ASM A - Kalábek C 6:5 (2:3)

1. třída, skupina A - sobota 18.5.2013 - Brno - Kraví hora

18.5.2013 - MaŠ
Naše branky: Aleš Weinfurter (Jan Mašek) 1:1, Václav Burian (Martin Mašek) 2:1, Jan Mašek (Martin Plachký) 3:3, Jan Kouřil (Ondřej Borkovec) 4:3, Jan Mašek (Martin Mašek) 5:3, Martin Plachký 6:5 Sestava: Ondřej Borkovec - Jan Mašek, Václav Burian, Martin Plachký, Michal Kroupa - Martin Mašek, Jan Kouřil, Aleš Weinfurter, Martin Špicl ŽK: Michal Kroupa V sobotu, 18 5. 2013 od 11,30 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání proti silnému týmu - Kalábek "C". Tak jak jsme čekali, byl soupeř posílen některými druholigovými posilami a na jaře doposud neztratil ani bod. Věděli jsme, že to bude těžký boj, ale šli jsme tomu naproti. Ihned na začátku utkání utekl po pravé straně Gheda a na zadní tyči hledal zabíhajícího MaŠe, jeho míč však brankář stačil vykopnout. Poté si MaŠ dvakrát zahrál na brankáře, když byl již Onóš překonán a ležel na zemi, tak dvakrát vyrazil tělem tvrdé rány soupeře z prázdné branky. Za chvíli pronikal Plachta a dostal se až před brankáře, jenž jej ale vychytal. Kalábek hrál prakticky pořád power-play, kterou má skvěle secvičenou a vyvíjel si tak veliký tlak. Po jednom takovém zámku šel utěšenou ránou soupeř do vedení - 0:1. Za chvíli rozehrál aut Gheda, přihrál Turanovi, který vypálil, brankář vyrazil míč před sebe a Turan jej s přehledem poklidil k levé tyči - 1:1. Netrvalo dlouho a Mařa ukořistil míč a šel s Turanem a Kumarem sám na branáře, přihrál doleva Kumarovi a ten s přehledem dostal naše barvy do vedení - 2:1. Kalábek však opět rychle vyrovnal, když jsme nechali za obranou volného hráče a ten mezi nohama Onóše skóroval - 2:2. Poté se kopal trestný kop asi z 8 metrů proti naší brance, rozehrávající hráč nachytal na hruškách Onóše a opět jsme prohrávali - 2:3. Tak skončila také první půle. Ihned na počátku druhé půle skvěle pronikl přes celé hřiště Plachta a servíroval na zadní tyč Ghedovi, který nemohl prázdnou branku minout - 3:3. Po další trestném kopu Kalábku se blýskl skvělým zákrokem Onóš. Náš brankář poté vyhodil dlouhý míč na Janocha, ten si poradil s obráncem a prostřelil i vracejícího se brankáře pod víko - 4:3. Stále jsme byli pod pernamentním tlakem způsobeným power-play soupeře. Při jedné z kombinací vypíchl míč soupeři Mařa, poslal míč na nabíhajícího Ghedu a ten dovedl míč do sítě - 5:3. V této chvíli jsme začali hodně kazit, špatně přihrávat a tlak Kalábku sílil. Po jednom z přečíslení pak soupeř korigoval ránou do pravého horního růžku - 5:4. Aby toho nebylo málo, tak za chvíli vyslal opět ve hře bez brankáře právě gólman soupeře střelu ze 12-ti metrů a ta zaplula pod víko branky Onóše - 5:5. Za chvíli nás Kalábek na dlouhé okamžiky doslova zamkl před naší brankou a Onóš během minuty musel zasahovat snad desetkrát. Svými zákroky doslova decimoval soupeře. Minutu před koncem pak přerušil rozehrávku soupeře Plachta a střelou přes celé hřiště vstřelil svoji dnešní druhou vítěznou branku - 6:5. Sumasumárum: Bylo to neuvěřitelně náročné utkání se skvělým soupeřem, který nás celé utkání tlačil díky své skvěle sehrané power-play. Celý tým nechal na umělé trávě vše a za to mu patří velký dík. Nakonec jsme silou vůle dokázali utkání "urvat" a dnešní důležitý dvojzápas jsme zvládli bez ztráty kytičky. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉÉ !!!!!! MaŠ