Nekop - ASM A 3:1 (2:0)

Pohár FAČR - pondělí 28.10.2013 - Brno - Rybnická

28.10.2013 - MaŠ
Naše branka: Václav Burian (Martin Špicl) 1:3 Sestava: Ondřej Borkovec - Jan Maňásek, Václav Burian, Lukáš Veselý, Martin Plachký, Václav Seyfert - Aleš Weinfurter, Jan Kouřil, Pavel Křivý, Martin Špicl V pondělí, 28. 10. 2013 od 9,00 hod., jsme vstupovali do prvního kola nového ročníku Poháru FAČR. Soupeřem nám byl vedoucí tým jedné ze základních soutěží - tým Nekop. Ihned v úvodu jsme začali dobývat soupeřovu tvrz, ten poctivě bránil a čekal na brejky. Z jednoho z nich zahrozil, když jsme propadli a osamocený útočník Nekopu těsně minul branku. Vyrovnat mohl Turan, kterému přihrával před osamoceného brankáře soupeře Sája, ale náš útočník nastřelil jen gólmana. V 10. minutě propadl na půlce MaŠ a ocamocený útočník na dlouhou nohu prostřelil k tyči Onóše - 0:1. Poté se dvakrát zastřeloval MaŠ, ale jeho pokusy brankář vždy vyrazil. Následně servíroval na zadní tyč Pólovi MaŠ, ale míč se k prvnímu jmenovanému nedostal. Do konce poločasu zbývalo jen pár minut, když si sběhl na míč MaŠ, nerazil zpět Kumarovi, ale ten těsně přestřelil. Za chvíli na půlce ztratil míč Sája a útočník soupeře prostřelil se štěstím Onóše - 0:2. Ve druhém dějství jsme přidali, ale těžko jsme se do dobře bránící obrany Nekopu prosazovali. Pohotovou ránu v podání Sáji vyrazil reflexivně gólman soupeře na roh. Poté dvakrát pálil těsně nad Plachta. Ve 28. minutě šel soupeř do brejku, přešel hned přes dva naše hráče a mezi nohama Onóše zvyšoval skóre - 0:3. Ihned jsme nasadili power-play a soupeři jsme začali velmi zatápět. Po střele Sáji vyrazil před sebe brankář Nekopu, ale MaŠ nestačil dát do zakončení razanci. Ve 34. minutě si rychle dvakrát vyměnili míč MaŠ s Kumarem a druhý jmenovaný přesně k tyči korigoval - 1:3. V naší "přesilové hře" měl možnost Nekop dvakrát skórovat, ale Plachta skvělými zákroky míč vždy vyrazil. V posledních minutách jsme navíc dvakrát faulovali nad rámec pěti faulů a byly z toho dva desetimetrové kopy, jenž oba parádními zákroky zlikvidoval "power-gólman" Plachta. Sumasumárum: Dnes bohužel chyběla větší vůle po vítězství a taky trošku štěstí. Trošku jsem si zavzpomínal na utkání s Rychlými pípami, když soupeř proměnil prakticky vše, na co šáhl a nám to prostě nešlo. Soupeř skvěle bránil a prakticky nám toho moc v útočné fázi nedovolil. Proto bohužel v letošním ročníku končíme překvapivě už v prvním kole. MaŠ