ASM B - Wodova B 3:2 (2:0)

2. třída, skupina C - neděle 21.5.2017 - Brno - Srbská

21.5.2017 - MaŠ

Naše branky: Michal Kroupa (Martin Špicl) 1:0, Martin Špicl (Michal Kroupa) 2:0, Jan Kouřil (Petr Hvízdal) 3:0

Sestava: Jindřich Borkovec - Michal Kroupa, Jiří Toman, Petr Hvízdal - Jan Kouřil, Jan Smejkal, Martin Špicl

V neděli, 21. 5. 2017 od 11,30 hod., jsme sehráli dnešní druhé mistrovské utkání proti rezervě týmu Wodova. Po prvním prohraném utkání jsme chtěli udělat maximum proto, abychom získali všechny body.

Od úvodních minut jsme se do soupeře hodně zakousli a byli jsme lepším týmem. Hned v úvodu obral protihráče o míč Burýšek a s Janochem šli ve 2 na 1, první jmenovaný servíroval doprava na Janocha, ale ten trefil jen brankáře. Poté zahrozila také Wodova, ale jejich pokus zlikvidoval jistý Jindra. V 5. minutě jsme rychle zakombinovali, Nikotin přihrál na levou tyč MaŠovi, ten prudce vracel na Míšu, jenž usměrnil o tyč míč do sítě - 1:0. Za 3 minuty poslal oblouček za obranu Míša na MaŠe, ten nastřelil brankáře, ale ještě jej o míč přetlačil a do prázdné branky zvyšoval - 2:0. Bohužel od tohoto okamžiku jsme přestali hrát a jen jsme bránili výsledek. Soupeř tedy musel a začal tvořit. Do konce první půle si Wodova vytvořila 2 poměrně slušné příležitosti, ale naši branku vždy minula. Na konci prvního dějství ještě pálil neúspěšně Janoch. Zvýšit do šatny mohl ještě Burýšek, který upaloval sám, loboval brankáře, ale ten jej vychytal.

Ve 23. minutě vyslal z obrany Nikotin doleva Janocha, ten si svým klasickým průnikem obhodil hned dva protihráče a křižnou ranou do protipohybu procedil míč za záda soupeřova brankáře - 3:0. O dvě minuty později jsme však opět, již poněkolikáté v utkání, propadli vzadu a osamocený útočník pod nohou Jindry korigoval výsledek - 3:1. Ve 27. minutě přerušil rozehru soupeře MaŠ, do uličky vyslal Míšu, ten šel sám na brankáře, ale jen těsně minul pravou tyč. Od 30. minuty již začala přebírat iniciativu Wodova. Čím dál více se tlačila do zakončení, ale Jindra byl bezchybný a případně zaskočil někdo z našich obránců. Od 35. minutě začal soupeř hrát power-play, ihned po první rozehře získal odražený míč kapitán MaŠ a přes celé hřiště jen těsně minul levou tyč. Za minutu stejný hráč nepřehodil vracejícího brankáře, škoda. Poté již se soupeř po našem propadu prosadil. Z úhlu procedil o tyč míč do naší branky útočník soupeře - 3:2. V poslední minutě získal na útočné polovině dlouhý míč MaŠ, hodil si obránce, ale z úhlu volil špatné řešení - střelu na místo příhry dolů na Burýška. Za pár vteřin Burýšek obral na půlce o míč obránce a šli s MaŠem sami na gólmana, bohužel následná příhra byla na MaŠe krátká a brankář míč lapil. Zbytek utkání jsme již uhráli do zdárného konce.

Sumasumárum: Utkání jsme začali velmi dobře a rychle jsme se dostali do pohodlného vedení, poté jsme ale začali být zbytečně pasivní a ležérní a soupeř nás jen díky nepřesnostem a skvělému Jindrovi nepotrestal. Ve druhé půli přidal třetí branku Janoch, ale místo klidu jsme po chybě dostali soupeře do hry a strachovali se tak o výsledek do posledních vteřin. Bereme však nakonec zaslouženě všechny 3 body.