Okresní přebor Brno-město - sobota 31.5.2014 - Brno - Rybnická

31.5.2014 - MaŠ

Sestava: Ondřej Borkovec - Jan Maňásek, Martin Plachký, Jiří Mašek, Michal Kroupa, Václav Burian - Martin Špicl, Jan Kouřil, Václav Seyfert, Aleš Weinfurter

ŽK: Jiří Mašek

V sobotu, 31. 5. 2014 od 9,00 hod., jsme nastoupili k poslednímu mistrovskému utkání OP na hřišti v Brně - Rybnické, proti našemu sparingpartnerovi - Orlu Řečkovice. V tomto utkání jsme museli naplno bodovat, aby náš postupový sen dostal těch správných rozměrů.

Od prvních minut jsme začali být aktivnějšími, ale zároveň jsme hráli opatrně, abychom neudělali nějakou zbytečnou chybu. V 5. minutě zatáhl míč po levé straně Plachta a naservíroval před branku volnému kapitánu MaŠovi, který pohodlně otevřel skóre - 0:1. V 7. minutě pak přiťukl míč Janoch opět doleva Plachtovi, ten si míč posunul a poté bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:2. O minutu později sebral míč protihráči Sája a poté pohotově pálil bodlem k tyči, ale soupeřův gólman parádním zákrokem míč vykopl na roh. V 10. minutě pálil krásně bodlem po kombinaci také Kumar, ale i jeho rána byla vyblokována na roh. V 15. minutě se do dalšího průniku dostával opět agilní Sája, ale levačkou pálil jen těsně vedle pravé tyče. O minutu později servíroval zleva Janoch před branku Kumarovi, ale ten špičkou kopačky nastřelil jen pohotového brankáře soupeře. V 17. minutě zahrozil poprvé také Orel Řečkovice, ale dělovku zprava reflexivně vyrazil pozorný Onóš. V 19. minutě pak vysunul pasem doleva Sája Kumara, ten si míč potáhl a nádherně přeloboval padajícího brankáře, přitom vymetl pravý horní růžek branky Řečkovic - 0:3. Těsně před koncem první půle se pak po naší rychlé kombinaci dostal do zakončení Plachta, ale jeho ránu fantastickým zákrokem zlikvidoval gólman soupeře.

Na začátku druhého dějství poslal až z obrany na Sáju krásný míč Jura, první jmenovaný si pohotově obhodil obránce a poté pohotově dělově poslal míč jen několik centimetrů nad branku Řečkovic. Prakticky ihned vzápětí jsme rychle vykombinovali až z naší obrany, míče se zmocnil Plachta a servíroval na zadní tyč volnému Sájovi, jenž bohužel obdržel míč na paty a do branky jej nestačil vměstnat. Asi v polovině druhého poločasu přihrával Míša do uličky MaŠovi, ten se uvolnil od obránce a křižně pohotově vypálil, brankář soupeře však reflexivním zákrokem vytěsnil míč do zámezí. Za minutu stejný hráč přihrál do středu opět našemu kapitánovi, ale ten tentokráte křižně branku jen těsně minul. Ve 40. minutě byl pak faulován u boční čáry asi 15 metrů od branky Turan a k trestnému kopu se postavil Jura. Ten míč tvrdě napálil, obránce jej lehce tečoval, ale míč skončil přesně v pravém horním růžku branky Řečkovic - 0:4. Poté se do individuálního úniku dostal po přihrávce od Plachty Sája, ale bravurně jej vychytal gólman soupeře. Za chvíli jsme asi jedinkrát propadli v obraně a Onóš musel fantasticky zlikvidoval samostatný nájezd soupeřova útočníka, parádně to zvládl. Deset minut před koncem sáhl soupeř ke hře bez brankáře, ale z této vyprodukoval pouze jedinou velkou příležitost, ve které však útočník na zadní tyči jen trefil boční síť. Zbytek utkání jsme již s přehledem ubránili a získali jsme tak poslední, a to velmi důležité postupové body.

Sumasumárum: Dnešní utkání jsme si již od úvodních minut hlídali, byli jsme lepším týmem a především jsme nechybovali. Brzy jsme také přidali branky, které na naše kopačky přinesly potřebný klid. Druhý poločas už jsme hráli na čas a nikam jsme se nehonili. Každý z nás si tak užíval poslední minutky strávené v Okresním přeboru a těšili se již na palubovky KP v příští sezóně. Celému týmu bych rád nejen za toto poslední utkání, ale za celou letošní sezónu, poděkoval. Nebylo to vůbec jednoduché, ale týmovým duchem jsme náš sen dovedli až do samotného konce a jeho reálného vyplnění. SUPER BORCI, GRATULACÉÉÉÉÉ A TEĎ VŠICHNI UŽÍVEJME A SLAVME. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉÉÉ !!!!!