. V této chvíli již začali docházet síly a tak jsme hru dozadu trochu "flákali". Carpe Diem naštěstí své příležitosti řešili dosti nepřesně, nebo Jindra bezchybně zakročil. Ve 35. minutě jsme šli ve 3 na 2, Divácký přihrál doprava na Kubu a ten vysokou dělovkou pálil na zadní tyč, kde MaŠ vtlačil rameno a o levou tyč vsítil naši 5. branku - 5:0. Ve 38. minutě upaloval soupeř již poněkolikáté v tomto utkání ve 3 na 1, ale jejich kombinaci včasným vyběhnutím opět vyřešil bezchybný Jindra. Do konce utkání se již nic dalšího zásadního nestalo.

Sumasumárum: V zápase jsme byli jasně lepším týmem, ale po prvních 3 gólech jsme začali hrát zbytečně dosti nedisciplinovaně. Díky tomu jsme mohli několikrát inkasovat. Jindra nás však vždy a včas podržel a nakonec vychytal svoji 3. nulu ve 3 zápasech - gratulujeme.