ASM A - Accros 2:2 (1:0)

Brno Open - neděle 2.2.2014 - Brno - Rybnická

2.2.2014 - MaŠ
Naše branky: Jan Kouřil (Martin Špicl) 1:0, Jan Mašek (Václav Seyfert) 2:2 Sestava: Ondřej Borkovec ? Jan Mašek, Václav Seyfert, Ondřej Halas, Václav Burian ? Martin Špicl, Aleš Weinfurter, Pavel Křivý, Jan Kouřil V neděli, 2. 2. 2014 od 10,10 hod., jsme pokračovali v osmifinálových bojích BRNO OPEN 2014. Soupeřem nám byl tým Across, jenž hraje v soutěži čelní pozice ve 2. třídě. A pokud výkon v prvním utkání nebyl ideální, nevím jak pojmenovat to, co jsme na hřišti předváděli nyní. V 5. minutě hledal dlouhým nákopem MaŠ Kumara, ten parádně hlavou změnil směr, ale gólman soupeře skvělým reflexivním zákrokem vytáhl míč na roh. Za chvíli vyslal dlouhým míčem Gheda Turana, ale i on byl výborným brankářem soupeře vychytán. I nadále jsme se cpali do brány a Sájovu přízemní ránu tečoval před brankářem Pól, i teď však z toho byl jen rohový kop. Asi v polovině prvního dějství podržel míč na šestce MaŠ, přiťukl jej zpět Janochovi, který svým důrazem natřikrát procpal míč do branky soupeře - 1:0. Zbytek poločasu jsme se již zbytečně zbrkle zbavovali míčů a dávali tak Acrossu prostor pro jejich tlak, ze kterého však naštěstí nic nebylo. Ve druhé půli to pro nás bylo jako z hororového filmu. Nedokázali jsme si pořádně přihrát, produkovali jsme velmi špatný pohyb a do šancí nás soupeř nepouštěl. No a trest přišel brzy, po pár minutách vyslal Across přizemní ránu zleva a mezi nohama překonal Onóše, jenž očekával přihrávku - 1:1. Za 3 minuty špatně odbránil Skunk útočníka a ten křižnou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:2. Snažili jsme se soupeře zatlačit, ale stále byla naše hra plná nepřesností. Asi 8 minut před koncem utkání pálil z 10-ti metrů Sája, ale bohužel razítkoval jen břevno branky Acrossu. Pět minut před koncem jsme šli do power-play, ale i ta se nám nedařila. Tři minuty do konečného hvizdu jsme zamkli soupeře, Skunk přihrál na levý "praporek" MaŠovi, ten mu vrátil do náběhu, ale první jmenovaný promáchl a prázdnou branku netrefil ani Kumar, jenž vypálil jen do boční sítě. Minutu před koncem pak našel skulinku v obraně Sája křižnou přihrávkou na Ghedu, ten nezazmatkoval, udělal kličku gólmanovi a do prázdné branky pohodlně vyrovnal - 2:2. Poté již se nic dalšího nestalo. Sumasumárum: Na toto utkání raději rychle zapomenout, jen těžko bych hledal nějaké pozitiva v průběhu hry. Soupeř hrál jednoduše a čerpal z našich laciných chyb. Snad jediným kladem je, že jsme dokázali v power-play alespoň urvat bod, díky chytré brance Ghedy. Čekalo nás tedy rozhodující utkání, ve kterém jsme potřebovali uhrát alespoň bod. 1. San Marino 3 2 1 0 7:5 7 2. Barum 3 2 0 1 6:2 6 3. Across 3 1 1 1 10:6 4 4. Svážná 3 0 0 3 4:14 0 MaŠ