ASM A - Kalábek 5:3 (2:1)

Divize E - sobota 27.11.2021 - Tišnov

27.11.2021 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Marvan (Václav Seyfert) 1:1, Jiří Mašek 2:1, Václav Seyfert (Jiří Mašek) 3:1, Jiří Mašek (Tomáš Marvan) 4:1, Dominik Bartoš (Tomáš Marvan) 5:3

Sestava: Michal Šmerda - Michal Krejčí, Lukáš Panovský, Jiří Mašek, Dominik Bartoš, Václav Seyfert, Tomáš Marvan

V sobotu, 27. 11. 2021 od 20,00 hod., sehrálo naše áčko další mistrovské utkání. Na naši palubovku přijel nečekaně poslední tým tabulky, který doposud ani jednou nebodoval - Kalábek Brno. Věděli jsme, že to nebude lehká práce, jelikož Kalábek napatří k našim oblíbeným soupeřům, ale pokud jsme chtěli udržet kontakt s popředím tabulky, chtěli jsme vyhrát.

Od úvodních minut jsme začali být aktivnějšími, ale bylo to právě nedůsledné bránění a průnik hostujícího hráče, který obešel 2 naše obránce, který podél Šmerdiče otevřel skóre - 0:1. O minutu později prošel až před gólmana Krejča, ale nedal, stejně tak skončili dvě obrovské šance a rány v podání Sáji a Marva. V 7. minutě nastřeloval polovysoký míč před branku Bart, ale Jura míč tělem do branky míč nedostal. Poté jsme šli ve 3 na 2, ale ani osamocený kapitán Pap míč do branky neprocpal. V 9. minutě hezky podržel na hrušce Bart, dal proti noze Marvovi, ale jeho přízemní ránu neskutečně vykopl brankář Kalábku. V 10. minutě po průniku loboval Sája, ale z branky míč vyhlavičkoval obránce. Ve 14. minutě jsme se konečně dočkali, Sája pronikal po pravé straně, dal míč před branku pod sebe Marvovi, který z první poklidil míč do sítě - 1:1. O minutu později jsme vyšachovali obránce i brankáře hostí a Jura stahovačkou a následnou ránou pod víko z úhlu dostal naše barvy do vedení - 2:1. V téže minutě dostal hostující hráč druhou žlutou a tak i čevenou kartu a šli jsme do přesilovky. Během té ale trefil pouze Marv tyč a 2x vykopávali obránci míč z brankové čáry. V 17. minutě teprve podruhé v utkání zahrozili hosté, dlouhý výhoz a následné rána z otočky v podání nejlepšího hráče, Šmerdič však reflexivně míč vyrazil do bezpečí. V předposlední minutě upaloval ještě osamocený Sája, ale na gólmana opět nevyzrál.

I ve druhé půli pokračoval náš tlak. Ve 23. minutě Jura uvolnil doprava Sáju, ten mu vrátil, ale lob Jury famózně vyrazil brankář Kalábku. Pote jsme zahráli sérii narážeček v podání Jura - Bart - Marv - Bart, ale jeho střela bohužel těsně minula cíl. Ve 25. minutě se neskutečně uvolnil na levé straně Jura, prošel půl palubovky a servíroval doprava Sájovi, ten neměl problém do prázdné branky zakončit - 3:1. Ve 27. minutě utekl agilní Marv, přihrál na zadní Jurovi, ale ten přízemně k pravé tyči zvyšoval - 4:1. O minutu později jsme šli hned 2x 3 na 2, poprvé ale prázdnou branku přestřelil Sája, podruhé neprostřelil brankuře Krejča. Ve 30. minutě byl na konci naší další hezké kombinace Jura, ale jeho lob zastavilo břevno. Ve 32. minutě míč putující do branky Kalábku vykopl v poslední chvíli obránce jako dnes už poněkolikáté. Ve 33. minutě šel soupeř do brejku a měl tak asi první velkou šanci druhé půle, lob brankáři, ale zastavila tyč. Poté na půlce chyboval Krejča a Kalábek situaci 2 na 1 do prázdné branky již proměnil - 4:2. Ve 36. minutě pálil zleva dělovkou Pap, ale orazítkoval míčem jen obě tyče. Poté na druhé straně vymyslel skvělý zákrok náš strážce Šmerdič. Soupeř hrál power-play, a ve 37. minutě poklidil nástřel na levou tyč jejich hráč - 4:3. Ve 39. minutě po ztrátě soupeře zkoušel přes celé hřiště Jura, ale minul. Ve 40. minutě míč vyvezl okolo 2 protihráčů míč Marv a finálně našel na zadní tyči nabíhajícího Barta, který dovel míč do sítě - 5:3.

Sumasumárum: Kalábek nikdy nepatřil k našim oblíbeným soupeřům, jejich styl nám prostě nesedí. Přesto jsme dnes v 75% utkání diktovali tempo. Měli jsme šancí na 2 utkání, ale to co předváděl brankář s obránci bylo famózní. V postatě soupeř měl v první půli 2 šance a hned první využil a šel do vedení, my jsme nakonec do poločasu zápas otočili a ve druhém jsme zvýšili vedení. Díky mnoha zmařeným šancím jsme se však při závěrečné power-play soupeře ještě museli strachovat o výsledek, avšak 3 body nakonec zůstávají doma.