Mitra - ASM A 5:5 (3:3)

Divize E - pátek 20.10.2017 - Brno - Tuřany

20.10.2017 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Zdražil (Kevin Babička) 0:1, Jaroslav Šnédar (Ondřej Halas) 1:2, Kevin Babička 1:3, Ondřej Halas (Tomáš Zdražil) 3:4, Jaroslav Šnédar (Ondřej Halas) 4:5

Sestava: Josef Chrápavý - Martin Plachký, Tomáš Zdražil, Michael Malásek - Jaroslav Šnédar, Kevin Babička, Ondřej Halas

ŽK: Martin Plachký

V pátek, 20. 10. 2017 od 20,15 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání. V tuřanské hale nás čekal náš neoblíbený soupeř, brněnská KSTK Mitra. Museli jsme řešit potíže se sestavou, jelikož hned 3 hráči byli zranění. Soupeř na tom ale byl podobně a do utkání nastoupil pouze s jedním hráčem na střídačce. Šachová partie tedy mohla začít.

Od úvodních minut jsme byli aktivnějším týmem a tlačili jsme se do dobře uzavřeného obranného valu domácích. Ve druhé minutě nejdříve po brejku zahrozili domácí, ale Pepe byl pozorný a vyrazil na roh. Na druhé straně vyslal po obrání soupeře o míč do samostatného úniku kapitán Plachta Kevina, který však již přes ležícího gólmana míč do sítě neprocpal. V 5. minutě pálil dělovkou Skunk do pravé tyče, v minutě 8. naopak loboval domácí kapitán Pepeho, ale míč vyhlavičkoval Plachta do bezpečí. V 10. minutě přerušil akci domácích Michal, vyslal do kontru Kevina, ten doleva posunul Simčukovi, jenž prostřelil mezi nohama gólmana a šli jsme do vedení - 0:1. V 11. minutě však domácí zahrávali trestný kop z půlky, který smolně zblokoval Michal, vyšachoval tím i Pepeho a útočník Mitry s přehledem doklepl do prázdné branky - 1:1. Ve 13. minutě pálil z dobré pozice opět domácí kapitán, ale Pepe jej vychytal. V téže minutě obral o míč protihráče Skunk, v pravý okamžik uvolnil doprava Jaru a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Za minutu se ocitli před soupeřovou brankou osamoceni Simčuk s Jarou, ale míč do sítě neprocpali, další akci zakončil ranou z 10-ti metrů Jara do levé tyče. V 15. minutě sebral míč Kevin, přešel přes svého strážce a přízemní dělovkou zvyšoval naše vedení - 1:3, premiérový start, premiérová branka, gratulujeme. V 15. minutě byl ve velké příležitosti Plachta, ale brankář vyrazil, poté hned dvakrát zakončoval Kevin, ale vždy mu chyběli milimetry. V 17. minutě zahrozili také domácí, nejdříve z úhlu domácí útočník jen těsně minul, poté musel skvěle zakročit Pepe a do třetice již domácí brejk 2 na 1 využili zakončením na zadní tyči - 2:3. O minutu později bohužel při bránění přestal hrát s doměním, že míč je v autu Skunk, domácí útočník, nastřelil Pepeho, na doraz jeho kolegy již byli všichni krátcí - 3:3. V poslední minutě mohli jít domácí dokonce do vedení, ale Pepe byl proti a míč skvěle vyrazil na roh.

Hned ve 21. minutě se uvolnil po levé lajně Skunk, přízemně nastřelil na zadní tyč, ale obránce míč skvěle vyblokoval. O minutu později musel zakročit po brejku domácích Pepe a byl opět úspěšný. Ve 23. minutě našel Skunk na hrušce Jaru, ten mu patou posunul, ale Skunk poté jen těsně minul cíl. Ve 25. minutě zakončoval ve skrumáži před brakou Mitry Kevin, ale gólman jej vychytal. Poté hned dvakrát musel zakročit Pepe a vždy s ledovým klidem držel naše barvy ve hře. Ve 30. minutě jsme Mitru konečně rozběhali, Simčuk přihrál na půli Skunkovi, který vypálil a přízemní ranou prostřelil míč až do sítě - 3:4. O minutu později byl ve vápně faulován Simčuk, sám zahrával penaltu, kterou mu však domácí brankář lapil. Za další minutu obral obránce o míč Skunk, ale skrz brankáře míč do sítě neprocpal. Ve 32. minutě přišly okamžiky domácích, jejich šance hned dvakrát musel hasit Pepe, nakonec při zakončení do prázdné branky ve skluzu vykopl míč Skunk. Ve 33. minutě zahrávali domácí další trestný kop, který se opět smolně pro nás odrazil k domácímu hráči, který jej vyslal na zadní tyč a tady jej poklidil útočník do naší branky - 4:4. Ve 36. minutě utekl po levé straně Skunk, nastřelil míč před branku a Jara v klidu poklidil do branky - 4:5. Od 38. minuty začali domácí hrát power-play, při které jsme hned dvakrát Pepem mohli zvyšovat do prázdné svatyně. Jednou zakončoval také Kevin, ale rovněž neúspěšně. Když už jsme odpočítávali poslední vteřiny, tak konkrétně 1,5 vteřiny před koncem zbytečně na hranici vápna fauloval Plachta a domácí "šutér" nekompromisně vyrovanal - 5:5.

Sumasumárum: Utkání jsme neodehráli nijak oslnivě. Mitra skvěle bránila a podnikala své tradiční nebezpečné výpady, dnes dle mého také měla v zakončení hodně velké štěstí, míče se odráželi přesně tam, kde byli apod. V závěru, kdy jsme měli naše vedení potvrdit a udržet, jsme bohužel netakticky faulovali necelé 2 vteřiny před koncem a darovali jsme tak domácím bod.