ASK - ASM A 0:1 (0:0)

3. třída, skupina B - sobota 30.4.2011 - Brno - Řečkovice

30.4.2011 - MaŠ
Naše branka: Dominik Martinek (Petr Doubravský) 0:1 Sestava: Aleš Weinfurter - Michal Kroupa, Jan Mašek, Jiří Mašek, Martin Plachký, Petr Doubravský - Martin Špicl, Dominik Martinek, Kryštof Večeřa, Martin Mašek ŽK: Jan Mašek V sobotu, 30. 4. 2011 od 11,30 hod., jsme nastoupili k jednomu z nejklíčovějších utkání letošní mistrovské sezóny 2010/11. Čekal nás druhý tým tabulky a velezkušené mužstvo ASK. S timto soupeřem jsme vloni vstupovali do soutěže a "profesoři" z ASK nás vyškolili z efektivity a vyhráli šťastně - 1:0. V KAJOT OPEN jsme jim prohru vrátili a vyhráli - 3:1. Dnes jsme potřebovali vyhrát, abychom následně měli postup již jen ve svých rukou a nemuseli se spoléhat na selhání soupeře. Ihned od úvodních minut se rozehrála taktická opatrná partie, ve které jsme ale byli rozhodně aktivnějšími. Ihned v úvodu se uvolnil kapitán MaŠ, ale jeho šanci bravurně zlikvidoval výborný gólman ASK. Za pár minut to byl stejný hráč, který sebral míč protihráči, ale jeho projektyl bodlem jen o pár centimetrů minul protilehlou tyč. Soupeř poctivě bránil a jen sporadicky se dostával do protiútokú. Naše obrana navíc také hrála bezchybně a hodně bojovala. Do konce první půle jsme měli ještě několik příležitostí, avšak opět při nás nestálo štěstí, střely Krištofinha a Jury brankář ASK kryl. Poločas tedy skončil bezbrankově. Do druhé půle jsme ještě více zabrali, ale obraz hry se prakticky nezměnil. My jsme více hráli, ASK zkušeně sbíralo cenné vteřinky. Bohužel další a další příležitosti našeho týmu zůstávaly nevyužity, především díky výbornému brankáři soupeře. Ten vychytal postupně Krištofinha, Arafata a také dvakrát Mařu. Spasitelem se stal Arafat, jenž asi 7 minut před koncem obdržel přihrávku od Duba a s přehledem podél brankáře skóroval - 0:1. Od této chvíle ASK začalo hrát bez brankáře a my jsme mohli hned třikrát do prázdné branky potvrdit výsledek, bohužel Arafat, MaŠ ani Gheda cíl netrefili. V posledních minutách nás ASK zatlačilo a Turan nás podržel dvěma skvělými zákroky. Utkání jsme tedy zvládli a vybojovali jsme velmi cenné 3 body. Sumasumárum: V tomto utkání celý tým podal skvělý výkon. Nikam jsme se nehonili, jelikož to by byla "rychlá smrt". Zodpovědně jsme vyčkávali a tvořili si šance, bohužel největším protivníkem v tomto utkání byl výborný gólman ASK. Nakonec jsme zaslouženě vsítili branku a definitivně jsme "urvali" postupové trumfy zpět do svých rukou. Bude to ještě složitá a dlouhá cesta, ale věřím, že nyní už to dotáhneme do zdárného konce. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!! MaŠ