Hustopeče - ASM A 3:1 (1:1)

Okresní přebor Brno-město - sobota 29.3.2014 - Brno - Rybnická

29.3.2014 - MaŠ
Naše branka: Martin Mašek (Martin Plachký) 1:1 Sestava: Aleš Weinfurter - Martin Mašek, Jiří Mašek, Václav Burian, Martin Plachký - Václav Seyfert, Jan Kouřil, Ondřej Halas, Martin Špicl ŽK: Martin Plachký V sobotu, 29. 3. 2014 od 10,00 hod., jsme sehráli další důležité mistrovské utkání s týmem Hustopečí. Věděli jsme, že zápas s běhavým soupeřem bude velmi obtížný, přesto jsme si však nemohli dovolit ztratit. Ihned v úvodu rozehrál rohový kop Jura, MaŠ nejdříve netrefil dobře míč a následnou ránu stejného hráče vyrazil gólman na roh. V 8. minutě jsme zahrávali trestný kop, Kumar našel na tyči MaŠe, ten přihrál doleva Mařovi, jehož ránu vytěsnil brankář na roh. Zanedlouho obral o míč obránce Mařa, ale gólman jej fantasticky vychytal. Ve 12. minutě zahrávaly Hustopeče trestný kop, který parádně vychytal Turan. Po dalším trestném kopu rychle rozehrál Jura míč na Sáju, ten přenechal Plachtovi, jenž však pálil vedle. V 15. minutě rozehrál soupeř ojedinělou akci, při které nastřeloval obránce míč na zadní tyč, kde Sája neuhlídal útočníka a ten lehce špičkou tečoval za záda bezmocného Turana - 1:0. Ve 20. minutě nám skvěle vyšel signál přímo ze hry, na konci akce se objevil Sája osamocený před brankářem, ale ten jej bohužel vychytal. Tři minuty před koncem první půle vyvezl míč Mařa, narazil si vlevo s Plachtou a na dlouhou nohu prostřelil padajícího gólmana Hustopečí - 1:1. Za minutu se nadechl k velkému sólu Jura, vyvezl míč až před branku soupeře a technickou ranou razítkoval jen levou tyč. Hustopeče prakticky ihned z rozehrávky oplácely stejnou mincí a skrytou ranou razítkovaly pro změnu pravou tyč svatyně Turana. Druhé dějství začalo dvěma střelami Hustopečí, ale ty vždy skončily mimo naší brankové konstrukce. My jsme se jen horkotěžko dostávali do příležitostí, jelikož nikdo nebyl ochoten strhnout vývoj utkání a ani se o to pokusit. Začal vehementně chybět pohyb, střely a především vůle !!! Ve 35. minutě vyvezl míč po levé straně Plachta, přihrál na druhou stranu Janochovi, ale jeho ránu zlikvidoval pozorný brankář. Ihned z protiútoku propadl při bránění Mařa a jeho sok z 10-ti metrů prostřelil přesně k tyči Turana - 2:1. Po naší následné dvojí hře s brankářem vyhlavičkoval dělovku z naší branky Skunk a ochránil nás ještě od větší pohromy. Ve 40. minutě jsme konečně předvedli hezkou kombinaci, když Skunk přihrál Mařovi, ten přiťukl Sájovi, jehož ránu vytěsnil gólman soupeře na pravou tyč. Snažili jsme se tlačit dopředu, na půlce však ztratil míč Janoch a obránce soupeře šel sám na Turana, ten jej však fantasticky vychytal. Osm minut před koncem utkání jsme začali hrát power-play, ve kterém jsme dobře drželi míče a trpělivě čekali na chybu. Bohužel se dobrých pozic objevilo mnoho, ale vždy jsme mířili v důležitý okamžik vysoko do nebes. Pět minut před koncem vyhodil dlouhý míč gólman Hustopečí až do naší branky, kde si Plachta míč nešťastně srazil do branky - 3:1. I nadále jsme se tlačili při power-play do branky soupeře, ale bohužel už chybělo štěstí a čas. Sumasumárum: Úvod utkání jsme započali poměrně dobře, ale po několika minutách se naše aktivita vytratila kdovíkam. Nikdo nebyl schopen strhnout tým pohybem, bojováním a především vůlí. Na místo toho, abychom proměnili některou z úvodních příležitostí a poté si v klidu hlídali výsledek, museli jsme dotahovat a druhý poločas jsme již jen doslova odchodili. Takto se o postup nebojuje, pánové !!! Šťastnější Hustopeče tak mohou slavit první historické vítězství nad světlemodrými barvami a my můžeme zpytovat svědomí, snad nám zrovna tyto body nakonec nebudou chybět, no uvidíme. MaŠ