12.5.2019 - MaŠ

Naše branka: Michal Rybníček (Petr Lamač) 1:0

Sestava: Zdeněk Pekárek - Jakub Hanák, Dominik Belák, Jakub Halas - Petr Lamač, Michal Rybníček

ŽK: Jakub Halas

V neděli, 12. 5. 2019 od 9,50 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání na Srbské. Soupeřem nám byla rezerva týmu Wodova. Vzhledem k tomu, že opět se několik desítek hráčů omluvilo, resp. neprojevilo zájem hrát, někteří dohodnutí nedorazili, můžeme být rádi, že přijel alespoň zraněný gólman U17 Čamal, abychom měli jednoho hráče na střídání, prostě super. Na posledních 5 minut dorazil ještě David Ryba.

Wodova od počátku začala být aktivnější, ale těžko se dostávala do naší dobře organizované obrany. V 10. minutě měl soupeř první vážnější šanci, Peki však první ránu vyrazil, druhou vyblokoval do bezpečí Beli. Za pár vteřin opět vytáhl skvělý zákrok po tvrdé ráně náš gólman. Ve 12. minutě vypíchl obránci míč Čamal, vyslal doleva kapitána Rybu a ten lyšáckým dloubáčkem přes brankáře otevřel skóre - 1:0. V 15. minutě opět Wodova výborně zakombinovala, ale jejich zakončení bravúrním zákrokem zlikvidoval Peki. Chvíli před koncem prvního dějství nás opět soupeř skvěle rozebral, ale ránu ze "šestky" opět pohotový Peki vyrazil.

Ve 23. minutě nás soupeř rychle překvapil brejkem a smolně tečovaná rána zprava zaplachtila až pod víko naší svatyně - 1:1. Vzápětí měl soupeř další nebezpečnou příležitost, ale jejich ránu vyrazil opět Peki a poté Čamal uklidil do bezpečí. Ve 30. minutě vykličkoval soupeře Ryba, vysunul Čamala, ale toho vychytal bezchybný gólman soupeře. Zbytek utkání se hrál již v opatrném tempu, prakticky bez šancí. Bereme tak, vzhledem k okolnostem, myslím šťastný bod.

Sumasumárum: Soupeř byl v početnější sestavě, proto byl lepším týmem. Jeho příležitosti v první půli pochytal výborný Peki, ve druhém poločasu se již utkání v pohodě dohrálo.