ASM A - Atlantis 4:3 (2:1)

1. třída, skupina A - sobota 10.11.2012 - Brno - Svážná

10.11.2012 - MaŠ
Naše branky: Jan Mašek (Pavel Křivý) 1:0, Martin Plachký (Jan Kouřil) 2:1, Michal Kroupa (Martin Špicl) 3:2, Martin Plachký (Jan Kouřil) 4:2 Sestava: Ondřej Borkovec - Michal Kroupa, Jan Mašek, Martin Plachký - Jan Kouřil, Pavel Křivý, Martin Špicl, Aleš Weinfurter ŽK: Martin Plachký, Jan Mašek, Aleš Weinfurter A V sobotu, 10. 11. 2012 od 10,40 hod., jsme nastoupili na Svážné k poslednímu mistrovskému utkání proti nelehkému soupeři - Atlantis. Díky Martinským hodům jsme museli udělat náhlé změny v sestavě, nečekaně totiž chyběli - Jura a Kumar. Úvod utkání byl rozpačitý, do první šance vyslal přihrávkou do uličky Míša Turana, ale ten padajícího brankáře soupeře neprostřelil. Na druhé straně se ocitl osamocený kapitán soupeře, ale po jeho zaváhání jsme jejich další kombinaci včas ubránili. Asi po 5 minutách podržel míč Pól, přihrál nabíhajícímu Ghedovi a ten prostřelil brankáře Atlantisu - 1:0. Poté bohužel chyboval špatně vyběhnuvší Onóš a výhoz soupeřova gólmana tak po jeho propadu lehce doklepl za záda opět kapitán Atlantisu - 1:1. Poté dobře od rohu vykombinoval Janoch, přihrával před branku na Póla, ale ten smolně netrefil branku. Následně si bravurně narazil Plachta s Janochem, ten mu zaloboval míč za obránce a Plachta o tyč s přehledem skóroval - 2:1. Za chvíli přiťukl míč zpětnou přihrávkou Turan na Janocha, ale jeho následná dělovka jen razítkovala pravou tyč branky Atlantisu. Poté obral obránce o míč Janoch, přihrál ještě před branku zabíhajícímu MaŠovi, ale jeho ránu zlikvidoval pohotový gólman soupeře. V poslední akci poločasu vysunul MaŠ Janocha, ten servíroval ještě na volného Ghedu, ale ten sám před prázdnou brankou neskóroval, trefil jen boční síť. Začátek druhé půle byl vyrovnaný. Nejdříve si zaběhl za obranu rychlík Plachta, ale jeho křižná přízemní rána jen těsně minula protilehlou tyč. Asi po 5-ti minutách však jeden z rozhodčích předvedl něco neuvěřitelného. Plachta při obranném zákroku předskočil kapitána soupeře, ten jej mírně přistrčil, ale rozhodčí odpískal penaltu, kterou sám tento hráč s přehledem proměnil - 2:2. Od této chvíle byla z naší strany hra zbytečně nervózní a ten samý rozhodčí trestal naše chování postupně 3 žlutými kartami. Asi v polovině druhé půle rozehrál rohový kop MaŠ zpět na nabíhajícího Míšu a ten levačkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:2. Netrvalo dlouho a míče se ve středu hřiště zmocnil Janoch, vysunul do výborné pozice všudybyla Plachtu, ten si obešel brankáře a do prázdné branky zvyšoval - 4:2. Po zpětném rohovém kopu Janocha pálil na zadní tyč MaŠ, ale jeho rána opět jen těsně minula levou tyč. Tři minuty před koncem šel soupeř do power-play a v jedné situaci se odpoutal od obránce opět kapitán Atlantisu a střelou levačkou překvapil nepozorného Onóše - 4:3. Do konce utkání jsme si již hru soupeře pohlídali, naopak ještě přerušil jejich rozehru Plachta, ale odkrytou branku přes celé hřiště netrefil. Poslední utkání sezóny jsme tedy zaslouženě vyhráli. Sumasumárum: Dnešní výkon nepatřil k těm letošním nejlepším, přesto jsme to jako tým odbojovali a zaslouženě tak vezeme 3 body a zimujeme na krásné druhé pozici. Super borci, SAN MARINO kralujééééééééé ........ OLÉÉÉÉÉÉÉÉÉ !!!! MaŠ PO 15. KOLE (10.11.2012 - konec podzimní části)