U Boba - ASM A 7:4 (3:0)

Pohár FAČR - středa 28.9.2011 - Brno - Komárov

28.9.2011 - MaŠ
Naše branky: Kryštof Večeřa (Pavel Křivý) 4:1, Kryštof Večeřa (Pavel Křivý) 4:2, Pavel Křivý 5:3, Petr Doubravský (Martin Mašek) 5:4 Sestava: Aleš Weinfurter - Petr Doubravský, Jan Mašek, Jan Maňásek, Martin Mašek - Martin Špicl, Kryštof Večeřa, Pavel Křivý, Dominik Martinek ŽK: Martin Mašek Ve středu, 28. 9. 2011 od 10,30 hod., jsme nastoupili k prvnímu kolu letošního ročníku Poháru ČMFS. Soupeřem nám byl tým ze 3. třídy - U Boba. Nebyli jsme sice kompletní, jelikož chyběli - Jura, Míša, Plachta a Kumar, ale přesto jsme chtěli vybojovat postup do 2. kola. Už od úvodních minut se však na našich kopačkách usídlila nepřesnost, zbrklost a "výroba" mnoha zbytečných chyb. Soupeř pečlivě bránil a spoléhal na dlouhé nákopy a brejky. Po pár minutách bohužel vyrobil zbytečnou hrubku Buldog, kdy upadl a nabídl tak soupeři protiútok 2 na 1, po kterém se tento ujal vedení - 1:0. Snažili jsme se tlačit dopředu, ale soupeř nám toho moc nedovoloval. Do velké přiležitosti se dostal po přihrávce od MaŠe Krištofinho, ale toto skvěle vychytal soupeřův brankář. Další skvělou kombinaci vymysleli Dub a Krištofinho, ale druhému jmenovanému chyběl jen krok do zakončení. Po dalším brejku se dostal tým U Boba, první střelu ještě vyrazil Turan, ale doklepnutí již skončilo v naší síti - 2:0. Pól vypíchl míč soupeři na půlce, přiťukl MaŠovi, který vypálil, ale tuto střelu vytěsnil brankář na tyč. Po narážečce od MaŠe se dostal na dostřel Gheda, ale místo střely z voleje zpracoval, čímž akci zpomalil a tato zůstala neproměněna. Těsně před koncem poločasu se soupeř opět dostal do brejku a svůj samostatný únik dokázal s přehledem zakončit - 3:0. V poslední minutě ještě soupeř zahrával 10-ti metrový kop po našem 6. faulu, ale tento naštěstí skončil jen na břevnu branky Turana. Ve druhé půli jsme vše chtěli vrhnout za cílem utkání otočit. Začali jsme aktivně, ale opět to byl soupeř, který se po naší ztrátě dostal na dostřel a tentokráte zaspal Turan, kterého následně útočník přehodil - 4:0. Po chvíli vypíchl míč soupeři Pól, šel sám, ale branku netrefil. Šli jsme do power-play a po dlouhých minutách našeho tlaku jsme doslova dotlačili míč do branky soupeře - asistoval Pól, doklepával Krištofinho - 4:1. Za pár minut si oba aktéři svou akci zopakovali jako přes kopírák - 4:2. Bohužel, v nepravou chvíli ztratil míč na půlce Dub a U Boba skórovali do prázdné branky - 5:2. I nadále jsme se cpali před branku soupeře a velké úsilí vyvinul Pól, který přes 3 hráče dotlačil míč za záda brankáře potřetí - 5:3. Za minutu nato svitla naděje na zvrat, po naší dobré akci a následné přihrávce od Maři skóroval k tyči Dub - 5:4. Do konce zbývaly pouze 4 minuty, my jsme drželi míč, ale místo přihrávky na MaŠe volil Krištofinho rizikovou přihrávku do středu na Nidala Oriediho, ten míč ztratil a soupeř opět do prázdné svatyně přes celé hřiště zvyšoval - 6:4. Poslední branka padla v poslední minutě opět po zbytečné ztrátě míče Krištofinha a další střele do odkryté branky - 7:4. Sumasumárum: Bohužel, v utkání chybělo nasazení, především pohyb a vůle. Navíc jsme vyrobili mnoho zbytečných až fatálních chyb, které soupeř dokázal 100% trestat. Ve druhém poločase jsme sice bojovali, chtěli, ale opět chyby poslaly naši snahu někam do říše snů. Nedá se nic dělat, loňskou spanilou jízdu nezopakujeme a můžeme se tak soustředit jen na soutěž. Pevně věřím, že svoji dnešní blamáž v sobotu odčiníme a vybojujeme co nejvíce bodů. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉ !!! MaŠ