VŠB-TU Ostrava - ASM A 3:9 (3:1)

2. LIGA Východ - pátek 6.3.2020 - Ostrava - Dubina

6.3.2020 - MaŠ

Naše branky: Vlastimil Ryšavý (Martin Hanuš) 0:1, Vlastimil Ryšavý (Martin Hanuš) 3:2, Vlastimil Ryšavý (Ivan Selyvonenko) 3:3, Ivan Selyvonenko (Vlastimil Ryšavý) 3:4, Vlastimil Ryšavý (Martin Hanuš) 3:5, Martin Hanuš 3:6, Martin Hanuš 3:7, Ivan Selyvonenko (Martin Hanuš) 3:8, Štefan Gaži (Vlastimil Ryšavý) 3:9

Sestava: Adam Tylč - Martin Hanuš, Ivan Selyvonenko, Vlastimil Ryšavý - Josef Koky, Adam Koláček, Štefan Gaži

K dalšímu druholigovému utkání odcestoval celý A tým společně až  do Ostravy na palubovku VŠB TU.

Po krátkém rozcvičení začalo utkání a hned od začátku jsme se chopili otěží. V 1. min Ivan nahrál Hanymu, který mu míč přistrčil zpět, ale Ivan přestřelujeme. Další šance v probíhající 2. min začala po hrubici domácího gólmana, který tak dlouho otálel až mu Vlasta míč sebral, ale brankař se ještě naštestí pro domácí stihl vrátil. Z následujícího autu Vlasta trefil bodlem tyčku. Až ve 4min se teprve dostali i domácí ke slovu, když z brejku nás přečíslili,ale k pořádnému zakončení se nedostali. Naši hráči svou agresivitou nutili domácí k chybám a v 7min opět domácí brankař nestihl rozehrát do 4s a z následujícího nepřímého kopu šikovně zahrál Hany s Vlastou,ale tomu zkazil radost brankař ramenem.V 8min po hezké individuální akci Vlasta prostřelil po zemi brankaře 0:1. Další střely ať Hanyho, Ivana či Vlasty pochytal brankař. Nedařilo se nám dát druhý gól a tak domácí se dostali po 3 k naší brance a po faulu dobře zahráli standartku a vyrovnali na 1:1 ve 13min. Hned po rozehrání jsme donutili domácího brankaře ke dvojímu hraní a dostali jsme možnost zahrát nepřímý kop, který jsme trestuhodně zpackali špatnou Hanyho nahrávkou.Od té doby jako kdyby na nás padla deka a začali jsme si nevěřit a kupili fauly.Ve 14min nejprve dostali domácí možnost 10m kopu,ale Adam špičkou vykopl. Z následujícího rohu zvýšili domácí na 2:1. V 17min jsme dostali možnost srovnat z brejku, ale Vlasta trefil jen brankaře a z brejku domácí trefili naši tyčku.V poslední minutě hezky domácí zakombinovali středem na jeden dotek a zvýšili na poločasových 3:1.

V poločasové pauze jsme si vyříkali chyby a do druhé půle naskočili ve velkém stylu. V 21min Hany našel přes celou šířku na zadní tyčce Vlastu a snížili jsme na 3:2. Ve 24min se předvedl Ivan od vlastní branky, když našel milimetrovou nahrávkou Vlastu a ten už si jen pohrál s gólmanem a srovnal na 3:3. Ve 25min si Ivan nahrál s Vlastou ten mu to vrátil a rázem zápas otáčíme na 3:4. Domácí si vzali time out, ale to nás nezastavilo. Výtečně hrající Vlasta našel přihrávkou Adama Koláčka ale ten míč netrefil. Až ve 27min zahrozili i domácí, ale brankovou kontrukci přestřelili. Pak pocuchal nervovou soustavu všech Vlasta nejprve výborně odbránil, když sebral balón a pak špatně odkopl míč na střed kde domácí kapitán trefil tyčku naší branky. Jak se říká nedáš dostaneš,  Adam vyhodil dlouhý výhoz na Hanyho a ten hlavou přiťukl na střed a Vlasta povodil jednoho borce, obešel brankaře a v poklidu dokráčel s míčem až do prázdné branky 3:5. Ve 31min rozjel další akci Ivan našel Hanyho ten sklepl Ivanovi mohl střílet, ale posunul míč do prava na Adama Koláčka bohužel ten nezpracoval. Ve 32min zase individuálně Vlasta obešel několik domácích hráčů, ale trefil jen zase tyčku. Ve 34min bylo několik nepřesností na obou stranách ale Hany pak pozičně vyčetl soupeřovu přihrávku a upaloval do brejku, kde přesnou střelou pod břevno zvýšil na 3:6. Domácí začali hrát power play zmáčkli nás před naší branku a výskedkem bylo nastřelení tyčky a hned v zápětí břevno. Domácí chtěli alespoň korigovat a ztroskotali buď na výborném Adamovi nebo jsme jejich pokusy stihli zachytit.Tak tomu bylo i ve 39min Hany zablokoval míč a pak ho s jistotou překopl do prázdné branky 3:7. V závěru ještě přidal Ivan branku na 3:8 a pár sekund před koncem se dostal do brejku Vlasta a naservíroval před branku Gážimu a ten završil skóre na 3:9. Po dlouhé době jsme si tak vychutnali zasloužené vítězství.

Sumasumárum: Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou jen kdybychom nevypadli 5min před koncem 1poločasu.Za vítězstvím jsme si více šli a nakonec si ho po zásluze i odvezli.