Kalábek - ASM A 7:7 (2:1)

Okresní přebor Brno-město - sobota 19.4.2014 - Brno - Rybnická

19.4.2014 - MaŠ
Naše branky: Jiří Mašek (Martin Plachký) 0:1, Martin Plachký (Jiří Mašek) 2:2, Václav Seyfert (Martin Mašek) 5:3, Martin Špicl (Václav Seyfert) 5:4, Václav Seyfert (Martin Špicl) 5:5, Martin Mašek (Martin Špicl) 7:6, Václav Seyfert (Jan Kouřil) 7:7 Sestava: Ondřej Borkovec - Jiří Mašek, Martin Mašek, Martin Plachký, Václav Burian - Václav Seyfert, Jan Kouřil, Aleš Weinfurter, Martin Špicl V sobotu, 19. 4. 2014 od 11,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání s velmi silným a zkušeným týmem - Kalábek. Od úvodních minut začalo oboustranně kvalitní utkání, ve kterém jsme zpočátku měli mírně navrch. Po pár minutách uvolnil Janoch MaŠe, ten vypálil přes obránce, ale gólman soupeře vytáhl míč na roh. Za chvíli po podobné akci a opět přihrávce od Janocha zakončoval Jura, ale trefil pouze brankáře. Asi v 7. minutě pak přihrával Mařa Sájovi, ten vypálil, ale skvělý soupeřův brankář opět reflexivně vyrazil. Poté zahrozil poprvé Kalábek, ale jejich průnik po levé straně zakončoval útočník bodlem jen těsně vedle. Za dvě minuty zbytečně ztratil míč v našem obranném území Jura a útočník soupeře tvrdě vypálil, Onóš obličejem míč vyrazil. V 10. minutě rozehrál secvičený roh Plachta, Sája zablokoval obránce a Jura prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:1. Zvyšovat mohl vzápětí opět Jura, poté co Kalábek zachyboval v obranné rozehrávce, ale náš hráč bohužel naprosto prázdnou branku minul. V 18. minutě odkopával v tísni míč Plachta, kromě míče trefil také nohu útočníka a pískala se hodně přísná penalta, kterou soupeřův hráč střelou k tyči bezpečně proměnil - 1:1. Prakticky ihned z rozehrávky přihrával Janoch doleva MaŠovi, ale ten levou těsně minul branku. Ve 21. minutě sehrál soupeř bravurně kombinaci na jeden dotek a s tečí Plachty procpal míč za záda bezmocného Onóše - 2:1. Těsně před koncem první půle vyslal lobem do protiútoku Plachta Sáju, ten důrazem přetlačil brankáře Kalábku, ale poté z úhlu trefil pouze tyč prázdné svatyně. Úvod druhé půle nám vyšel parádně, Jura utekl po levé straně, naservíroval před branku Plachtovi a ten do prázdné branky vyrovnal - 2:2. Tento stav nevydržel dlouho, jelikož přišel brejk soupeře a rychlé zakončení bodlem okolo bezmocného Onóše - 3:2. Za minutu jsme opět chybovali a Kalábek svoji nabídnutou příležitost opět chladnokrevně okolo Onóše proměnil - 4:2. A za další dvě minuty byl hororový scénář zapečetěn, když propadl na půlce Kumar a útočník soupeře s přehledem překonal našeho gólmana popáté - 5:2. Po našem time-outu jsme ihned zatlačili, Mařa vysunul dopředu Sáju, jenž přetlačil obránce a technickým lobem korigoval - 5:3. Za další minutu utekl po pravé lajně opět Sája a servíroval na zadní tyč kapitánu MaŠovi, který také trhal sítě - 5:4. Za další minutu přerušil rozehrávku soupeře MaŠ, míč se dostal k Sájovi, jenž pohotově vypálil skoro z půlky a překonal tak nepozorného gólmana soupeře - 5:5. Zvyšoval mohl opět MaŠ, ke kterému se dokutálel míč skrze obránce, ale náš hráč pouze napálil padajícího gólmana soupeře. Bohužel, ani tento stav jsme dlouho nepodrželi. Jura "vybruslil" s míčem do koutu hřiště, poté skrz střed hledal útočníka, ale míč zpracoval nejlepší hráč soupeře a pohodlně opět prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 6:5. Vzápětí sehrál Kalábek parádní kombinaci na jeden dotek, první ránu ještě dokázal Onóš vyrazit, ale na druhý pokus již stačit nemohl - 7:5. Ihned jsme reagovali hrou bez brankáře a rychlou kombinaci započal Sája, jenž našel MaŠe, který přihrával před branku volnému Mařovi a ten levačkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 7:6. I nadále jsme pokračovali v power-play, na konci kombinace rychle přihrával doleva Janoch Sájovi a ten tvrdou ranou vyrovnal - 7:7. To bylo z utkání vše. Sumasumárum: S velmi kvalitním soupeřem jsme sehráli skvělé utkání s nevídanou přestřelkou. Po našem úvodním vedení, jsme následně pustili do laufu soupeře, který se ve druhé půli dostal dokonce do 3-brankového vedení. V tuto chvíli jsme dokázali během 2 minut vyrovnat, což nás hodně posílilo. Po dalších dvou chybách šel soupeř do dalšího dvoubrankového vedení, které jsme při power-play dokázali smáznout. Po oboustranně kvalitním utkání můžeme být spokojeni s dělbou bodů. Kalábek nám každopádně dnes vykonal školení z efektivity. MaŠ