ASM A - Barum 2:1 (1:1)

Brno Open - neděle 2.2.2014 - Brno - Rybnická

2.2.2014 - MaŠ
Naše branky: Václav Seyfert 1:1, Martin Špicl (Václav Seyfert) 2:1 Sestava: Ondřej Borkovec ? Jan Mašek, Václav Seyfert, Ondřej Halas, Václav Burian ? Martin Špicl, Aleš Weinfurter, Pavel Křivý, Jan Kouřil V neděli, 2. 2. 2014 od 11,50 hod., jsme sehráli poslední osmifinálové utkání letošního BRNO OPEN 2014. Soupeřem nám byl doposud vedoucí tým naší skupiny a již jasný postupující do čtvrtfinále - tým Barum. V 5. minutě přihrál na šestku MaŠ Sájovi, ten mu posunul patou, ale první jmenovaný v pádu bodlem jen razítkoval jen tělo dobře vyběhnuvšího gólmana Barumu. Za minutu zahrozil také soupeř, ale vysoký centr na zadní tyči útočník hlavou naštěstí neztlumil. Za další dvě minuty však bylo zle, Gheda se pokusil v rohu odkopnout míč, ten se však nadvakrát odrazil k útočníkovi soupeře, který přesnou dělovkou k tyči otevřel skóre - 0:1. Za další tři minuty přerušil rozehrávku soupeře Sája a parádní tvrdou ránou bodlem prostřelil křižně vše, co mu stálo v cestě - 1:1. V tomto utkání jsme vycházeli ze zajištěné obrany a konečně si každý plnil zodpovědně svoje úkoly. I nadále jsme pokračovali v soustředěné hře a soupeře do ničeho vážnějšího nepouštěli. Asi po pěti minutách Barum měl šanci, kterou však super zákrokem zlikvidoval Onóš. Asi v polovině druhého dějství sebral obránci míč v koutu hřiště Turan, udělal si kličku brankáři, ale ten mu v poslední chvíli přeci jen balón ukopl. V těchto okamžicích létal Turan po hřišti jako Rychlonožka, je to hold srdcař a dříč. Do konce utkání zbývaly asi 4 minuty, kdy Sája poslal dlouhý míč na MaŠe, ten jej podržel a přiťukl jej doleva Janochovi, jeho dělovku však pohotový gólman soupeře vyrazil. Za minutu opět našel Sája na brankovišti MaŠe, ten mu narazil, Sája vypálil, brankář opět vyrazil před sebe a pohotový MaŠ procpal míč snad jedinou skulinkou pod rukou padajícího brankáře - 2:1. Za další minutu našel dlouhým míčem Sája pro změnu na šestce opět MaŠe, jenž z otočky vypálil, ale brankář Barumu vytěsnil na roh. V samotném závěru pak ještě pohotově vypálil soupeř, míč už směřoval za záda Onóše, ale dvě teče naší obrany jej naštěstí ztlumily a míč jsme stihli odehrát do bezpečí. Sumasumárum: V tomto utkání jsme konečně podali poměrně slušný výkon, za který se nemusíme stydět. Soustředili jsme se na obranu a z ní jsme vycházeli. Pozitivní je, že na rychlou branku Barumu, jsme dokázali zareagovat a v závěru jsme dokázali proměnit jednu z několika příležitostí. Můžeme tak nakonec i přes peripetie z prvních utkání slavit postup do další fáze turnaje z první pozice. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!!! 1. San Marino 3 2 1 0 7:5 7 2. Barum 3 2 0 1 6:2 6 3. Across 3 1 1 1 10:6 4 4. Svážná 3 0 0 3 4:14 0 MaŠ