ASM A - Onyx 1:0 (1:0)

Pohár FAČR - čtvrtek 28.10.2010 - Brno - Kneslova

28.10.2010 - MaŠ
Naše branka: Martin Mašek (Václav Burian) 1:0 Sestava: Aleš Weinfurter - Petr Doubravský, Jan Mašek, Jiří Mašek, Michal Kroupa - Václav Burian (Dominik Martinek), Martin Špicl, Kryštof Večeřa, Martin Mašek ČK: Jan Mašek Ve čtvrtek, 28. 10. 2010 od 9,50 hod., sehrálo naše mužstvo další pohárové utkání s velmi těžkým soupeřem - ONYX, který hraje na špici jedné ze 3. tříd brněnských soutěží. Chtěli jsme udělat maximum pro postup do 4. kola soutěže a hrálo se na hřišti Kneslova v Brně - Černovicích. Soupeř začal velmi aktivně a prvních pár minut měl více ze hry. Několikrát dokázal zahrozit, ale Turan byl vždy na svém místě. Po několika minutách jsme hru vyrovnali a začali jsme vystrkovat růžky. Krištofinho dvakrát sám před gólmanem nebyl úspěšný a tak přišla polovina první části a náš rychlý protiútok, který založil Jura, vyslal přesnou přihrávkou Kumara a ten servíroval Mařovi, jenž do protipohybu nedal soupeřově brankáři šanci - 1:0. Pár minut nato nahrával před branku MaŠovi Krištofinho, ale našeho kapitána vytěsnil brankář Onyxu. Chvíli před koncem první půle se ještě výborně uvolnil Dub, ale jeho parádní rána se odrazila od břevna na čáru a poté ven z branky. To bylo z prvního dějství vše. Ve druhém poločasu jsme započali vyčkávací taktiku a spoléhali na brejky. Onyx bojoval a několikrát dokázal nebezpečně zahrozit. Po brankářově náhozu přes celé hřiště a následné ráně z otočky orazítkoval útočník Onyxu břevno. Na druhé straně vyslal MaŠ "českou uličkou" Krištofinha, ten bohužel sám proti brankáři neuspěl. Hrálo se nahoru dolů a šance byli na obou stranách. Po našem dalším úniku volil Mařa střelu na místo servírování před branku na volného MaŠe, odražený míč nadvakrát jistil gólman soupeře. Prakticky z protiútoku šel soupeř ve 3 proti 2, ale jejich finální zakončení skončilo opět jen na naší horní tyči. Následný trestný kop Maři bohužel do branky nedokázal dotlačit Dub. Pět minut před koncem utkání udělal chybnou kličku Gheda, míč mu protihráč vypíchl a náš hráč musel faulovat, za což šel předčasně do sprchy. Následnou přesilovku však soupeř zahrál velmi špatně. Do konce utkání již stojí za zmínku jen střela MaŠe z ostrého úhlu, která skončila na tyči. Sumasumárum: Dnešní výkon nebyl nijak oslnivý, přesto jsme utkání odehráli velmi bojovně. Nutno přiznat, že soupeř byl naprosto vyrovnaným sokem a v některých okamžicích stála na naší straně i štěstěna. Ale protože jsme šli postupu naproti více než soupeř, jsme ve 4. kole, kde nás čeká lepší ze dvojice Nasan Brno (3. liga - divize) a Atraps Kuřim (1. třída). Takže jedeme dál kamarádi - SAN MARINO OLÉÉÉÉ !!! MaŠ