ASM A - Tango Hodonín B 11:4 (6:3)

2. LIGA Východ - pátek 20.12.2019 - Tišnov - hala SSK

20.12.2019 - MaŠ

Naše branky: Jiří Mašek (Martin Hanuš) 1:0, Ivan Selyvonenko (Štefan Gáži) 2:1, Ivan Selyvonensko (Martin Hanuš) 3:1, Štefan Gáži (Roman Šmída) 4:1, Ivan Selyvonenko (Adam Tylč) 5:1, vlastní 6:2, 24. Ivan Selyvonenko (Jiří Mašek) 7:3, Štefan Gáži (Ivan Selyvonenko) 8:3, Martin Hanuš (Roman Šmída) 9:3, Martin Hanuš (Adam Tylč) 10:3, Roman Šmída (Štefan Gáži) 11:3

Sestava: Tomáš Bartoň - Martin Hanuš, Ivan Selyvonenko, Jiří Mašek - Štefan Gáži, Adam Tylč, Roman Šmída

ŽK: Jiří Mašek

V pátek, 20. 12. 2019 od 20,00 hod., sehrálo naše áčko poslední letošní mistrovské utkání. Přijel soupeř z Hodonína - rezerva zdejšího Tanga. Naši hráči opět nastupovali pouze v 5 hráčích do pole, proto se do dresu převlékl také Adam.

Hned ve 2. minutě měl příležitost Roman, ale byl vychytán a stejně tak skončily 3 pokusy soupeře, dvakrát skvěle zakročil Bartes, jedou Tango minulo. Ve 4. minutě zahrál roh lobem Hany a na něj si sběhl Jura a prostřelil brankáře hostů - 1:0. V 5. minutě si všiml hostující obránce, že Valdes je hodně před brankou, proto jej přehodil, ale míč zastavilo břevno. V 6. minutě špatně rozehrál Roman a Tango situaci ve 2 na brankáře proměnilo - 1:1. V téže minutě fantasticky zasahoval reflexivně Bartes, naštěstí. V 7. minutě sebral na naší hrušce míč Štefan, přesprintoval celé hřiště a doprava servíroval Ivanovi, který neměl problém zasunout - 2:1. O minutu později rozehrál roh Hany, Ivan obešel obránce a ranou bodlem zvyšoval naše vedení - 3:1. V 11. minutě hlavou přerušil protiútok Roman, míče se chopil Štefan a přesnou ranou k levé tyči trhal sítě - 4:1. V téže minutě mohl po přihrávce od Ivana Roman zvyšovat, ale míč vykopl z lajny obránce. Ve 14. minutě narazil míč Ivanovi Adam, ten ještě obešel obránce a výstavní ranou vstřelil další naši branku - 5:1. Ve stejné minutě bohužel chyboval Jura a Tango ranou o pravou tyč korigovalo - 5:2. V 15. minutě jsme měli další dvě šance, ale ani Roman, ani následně Ivan nového brankáře Tanga neprostřelili. V 17. minutě zahrávalo Tango trestný kop, dělovku ale vyblokoval hlavou Hany. V 18. minutě šli do brejku Štefan s Ivanem, gólman však vyrazil na roh. Poté z rohu nastřeloval na Juru na zadní Hany, ale před druhým jmenovaným si míč poklidil do vlastní branky obránce - 6:2. Ve 20. minutě dvakrát zakončoval Ivan, ale vždy jej brankář Hodonína vychytal. 10 vteřin před koncem posoudil rozhodčí střet hráčů jako náš faul a tak kopal Hodonín desítku, kterou ranou do pravého vinglu proměnil - 6:3. Dvě vteřiny před koncem tu byla další, kterou ale Valdes vyrazil.

Ve 23. minutě jsme šli do brejku, když Ivan utekl po levé straně, servíroval do prázdné branky Jurovi, ale před ním míč srazil obránce do břevna. Ve 24. minutě přiťukl míč pod sebe Jura opět na agilního Ivana a ten s tečí brankáře zvyšoval - 7:3. O minutu později Ivan přerušil protiútok Tanga a vysunul tak Štefana, který obešel obránce a technicky obstřelil i brankáře - 8:3. Ve 26. minutě už přecházelo Tango do power-play, ale my jsme je dopressovali, míče se chopil Roman, byl faulován, ale ještě vystřelil, míč však zastavil obránce na čáře. Ve 27. minutě uvolnil Roman Hanyho, který obstřelil gólmana - 9:3. Ve 28. minutě jsme měli další velkou šanci, ale na jejím konci byl Ivan, který minul cíl. Ve 30. minutě nás Tango při power-play rozebralo a poklízelo do prázdné, Jura však míč vyrazil do bezpečí. Ve 32. minutě musel Valdes čelit daší tvrdé ráně, z pravého úhlu však míč vykopl do bezpečí. Ve 34. minutě rozehrál roh Adam, Jura přenechal Hanymu, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 10:3. O minutu později udržel nákop na noze Štefan, sklepl na nabíhajícího Romana, který výstavní ranou vymetl pravou pavučinku - 11:3. Ve 36. minutě nás poté rychle totálně rozebralo a po skvělé kombinaci do prázdné branky korigovalo - 11:4. Ve 39. minutě nakopl míč Valdes na Juru, ten dobře tečoval, ale brankář vyrazil. V poslední minutě nás opět Tango přečíslilo, ale Valdes finální ránu skvěle vyrazil.

Sumasumárum: Hezké utkání. Soupeř dobře kombinoval, ale my jsme hráli na dobrou obranu a skvělé přechody do brejkových situací. Dostali jsme se do vedení, na to soupeř ještě zareagoval, ale poté jsme zíslali rozhodující náskok, který jsme ve druhé půli ještě hodně navýšili. Po velmi dobrém výkonu opět bereme důležité 3 body.