ASM A - Besídka 5:1 (2:0)

3. třída, skupina B - sobota 14.5.2011 - Brno - Řečkovice

14.5.2011 - MaŠ
Naše branky: Martin Špicl (Kryštof Večeřa) 1:0, Michal Kroupa (Jiří Mašek) 2:0, Kryštof Večeřa 3:0, Kryštof Večeřa (Václav Burian) 4:0, Dominik Martinek (Jan Mašek) 5:1 Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Mašek, Jiří Mašek, Petr Doubravský, Michal Kroupa, Václav Burian - Dominik Martinek, Kryštof Večeřa, Martin Špicl, Jakub Duchoň ŽK: Petr Doubravský, Jan Mašek V sobotu, 14. 5. 2011 od 10,30 hod., jsme nastoupili k odvetnému utkání proti lídru soutěže - týmu Besídka, jenž doposud v naší soutěži neztratila ani bod. V podzimní utkání jsme po špatně takticky zvládnutém utkání prohráli v poměru 4:6, ale dnes jsme se chtěli pokusit minimálně bodovat, aby se nám opět o krůček přiblížil postup do 2. třídy. Ihned od prvních minut jsme začali zodpovědně, opatrně a vycházeli jsme ze zabezpečené obrany. Soupeř rovněž nastoupil proti nám s respektem. Dá se říct, že ihned od úvodních minut jsme byli aktivnějšími a trpělivě vyčkávali na chybu soupeře. Asi po 10-ti minutách vybojoval míč na levé straně Krištofinho a servíroval před branku na nabíhajícího MaŠe, ten procedil míč z voleje mezi nohama padajícího brankáře a dostal nás do vedení - 1:0. O chvíli později si oba aktéři akci zopakovali, ale tentokráte skvělý brankář Besídky našeho kapitána skvěle vychytal. Krištofinho měl za pár minut další příležitost, ale opět na gólmana soupeře nevyzrál a tak přišla v 15. minutě další gólová akce. Po faulu na našeho hráče se postavil k trestnému kopu Jura, ten rozehrál na zabíhajícího Míšu, který mezi nohama brankáře zvyšoval skóre - 2:0. I přesto, že jsme Besídku téměř do ničeho nepouštěli, tak přišla minuta, ve které nás dvakrát perfektně rozebrali, ale především jejich druhou supertutovku bravurně vychytal Turan. Měnili jsme tedy strany za, pro nás, velmi dobrého výsledku. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme hrát i nadále opatrně a šetřit cenné vteřinky proti výbornému soupeři. Ten se více a více začal tlačil dopředu a v jeho obraně se tedy otevírala okénka. Asi v 5. minutě druhé půle využil nedorozumění obránce a brankáře Besídky důrazný Krištofinho a do prázdné branky pohotově zvyšoval - 3:0. Besídka vše vrhnula do útoku a jejich šikovní hráči si chodili pro fauly. Dva po sobě jdoucí trestné kopy však výborně zlikvidoval Turan. I my jsme měli další šance, které ale zůstaly neproměněny. Asi 10 minut před koncem zahrával trestný kop Kumar, jeho střelu brankář Besídky vyrazil, ale dobíhající bomber Krištofinho se nemýlil - 4:0. Za pár minut se utrhl útočník soupeře od našeho bránícího hráče a parádní přesnou ránou k tyči korigoval výsledek - 4:1. Poslední slovo v utkání vyřkl Gheda, který skvěle zabojoval, přes 3 hráče udržel míč a poté nádherně servíroval před bránu volnému Arafatovi a ten trhal sítě - 5:1. To bylo z utkání vše. Sumasumárum: Dnešní klíčové utkání jsme takticky i herně zvládli s bravurou a celý tým bojoval jeden za druhého. To se cení a SAN MARINO dnes ukázal svou sílu. Herní převaha se přetavila také v krásné branky a naše mužstvo zaslouženě obralo lídra soutěže o první body. Postupová vidina je zase o kousek blíže. Celému týmu za dnešní výkony děkuji. SAN MARINO OLÉÉÉÉ !!!! MaŠ