ASM D - Raz Náraz 4:3 (1:0)

2. třída, skupina B - neděle 9.6.2019 - Brno - Řečkovice

9.6.2019 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Jan Kouřil) 1:0, Jakub Hanák (Martin Špicl) 2:1, Jakub Kolář (Martin Špicl) 3:3, Jakub Kolář

Sestava: Zdeněk Pekárek - Michal Rybníček, Jakub Hanák, Jakub Kolář - Jan Kouřil, Martin Špicl

V neděli, 9. 6. 2019 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání v Řečkovicích na místním Orlu. Soupeřem nám bylo houževnaté a posílené mužstvo s bomberem Petrerm Lesenským - Raz Náraz.

Začali jsme lépe a soupeře jsme tlačili, ten jen odkopával míče. V 5. minutě se po pravé straně prosmýkl okolo svého strážce kapitán MaŠ, ale křižně těsně minul. V minutě 8. podržel míč Janoch, poté jej přiťukl doleva MaŠovi, který chytře do protipohybu gólmana otevřel skóre - 1:0. Poté zahrozili dvakrát také hosté, ale Peki vytáhl dva kvalitní zákroky a držel čisté konto. V první půli pálil ještě nebezpečně Kuba Kolář, ale minul. Gólman soupeře vychytal také po dobrém uvolnění Rybu. Těsně před koncem poločasu skončila tečovaná rána soupeře na levé tyči Pekiho.

Ve druhém dějství jsme nechytili začátek a ve 22. minutě vymetl hostující hráč z 15-ti metrů levý horní růžek - 1:1. O dvě minuty později po rohu MaŠe si našel správné místo agilní Hany a parádní ranou utrhl opět vedení na naši stranu - 2:1. Dlouho  jsme se ale neradovali, hosté rozehráli rychlý aut, nástřel ještě Peki vyrazil před sebe, ale šutér Lesi již se nemýlil - 2:2. Za dvě minuty jsme dokonce po brejku a přesně ráně k levé tyči prohrávali - 2:3. Vyrovnat mohl ihned Janoch, ale po průniku pálil bodlem těsně nad. Poté stejný hráč střílel z trestného kopu, ale i jeho dělovka jen těsně minula pravý horní růžek. Ve 35. minutě dloubl MaŠ míč na Kubu Koláře těsně za obranu, ten se obtočil a podél brankáře vyrovnal - 3:3. Za dvě minuty byl faulován Ryba a měli jsme výhodu 10-ti metrovéhé kopu, se kterým si Kuba Kolář nekompromisně poradil - 4:3. Pojistit vedení mohl těsně před koncem po rohu Ryba, ale jeho dobře mířenou ránu nešikovně vyblokoval špatně postavený MaŠ. Ihned vzápětí se dobře přes dva obránce uvolnil MaŠ, ale ve skluzu opět jen těsně minul branku. V poslední minutě pálil ještě hráč Raz Nárazu, ale Peki dobrým zákrokem udržel naše vítězství.

Sumasumárum: Ve dnešním utkání jsme byli lepším týmem, ale zbytečně jsme se trápili. Navíc v tomto úmorném vedru v 5-ti hráčích to nebyl žádný med. Vedli jsme, ale v určitý moment jsme po chybách museli dotahovat i my. Nakonec jsme ale silou vůle utkání otočili a ukázali velkou vnitřní sílu. Bereme tak další 3 body a to je super.