Baník Ostrava - ASM A 11:2 (4:1)

2. LIGA Východ - pátek 22.11.2019 - Bílovec

25.11.2019 - Mates

Po středečním tréninku a následné určení nominací od trenéra tu máme klasický pátek, neboli, mnoho omluvenek a následný výjezd na venkovní zápas 2. ligy, kde někteří jedinci opětovně zklamou a omluví se z těžko pochopitelných důvodů (večírky, tréninky, práce a tak dále … zkrátka obraz dnešní doby). Po klasickém prokousání se Brnem a zasekané dálnici jsme v okleštěné sestavě přijeli do Bílovce, domácí haly Baníku OSTRAVA.

Od začátku bylo jasné, že to bude fyzicky velmi náročné utkání. Hned v prvních 30ti vteřinách jsme měli 2 vyložené šance, nejprve Vlasta a hned vzápětí Ivan bohužel šance neproměnili a tak domácí první útok v první minutě přetavili v 1:0 ve svůj prospěch. Náš tým pokračoval ve snaze ovládnout utkání asi to třinácté minuty, kdy  se snažil Ivan překonal brankaře, ale domácí obránce v důležitý moment vykopl míč mířící do prázdné branky. Stený jmenovaný měl také hezkou akci, kdy jeho nástřel tečovaný Polkou skončil těsně vedle tyčky. V další šanci, kdy si Polka narazil s Vlastou ale toho vychytal skvělý domácí brankař se nám také skóre nepodařilo změnit. Následně Šmída přestřelil z dobré pozice. To už bylo příliš i na domácího trenéra a po TIME-OUTu měnil stav domácí šutér po individuální akci na 2:0. Následný špatně ubráněný roh mění skóre 3:0 v náš neprospěch. V 16. minutě viděli domácí nejprve obrovskou šanci Polky, když zase musel zaskakoval domácí obránce až na čáře a v následná přihrávka na Šmídu, který vykřesal jiskřičku naděje a snižujeme na 3:1. O dvě minuty později na poločasových 4:1 ještě zvýšili hráči Baníku.

Druhý poločas začli hráči ASM aktivně, konkrétně Vlasta, který z přímého kopu hledal Ivana. Ve 21. minutě došlo ke zranění Polky, což byl pro utkání klíčový moment, kdy nám soupeř během 7 minut nasázel 5 gólů. Nepomohlo nám ani povedené Vlastovo sólo, kdy vymotal na naší polovině dva domácí hráče, a svým bleskurychlým zrychlením obešel i brankaře, ale k úspěšnému zakončení mu chybělo pár centimetrů. Ve 34 minutě se nám podařilo snížit na 9:2, když Ivan prostřelil náhradního gólmana domácích. Baník nám ke konci ještě přibalil na cestu další dva góly a se skórem 11:2 jelo pět áčkařů domů.

Sumasumárum:

Za předpokladu, že bychom odjeli v normální sestavě, snad možná bychom odehráli s domácími vyrovnanou partii. Protože nám ale vrazili nůž do zad nominovaní, dopadlo to debaklem. Nezbývá nám nic jiného než poděkovat soupeři a vlastně i těm pár statečným, kteří měli odvahu vyrazit do OSTRAVA arény.    Pekki