Panama - ASM A 0:3 (0:1)

Okresní přebor Brno-město - sobota 17.5.2014 - Brno - Rybnická

17.5.2014 - MaŠ

Naše branky: Martin Plachký 0:1, Václav Seyfert 0:2, Martin Plachký (Václav Seyfert) 0:3

Sestava: Ondřej Borkovec - Martin Mašek, Martin Plachký, Jiří Mašek, Václav Burian - Jan Kouřil, Martin Špicl, Aleš Weinfurter, Václav Seyfert

Předposlední mistrovské utkání letošní sezóny by se dalo nazvat vlastně "FINÁLEM OP 2013/14". Čekal nás vedoucí tým soutěže - Panama. Pokud jsme se chtěli posunout na první pozici, museli jsme vyhrát. Celý tým byl připraven pro vítězství udělat vše.

Ihned v prvních minutách se propracoval do šance Kumar, ale jeho pokus vychytal skvělý soupeřův brankář. V 8. minutě měl obrovskou příležitost Janoch, po prudkém nástřelu Jury, ale netrefil prázdnou svatyni Panamy. Hrálo se opatrně s mírně větší aktivitou z naší strany. Za pár minut zahrozila i Panama, ale Onóš vytěsnil na roh. Ve 14. minutě jsme rychle postupovali do obrany soupeře, Plachta servíroval před branku na Turana, ale před ním bodlem zakročil hráč soupeře a trefil přesně mezinoží gólmana Panamy - 0:1. Poté pálil tvrdou jedovku Jura, ale výborný gólman soupeře vyrazil nad. Minutu před koncem prvního dějství měl ještě velmi slibnou příležitost Kumar, ale ani ve svém druhém pokusu na gólmana Panamy nevyzrál. Do druhého dějství jsme tedy odcházeli s jednobrankovým vedením.

Ve druhém poločase jsme již spoléhali na zabezpečenou obranu a Panama se nebyla schopna do ničeho propracovat. Naopak ve 28. minutě předskočil soupeřova hráče Sája, prošel přes půl hřiště a parádní tvrdou ranou od břevna zvyšoval naše vedení - 0:2. I nadále jsme kontrolovali hru a ve 34. minutě vypálil agilní Kumar skrytou ránu bodlem, která šla jen těsně nad branku soupeře. Ve 36. minutě získal v pravém rohu hřiště míč soupeřův útočník, levačkou vypálil do levého horního růžku a Onóš fantastickým zákrokem zabránil jinak jasnému gólu. Ve 42. minutě si narazil míč Plachta se Sájou, ten mu naservíroval zpět před prázdnou branku, Plachtovu ránu ještě výborným zákrokem gólman vyrazil, ale na jeho doklepnutí již šanci neměl - 0:3. Panama začala hrát power-play a zkoušela se dostat zpět do hry, po jedné jejich ráně tečoval před Onóšem útočník, ale naštěstí míč skončil v zámezí. Do další příležitosti pronikal Panamský obránce, z úhlu obhodil Onóše, ale před útočníkem odehrál v poslední chvíli MaŠ míč na roh. Ve 46. minutě předvedl své tradiční sólo Sája, vypálil bodlem, orazítkoval pravou tyč, míč se dostal k Turanovi, ale jeho ránu do prázdné branky srazil obránce na roh. Ve 47. minutě jsme zahrávali 10 metrový kop za 6. faul, jmenovitě Jura, ale jeho přesnou ránu fantasticky vyrazil gólman soupeře na roh. Po zbytek utkání jsme si již míč pohlídali a soupeře do ničeho nepustili.

Sumasumárum: Ve "FINÁLE" letošního ročníku OP jsme zaslouženě a jednoznačně vyhráli. Byli jsme lepším týmem a Panamu jsme si prakticky během celého utkání pohlídali a do ničeho zásadního jsme ji nepustili. Utkání pomohla smolná vlastní branka, ale i přesto jsme nakonec přidali další a zaslouženě jsme se vyhoupli zpět na první pozici v tabulce pravdy. Nutno si však uvědomit, že ještě není konec a aby byl náš cíl naplněn, musíme vyhrát i poslední utkání sezóny za 14 dnů proti Orlu z Řečkovic. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!!!!!