ASK - ASM B 1:3 (1:1)

3. třída, skupina B - neděle 7.9.2014 - Brno - Řečkovice

5.12.2014 - MaŠ

Naše branky: Jan Kouřil (Václav Seyfert) 0:1, Aleš Weinfurter (Jan Maňásek) 1:2, Ondřej Halas (Jan Maňásek) 1:3

Sestava: Václav Burian - Jan Maňásek, Martin Midrla, Václav Seyfert, Martin Špicl - Aleš Weinfurter, Jan Kouřil, Ondřej Halas

V neděli, 7. 9. 2014 od 11,30 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání proti týmu zkušených hráčů, kteří již se baví futsalem snad 30 let. Nastoupili jsme proti týmu ASK.

Od prvních minut jsme hráli daleko zodpovědněji, než tomu bylo v prvním utkání, ale do šancí nás soupeř zpočátku nepouštěl. První větší příležitost měl Sája, který na konci svého průniku po levé straně loboval gólmana, ale míč skončil nad brankou. Poté musel dvakrát zasahovat Kumar a především jeho druhý pokus byl famózní, když vyrazil míč z nohy "poklízejícího" útočníka do prázdné branky. Následně si dvakrát v krátkém sledu pokryl dobře míč Turan a vždy parádně pálil, vždy však míče létaly těsně nad brankou. V polovině prvního dějství zatáhl míč parádně doprava Sája, natáhl na sebe dva obránce a servíroval před prázdnou branku Janochovi, jenž touto přihrávkou nepohrdl - 0:1. Poté mohl přidat druhou branku opět Sája, ale jeho technický pokus skvělý gólman ASK reflexivně "vyhodil" na roh. Do další šance se po narážečce dostal kapitán Buldog, brankář jej však vychytal a blesková zpětná přihrávka Sáji na Buldoga jen těsně neprošla. V poslední minutě fauloval na půlce MaŠ a trestný kop napálený na naši branku skončil po tečích Janocha a MaŠ pod víkem Kumarovi branky - 1:1.

Na začátku druhého poločasu měli další příležitost hráči ASK, ale projektil vytěsnil ramenem MaŠ na roh. Ve 28. minutě udělal parádní práci na "hrušce" Buldog, míč mu však ukopl obránce k Turanovi, jenž se opřel do míče a nechytatelnou ranou pod víko dostal opět naše barvy do vedení - 1:2. Poté opět skvěle zamakal na hrušce Buldog, obtočil se okolo obránce, ale Mates jeho přihrávku před prázdnou branku nepochopil a i podruhé skončil míč v zámezí. Ve 30. minutě získal míč na obránci Skunk naservíroval míč na zadní tyč Sájovi, ten lobem nastřelil gólmana, poté přiťukl pod sebe Janochovi, ale jeho rána šla trestuhodně nad. Za dalších několik okamžiků založil další rychlou akci Sája, přihrál pod sebe Buldogovi, ten si položil brankáře a přihrál doleva Skukovi, jenž trhal sítě - 1:3. Poté pálil hned dvakrát v těsném sledu MaŠ, ale v obou případech mu pozorný gólman míč vyrazil do zámezí. Stejně tak tomu bylo po přihrávce a následném zpětném přiťuknutí a ráně MaŠe, přihrával Turan. Poslední tři minuty zkoušel hrát soupeř power-play, ale zkušeně jsme mu odebírali míče a sami je drželi. Výsledek utkání jsme si tedy pohlídali.

Sumasumárum: Ve druhém utkání jsme již hráli lépe, vyvarovali jsme se chybám a po změně taktiky ve druhém dějství jsme zaslouženě strhli výsledek na naši stranu. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!!!