Saňaři - ASM A 2:8 (1:3)

Okresní přebor Brno-město - sobota 29.3.2014 - Brno - Rybnická

29.3.2014 - MaŠ
Naše branky: Ondřej Halas (Jan Kouřil) 0:1, Martin Plachký (Martin Mašek) 1:2, Martin Mašek 1:3, Jiří Mašek (Václav Seyfert) 2:4, Martin Špicl (Martin Mašek) 2:5, Jan Kouřil 2:6, Jiří Mašek (Martin Plachký) 2:7, Martin Špicl 2:8 Sestava: Aleš Weinfurter - Martin Mašek, Jiří Mašek, Václav Burian, Martin Plachký - Václav Seyfert, Jan Kouřil, Ondřej Halas, Martin Špicl ŽK: Martin Plachký V sobotu, 29. 3. 2014 od 9,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání s týmem Saňaři Sokolnice. Chtěli jsme vyhrát, abychom mohli i nadále držet postupové naděje. Od prvních minut jsme byli lepším týmem, ale ne a ne se dostat do naší tradiční hry. V 5. minutě pak sebral míč soupeři Janoch, vysunul za obranu Skunka a ten obstřelil brankáře soupeře a vsítil tak svoji premiérovou branku v OP - 0:1. Poté zahrávali Saňaři nepřímý kop, který jsme naštěstí dokázali pohotovým zákrokem ubránit. Ve 12. minutě rozehrál soupeř trestný kop, Janoch neuhlídal protihráče a ten pohodlně okolo Turana vyrovnal - 1:1. V 15. minutě vyhodil dlouhý míč na MaŠe Turan, první jmenovaný se obtočil okolo obránce a jeho následnou ránu vytěsnil gólman na roh. Ve 20. minutě přihrál Mařa Plachtovi, ten upaloval po pravé straně a poté z úhlu prostřelil padajícího gólmana Saňařů - 1:2. V další akci obešel Mařa obránce a servíroval na zadní tyč MaŠovi, jehož rozhodil obránce a ten na míč nedosáhl. Do konce poločasu zbývalo již jen pár okamžiků, Plachta přerušil akci soupeře a šli jsme ve 3 na 1, po následné přihrávce zakončoval do brankáře nejdříve Janoch a ani Skunkova rána neskončila v síti. Saňaři začali s power-play a jejich rozehrávku v poslední minutě přerušil pohotový Mařa, udělal kličku na půlce a do prázdné branky zvyšoval náš náskok - 1:3. Úvod druhé půle vyšel lépe Saňařům, nejdříve jejich dobrou akci musel výborně likvidovat Turan a po dalším závaru odkopával bránící Janoch míč do břevna naší svatyně. Ve 30. minutě však nedostoupil protihráče při power-play Skunk a ten se trefil přesně k tyči - 2:3. Prakticky ihned z rozehrávky však sebral míč Jura, narazil si jej se Sájou, poté obešel protihráče a parádní ranou o tyč zvyšoval naše vedení - 2:4. Za další 3 minuty vypíchl míč protihráči Mařa, přihrál doprava MaŠovi a ten pohodlně od půlky poklidil míč do prázdné branky - 2:5. Ve 35. minutě jsme opět dobře bránili power-play soupeře, míče se zmocnil v pravém obranné rohu Janoch a třicetimetrovým kopem se rovněž trefil přesně - 2:6. Zvyšovat mohl po přesném náhozu Turana a následném sklepnutí Sáji Jura, ale ze "šestky" bodlem přestřelil. Pět minut před koncem utkání vyvezl Plachta bleskově míč po levé straně a nádherně servíroval parádním pasem na zadní tyč Jurovi, jenž neměl problém doklepnout - 2:7. Vzápětí špatně odkopl míč gólman Saňařů, ten zpracoval osamocený MaŠ, ale zbrkle nastřelil jen vracejícího se brankáře soupeře. V poslední minutě si však kapitán již spravil chuť, když donutil chybovat obránce, udělal kličku dalšímu strážci a přesně k tyči pečetil dnešní střelecký účet - 2:8. Sumasumárum: První poločas jsme odehráli velmi bídně a k našemu standartnímu výkonu hra měla hodně daleko. Se slabým soupeřem jsme produkovali málo pohybu a jako by chyběla vůle. Postupem času jsme však začali hrát lépe a tvořili jsme si i více příležitostí. Ve druhé půli již hra byla v pořádku a my se tak postupně mohli radovat z dalších branek a důležitých 3 bodů. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉ !!!!! MaŠ