13.5.2018 - MaŠ

Naše branka: Ondřej Halas (Martin Špicl) 1:4

Sestava: Josef Chrápavý - Jan Mašek, Ondřej Halas - Martin Mašek, Jan Kouřil, Martin Špicl

ŽK: Martin Špicl

V neděli, 13. 5. 2018 od 9,50 hod., jsme nastoupili k dalšímu mistrovskému utkání. Soupeřem nám byla tentokráte rezerva druhého týmu soutěže - Wodova.

Začali jsme myslím velmi dobře a úvod patřil našim barvám. Ale příležitosti v podání Skunka vždy byli blokovány, nebo je zastavil skvělý gólman soupeře. Asi v 5. minutě bohužel propadl na půlce při rozehrávce MaŠ, soupeř vyslal do brejku svého "plejera" a ten lobem nedal Pepemu šanci - 0:1. V zápětí jsme šli ve 2 na 1, MaŠ ale akci zbytečně přibrzdil a poté přihrál před prázdnou branku Skunkovi míč na paty. Za chvíli po chybné rozehře soupeřova brankáře zakončoval do prázdné branky Mařa, ale těsně minul. V 10. minutě pálil Skunk jen do břevna. Ve 12. minutě šel soupeř opět do přečíslení ve 3 na 2, jejich středový hráč zkušeně počkal a poté bodlem propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. Od této chvíle již jsme tahali nohy a došly síly. Wodova hrála chytře, výborně bránila a opět vyrazila do brejku ve 3 na 1, a tak to bylo již - 0:3. Do konce první půle šel ještě na gólmana zleva osamocen kapitán MaŠ, ale zakončil fatálně a mimo.

Ve druhém poločasu jsme to i nadále neúspěšně zkoušeli, prostě to nešlo. Tak jsme šli asi po 5 minutách do power-play. Bohužel nám vázla kombinace a tak jsme soupeře moc ohrožovat nedokázali. Po narážece s MaŠem pálil Skunk, ale již překonaného gólmana zastoupil obránce. Po naší chybě šel soupeř sám na MaŠe v bráně a jednoduše jej obhodil - 0:4. Poté jsme přeci jen korigovali, když MaŠ vysunul doleva Skunka a ten křižně do horního růžku snižoval - 1:4. To se psala asi 35. minuta. V posledních minutách jsme opět dvakrát propadli a soupeř dokázal dvakrát do prázdné branky zasunout - 1:5 a 1:6.

Sumasumárum: Úvod vypadal z našeho pohledu nadějně, ale pak již asi došly síly. Po druhé obdržené brance jsme navíc přestali dodržovat naprosto taktické pokyny a nechali zkušeného a výborně takticky hrajícího soupeře, chodit do brejkových situací, ve kterých byl úspěšný. Ten nás naprosto po zásluze vysoko porazil a byl dnes o třídu lepším sokem. Gratulujeme mu tak k vítězství.