ASM A - Nasan 4:5 (1:1)

Pohár FAČR - středa 14.2.2024 - Tišnov

16.2.2024 - MaŠ

Naše branky: Tomáš Juříček 1:1, Tomáš Juříček (Michael Malásek) 2:1, Jiří Nepožitek 3:1, Tomáš Juříček (Jiří Nepožitek) 4:2

Sestava: Štěpán Burian - Michael Malásek, Petr Midrla, Jaku Hanák - Jiří Nepožitek, Jaroslav Šnédar, Tomáš Juříček

Ve středu, 14. 2. 2024 od 20,15 hod., jsme sehráli v rámci Brněnského poháru další kolo s týmem Nasan Brno. Nastoupili jsme již tradičně v hodně kombinované sestavě, přesto jsme chtěli uspět a postoupit dál.

Ve 2. minutě jsme chybovali a soupeř šel po propadu ve 2 na Štěpána, ale zakončil mimo. Za minutu jsme zase dobře zakombinovali my, Michal našel Juřu, který ale pálil těsně mimo. Po rychlém výhozu nás opět varoval brejkem soupeř, velkou příležitost však zlikvidoval Štěpán. V 7. minutě pálil po autu těsně mimo Nepož a stejného hráče vybídl po obrání soupeře skvělou přihrávkou Juřa, první jmenovaný, ale byl vychytán výborným brankářem Nasanu. V 10. minutě nastřeloval míč Juřa, ale Jara osamocen přestřelil, na druhé straně další z mnoha brejků vyřešil reflexivním zákrokem výborný Štěpán. Ve 13. minutě pálil Nasan tvrdě z dálky, náuš strážce byl ale opět pozorný. O minutu později jsme hezky zakombinovali a Michal vybídl Juřu, který však pálil znovu nad. V téže minutě jsme nepochopitelně nechali projít soupeřova hráče vápnem tam a zpět, ten si narazil míč se spoluhráčem a poté bodlem prostřelil Šěpána - 0:1. V 15. minutě měl dvě velké šance Michal, nejprve po rohu a poté i po další kombinaci, vždy ale na něj jeho sok v brance Nasanu vyzrál. V 17. minutě po super akci nahrával doprava Nepož na Hanyho, ten však sám také nedal. V poslední minutě jsme sehráli dobrou akci, kterou však zastavil obránce, odraženého míče se zmocnil Juřa a přízemní ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:1.

Ve druhém dějství jsme jasně dominovali. Ve 21. minutě jsme sehráli signál po rohu, Nepož našel sběhnuvšího Jaru, ale jeho ránu zastavila pravá tyč. Na druhé straně po výhozu byl před Štěpánem útočník soupeře, náš brankář ale lapil. Při dalším signálu našel Jara pro změnu Nepože, toho ale vychatal bezchbný gólman hostí. I další akci zastavil strážce soupeřovi svatyně, tenokráte se o jeho překonání pokoušel v dobré pozici Jara. Ve 24. minutě poskakoval míč před brankou soupeře, Nepož vypálil, ale tečovanou ránu vyrazil brankáře Nasanu se štěstím do bezpečí. Ve 25. minutě vybídl ke skórování Juřa Hanyho, ale ten svoji megašanci také neproměnil. Ve 28. minutě se probyl až před gólmana Michal, nedal, ale odražený míč již poklidil nekompromisní Juřa - 2:1. Ve 31. minutě nastřeloval míč Juřa na Jaru, ale ten na zadní tyči byl vychytán. Ve 32. minutě obral o míč soupeře Nepož, šel zprava sám a křižnou ranou pojistil naše vedení - 3:1. Ve 33. minutě jsme opět skvěle zakombinovali, pálil opět agilní Nepož, ale tentokráte byl brankář nad jeho síly. Ve 35. minutě střílel tvrdě Juřa, na brankové čáře míč ale vyblokoval obránce. Ve 36. minutě ležérně vypustil ztracený míč Nasanu Juřa, útočník však byl o něco dříve u míče než Štěpán a chytře jej obhodil - 3:2. Ve 38. minutě vychytal brejk Nasanu Štěpán, vyhodil míč na Nepože, který naservíroval Juřovi a ten opět nekompromisně propáll až za záda gólmana - 4:2. Ve 39. minutě měl velkou šanci ke korekci Nasan, ale Štěpán vystřihl parádní zákrok. 40 vteřin před koncem vyhodil dlouhý míč brankář soupeře, Juřa i Štěpán vypustili míč a útočník hlavou k tyči snížil - 4:3. V závěru jsme měli míč, ten jsme však totálně nepochopitelně odevzdali soupeři, míč poté poskakoval na naší polovině, až se do něj nakonec opřel hráč Nasanu a s tečí se míč dostal vteřinu před koncem nad Štěpánem až do naší sítě - 4:4 !!!

Penalty: Soupeř začínal a všechny 3 pokutové kopy proměnil, Štěpán si na druhý šáhl, ale dokázal jej vytěsnit jen k tyči. Michal hned svoji první penaltu nedal, Nepož poté ano a Juřa už se ke svému pokusu ani nedostal - 1:3.

Sumasumárum: Shrnutí je následovné. Soupeř měl menší kvalitu, proto ale hrál zkušeně, jednoduše a dobře bránil a skvěle chytal jejich brankář. Na nás bylo vidět jasné ležérní a tréninkové tempo, které se nám nakonec vymstilo. Ve druhém dějství jsme byli o hodně lepší a vytvořili si mnoho příležitostí a nakonec utkání vzali do trháku. Po naprosté ležérnosti Nasan korigoval, ale Juřa zatloukl poslední "hřebíček" do rakve. No, tedy poslední, to nakonec vlastně nebyla pravda. Protože v poslední minutě následovala další ležérnost, která se podobala situaci, jako bychom si vlastně sami schválně dali branku a totální nedisciplinovanost poté znamenala darování soupeři vyrovnání. Penalty již byly loterií. Gragulujeme soupeři k vítězství a přejeme co nejdelší cestu pohárovou Evopou, pardon, Brnem.