Besídka - ASM A 0:10 (0:3)

Pohár FAČR - úterý 28.9.2010 - Brno - Řečkovice

28.9.2010 - MaŠ
Naše branky: Martin Mašek 0:1, Martin Špicl (Michal Kroupa) 0:2, Martin Špicl (Kryštof Večeřa) 0:3, Kryštof Večeřa 0:4, Petr Doubravský 0:5, Michal Kroupa (Jan Mašek) 0:6, Martin Špicl (Kryštof Večeřa) 0:7, Kryštof Večeřa (Martin Plachký) 0:8, Kryštof Večeřa (Jan Mašek) 0:9, Martin Mašek (Jan Mašek) 0:10 Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Mašek, Jiří Mašek, Michal Kroupa, Martin Plachký, Václav Burian - Martin Špicl, Kryštof Večeřa, Dominik Martinek, Martin Mašek, Jakub Duchoň, Petr Doubravský V úterý, 28. 9. 2010 od 9,00 hod., jsme nastoupili do 1. kola brněnského poháru ČMFS. Počasí nám nepřálo a bylo velmi pošmourné a deštivé. Soupeřem našeho týmu bylo mužstvo - Besídka, které s námi hraje 3. třídu, skupina B. Soupeř v nové sezóně zatím neztratil ani bod, proto jsme všichni očekávali vyrovnané utkání. Opak byl pravdou, po několika vyrovnaných prvních minutách jsme jasně převzali iniciativu a asi v 5. minutě se dostali do vedení po vybojování míče Mařou a jeho následném nekompromisním zakončením - 0:1. Za chvíli po vedoucí brance utkání vyslal Míša krásný pas před branku soupeře na sbíhajícího MaŠe, ten jen špičou tečoval, brankář vyrazil a kapitán našeho mužstva neměl problém dorazit míč do branky - 0:2. Asi za minutu si prohodili role nahrávače Krištofinho s Míšou a první jmenovaný vyslal výborný přízemní pas před soupeřovu svatyni, zde jej rychle zpracoval MaŠ a bodlem procedil míč do branky potřetí - 0:3. Do poločasu jsme jasně soupeře přehrávali, ale bohužel mnoho našich příležitostí nebylo proměněno. Soupeř hrozil jen opravdu sporadicky, ale i náš brankář Turan se musel blýsknout asi dvěma skvělými zákroky. Druhá půle začala opět opatrnější hrou, nechtěli jsme inkasovat a dát tak soupeři šanci utkání ještě zdramatizovat. Po pár minutách vybojoval míč Krištofinho a svoje sólo s ledovým klidem přetavil v krásnou branku po víko - 0:4. V polovině druhého dějství pálil nebezpečně Dub, odražený míč ještě jednou získal a parádní tvrdou ránou k tyči opět trestal - 0:5. Poté se parádně trefil i špílmachr Míša, kterému zpětnou přihrávkou servíroval Gheda - 0:6. Ihned z dalšího protiútoku jsme opět vstřelili branku, Krištofinho přešel přes dva obránce Besídky a následně našel MaŠe, který podél soupeřova brankáře zvyšoval skóre - 0:7. Poté byl blizoučko svojí první soutěžní trefy i Plachta, ale po přesném rohovém kopu MaŠe nastřelil pouze gólmana Besídky. O minutu později se dostal stejný hráč opět do zakončení, jeho pokus však brankář dokázal ještě vyrazit, ale Krištofinho byl nekompromisní - 0:8. Těsně před koncem utkání zvyšoval z velkého úhlu na 0:9 opět náš bomber Krištofinho, kterému tentokráte chystal míč Gheda. Tečku na 1. kolem brněnského poháru udělal Mařa, který levačkou přízemně poklidil míč k protilehlé tyči, asistenci si připsal jeho bratr Gheda - 0:10. Sumasumárum: Upřímně řečeno nikdo z nás nečekal tak jednoznačný průběh. Soupeře jsme jasně přehráli a mohli jsme vsítit i daleko více branek. Celý tým bojoval a toto suverénní vítězství je odměnou našeho kolektivního výkonu. SAN MARINO OLÉÉÉ !!! MaŠ