Kalábek B - ASM C 2:9 (1:4)

Krajský přebor - neděle 1.3.2020 - Kuřim

1.3.2020 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Tomáš Krejčíř) 1:1, Adam Tylč (Martin Špicl) 1:2, Tomáš Krejčíř (Michal Rybníček) 1:3, Tomáš Krejčíř 1:4, Petr Midrla (Adam Tylč) 1:5, Pavel Kolář (Jakub Cajzl) 1:6, Michal Rybníček (Jakub Cajzl) 1:7, Martin Špicl (Jakub Cajzl) 1:8, Adam Tylč (Tomáš Krejčíř) 1:9

Sestava: Adam Tylč - Tomáš Krejčíř, Michal Rybníček, Petr Midrla - Jakub Cajzl, Pavel Kolář, Martin Špicl

V neděli, 1. 3. 2020 od 10,00 hod., jsme v Kuřimi odehráli i své druhé utkání KP jižní Moravy. Vzhledem k již zmiňovanému rozpoložení jsme se rozhodli hrát od 1. minuty power-play a jak vidno, neslo to své ovoce.

Od úvodu jsme drželi míč a Kalábek jen bránil. Asi v 10. minutě nahrával před branku Rybovi Pavel Kolář, ala první jmenovaný z blízka minul cíl, podobně dopadl po nahrávce od Ryby také Kuba Cajzl. A tak přišel trest, ve 14. minutě jsem ztratili míč a domácí přes celé hřiště otevřeli skóre - 1:0. V 16. minutě posunul Krejča se středu míč doprava a MaŠ z první k pravé tyči vyrovnal - 1:1. V 19. minutě jsme zahrávali trestný kop, MaŠ přihrál doleva Adamovi a ten křižně prostřelil vše - 1:2. Ve 21. minutě utekl do brejku domácí obránce, ale Adam jeho ránu zlikvidoval. Ve 21. minutě sklepl míč do středu Ryba na Krejču a ten nekompromisním bodlem zvyšoval naše vedení - 1:3. Za dvě minuty hledal před brankou Krejča Kubu Cajzla, ale před ním si sklepl do vlastní branky míč obránce - 1:4.

Ve 27. minutě se dostal k zakončení Adam, ale zvonila jen levá tyčka. Ve 29. minutě se po dlouhé době dostal do příležitosti i Kalábek, ale Adam byl bezchybný. Poté se dostal do brejku kapitán MaŠ, ale bodlem minul cíl. Ve 30. minutě ve výborné pozici těsně přestřelil Krejča, v dalším závaru dorážel Adam, poté Ryba, ale oba byli vychytáni brankářem domácích. Ani naprosto osamocený Peťan na gólmana nevyzrál. Ve 31. minutě přihrál Adam po lajně míč na Peťana a ten přesnou křižnou ranou zvyšoval, Ryba už jen kontroloval na zadní tyči - 1:5. Ve 34. minutě vyslal Krejča MaŠe do středu, ten nastřelil na levou tyč, zde ještě sklepl Kuba Cajzl míč doprava a Pavel Kolář procedil míč za záda brankáře - premiérová branka - 1:6. Ve 39. minutě nastřelil zprava míč Kuba Cajzl a na zadní tyči Ryba s přehledem zakončil - 1:7. O minutu později zakončoval v šestce Kuba Cajzl, míč byl zblokován, Kuba sklepl ještě víc doprava na MaŠe a ten křižnou ranou o tyč rovněž skóroval - 1:8. Poté se ocitl osamocen před gólmanem Kuba Cajzl, ale nedal. Ve 42. minutě přhrál Krejča doleva na Adama a ten parádní ranou k levé tyči pečetil naši stranu výsledku - 1:9. I nadále jsme díky hře bez gólmana drželi míče, ale domácí se bránili zuby-nechty. Ve 49. minutě se přeci jen dokázali domácí dostat do kontru a situaci 2 na 1 využili bravůrně - 2:9.

Sumasumárum: Díky rozpoložení, sestavě a také únavě z prvního dnešního utkání jsme se rozhodli pro power-play od první minuty. Ukázalo se, že to bylo správné řešení, míč jsme drželi v podstatě v průběhu celého utkání a i pokus o odplatu stejnou mincí, tedy hry bez gólmana, v podání Kalábku, jsme dokázali rychle eliminovat. Dávali jsme krásné branky po krásných kombinacích a zaslouženě tak bereme dnes alespoň 3 body.