Atlantis - ASM A 4:6 (0:4)

1. třída, skupina A - sobota 6.4.2013 - Brno - Kraví hora

6.4.2013 - MaŠ
Naše branky: Martin Mašek (Aleš Weinfurter) 0:1, Jan Kouřil (Martin Plachký) 0:2, Martin Plachký (Jan Kouřil) 0:3, Aleš Weinfurter (Václav Burian) 0:4, Václav Burian (Aleš Weinfurter) 2:5, Martin Plachký 3:6 Sestava: Ondřej Borkovec - Jan Mašek, Martin Plachký, Václav Burian - Martin Mašek, Jan Kouřil, Martin Špicl, Aleš Weinfurter V sobotu, 6. 4. 2013 od 10,40 hod., jsme vstupovali do jarní části naší mistrovské soutěže - 1. A třída, skupina A. Soupeřem nám byl snaživý Atlantis v čele s jejich hvězdou Míšou Valaškovčákem a věděli jsme, že to nebude žádná procházka růžovou zahradou. Od úvodních minut jsme však byli aktivnějšími a lépe jsme hýřili pohybem. Nejdříve pálil Gheda, ale brankář soupeře byl úspěšnější. Poté sebral míč obránci Mařa, utekl až před brankáře, servíroval na lépe postaveného Plachtu, ten však místo odkryté branky trefil jen tyč. Asi v 8. minutě loboval Gheda obránce, Turan vyhrál hlavičkový souboj, míč se dostal k Mařovi, jenž obešel obránce a přesnou ranou procedil míč do sítě soupeře - 0:1. Prakticky ihned vzápětí rozehrál Onóš míč na Plachtu, ten utekl po čáře, přihrál Janochovi, jenž mu vrátil a ještě jedna zpětná přihrávka mířila zpět na Janocha, který doklepl do prázdné branky - 0:2. Za chvíli vyslal lobem do protiútoku Janoch Plachtu, ten si ještě obhodil obránce a technickou střelou do protipohybu pod víko zvyšoval skóre - 0:3. Těsně před koncem se blýskl Kumar, jenž chytře přešel hned přes 3 protihráče a těsně před brankářem ještě přihrál na bližší tyč Turanovi, který mezi nohama gólmana zvyšoval a zapečetil poločasové skóre - 0:4. Soupeř během první půle ani Onóše neohrozil. Do druhé půle Atlantis přidal, ale zpočátku nás neohrožoval. Poté unikal po levé straně Mařa, servíroval pod sebe na MaŠe, ale ten měl již míč za sebou a levou nohou těsně minul. Poté utekl po pravé straně Plachta, servíroval pro změnu pod sebe na MaŠe, ale toho fauloval v jasné příležitosti protihráč, rozhodčí však neviděl. Poté zaúřadoval soupeřův nejlepší hráč, z autu zpracoval míč, obtočil se okolo Kumara a o tyč korigoval výsledek - 1:4. Za chvíli po skrumáži před Onóšem byla soupeřem vyprodukována rána asi z 10-ti metrů, která se smolně dokutálela až do naší branky - 2:4. Po chvíli vyslal Gheda přihrávku na MaŠe, ten si míč pokryl a přiťukl na Plachtu, jenž však trefil jen brankáře Atlantisu. Asi v polovině druhého dějství vypálil z půlky Janoch, brankář míč vyrazil, Turan doklepával opět do brankáře a Kumar vyslal odražený míč definitivně do branky soupeře. Na brankové čáře jej ještě zastavil rukou obránce, ale rozhodčí uznal technický gól, aby nemusel vylučovat - 2:5. Následně pálil z trestného kopu Gheda, gólman míč vyrazil, MaŠ skluzem dorážel, ale míč nakonec nebyl celým objemem za brankovou čarou, takže z toho nic nebylo. Poté sebral míč útočníkovi Plachta a šli spolu s MaŠem sami na brankáře, bohužel míč se až k druhému jmenovanému nedostal a byl z toho brejk 3 na 1, který soupeř do prázdné branky zužitkoval - 3:5. Asi 5 minut před koncem zahrával roh Plachta, MaŠ s Kumarem si dobře odclonili obránce a ten druhý si srazil míč do vlastní branky - 3:6. Atlantis však opět korigoval a opět u toho byl jejich kapitán, který udržel míč, natáhl na sebe dva hráče a přihrál kolegovi před prázdnou branku, ten nezaváhal - 4:6. Poté jsme dvakrát mohli opět zvyšovat skóre, ale MaŠ ani jednou na Mařův nástřel nedošáhl. Poté utekl po levé straně Plachta, narazil si s Ghedou, následně servíroval na Turana, ale tomu k prázdné brance chyběl jeden krok. Těsně před koncem se řítili sami na brankáře Plachta a Gheda, ale gólman soupeře je vždy vychytal. To bylo z utkání vše. Sumasumárum: První jarní utkání jsme zvládli a bereme všechny povinné body. První poločas jsme zvládli na jedničku a soupeře jsme do ničeho nepustili. Ve druhém dějství přišlo pár chyb a soupeř se lacině dostal do hry. My jsme ale hru režírovali a vše dovedli do zaslouženého vítězství. MaŠ