ASM A - Vema 1:1 (1:1)

3. třída, skupina B - sobota 6.11.2010 - Brno - Řečkovice

6.11.2010 - MaŠ
Naše branka: Jan Mašek (Martin Mašek) 1:0 Sestava: Aleš Weinfurter - Václav Burian, Michal Kroupa, Jan Mašek, Jiří Mašek - Martin Špicl, Dominik Martinek, Martin Mašek V sobotu, 6. 11. 2010 od 9,00 hod., jsme nastoupili v dosti ořezané sestavě k posledním dvěma utkáním podzimní části letošní sezóny. Oba dnešní soupeře jsme sice měli v tabulce za sebou, ale přesto jsme věděli, že to budou velmi těžká utkání. Jako první nás čekala navyzpytatelná Vema. Ihned od úvodních minut jsme převzali otěže utkání a soupeř zalezl na svou polovinu, kde pečlivě bránil a vyčkával na brejkové situace. I přesto, že jsme se stále více tlačili k brance Vemy, v koncovce jsme se nedokázali úspěšně prosadit. Největší šanci vymyslel kapitán MaŠ, který obdržel přihrávku do běhu a sám před brankářem ještě hledal nabíhajícího si Juru, ten bohužel smolně místo prázdné branky trefil padajícího brankáře soupeře. O pár okamžiků později však vysunul Mařa bratra Ghedu a ten nečekaně bodlem prostřelil parádní ránou vše, co mu stálo v cestě - 1:0. Nikdy si nestěžuji na rozhodčího, ale to co předváděl jeden z dvojice těch dnešních v první půli, jsem ještě nikdy nezažil. Fauly bez dotyku, které soupeř ani necítil tento viděl a velmi mne dojala klíčová chvíle prvního poločasu. Faul na našeho kapitána u naší branky nikdo neviděl a během následného našeho útoku jsme prý dvakrát faulovali, i když jsme útočili a drželi míč my, pro mne nepochopytelné !!! Výsledkem bylo to, že jsme polovinu prvního dejství dohrávali s 5-ti fauly a pak následné zpracování Ghedy na prsa bylo označeno jako ruka a následoval desetimetrový kop, při kterém soupeřův hráč precizně vymetl pravého pavouka naší branky - 1:1. Tak skončila první půle. Do druhé jsme se hecli a řekli si, že to musíme urvat na naši stranu. Soupeř se prakticky nedostal za půlku a naše hra byla proti první půli velmi dobrá. Bohužel dnes byl proti nám skvělý brankář, který vychytal i nemožné. A když už byl překonán asi v polovině druhé části, tak mu pomohla tyč po naražení MaŠe Arafatovi a jeho následné střele. Na rohový kop Arafata si výborně sběhl MaŠ, ale bohužel se smolně při zadovce nastřelil, jinak by akce skončila jasnou a zaslouženou brankou v síti Vemy. Soupeři ubývali síli a prakticky na nic se nezmohl, kromě odkopávání míčů přes celé hřiště a šetření tak cenných minut. 6 minut před koncem se však Vema jedinkrát dostala na naši obrannou polovinu a byla to asi největší šance utkání. Nedůrazný Turan se nechal přetlačit útočníkem a ten poklízel do prázdné branky, míč však vykopl Míša a následná dorážka útočníka Vemy byla fantasticky vyražena Turanem na roh. Náš brankář se ale při tomto zákroku ošklivě zranil a o tyč si škaredě rozbil hlavu, spravilo to mnoho stehů, které držely asi sedmicentimetrovou tržnou ránu. Zbytek utkání tedy dochytal Kumar a my se ještě pokusili vstřelit vítěznou branku, bohužel, při našem posledním útoku zastavila střelu Juri opět jen tyč brankové konstrukce. Utkání tedy skončilo, dle mého, nezaslouženou remízou, ale i to je futsal. Sumasumárum: První půle nebyla z naší strany vůbec dobrá, přesto jsme v ní soupeře jasně přehrávali. Bohužel dnes velké slovo hrál velmi nepřesný rozhodčí, který jednoznačně ovlivnil výsledek v náš neprospěch. Avšak jenom ovlivnil, zbytek jsme si rozhodli sami, jelikož jsme neproměnili žádnou další z mnoha našich velkých příležitostí a velký hold patří soupeřově brankáři, který dnes podal svůj "životní výkon". Každopádně snaha se cení a celý náš tým bojoval až do konce, bohužel dnes ne pro nás tolik šťastného. Jedeme však dál. SAN MARINO OLÉÉÉÉ !!! MaŠ