Panama - ASM A 4:5 (2:2)

Příprava - středa 21.8.2013 - Brno - Řečkovice

21.8.2013 - MaŠ
Naše branky: Jiří Mašek (Václav Seyfert) 0:1, Jiří Mašek (Václav Seyfert) 1:2, Pavel Křivý (Lukáš Veselý) 2:3, Martin Špicl (Lukáš Veselý) 4:4, Pavel Křivý (Michal Kroupa) 4:5 Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Maňásek, Jiří Mašek, Michal Kroupa, Lukáš Veselý - Václav Seyfert, Pavel Křivý, Martin Špicl Ve středu, 21. 8. 2013 od 17,30 hod., jsme sehráli odvetné přátelské utkání s naším soupeřem z OP - Panamou. Opět se čekalo kvalitní utkání s kvalitním soupeřem a tak se také stalo. Od prvních minut se rozpoutala fyzicky náročná a běhavá bitva. Po pár minutách přihrál zprava před branku Sája Pólovi, ten se obtočil okolo obránce, ale jeho ránu lapil brankář soupeře. V 10. minutě zahájil naši útočnou akci Míša, přihrál Sájovi, jenž ještě přiťukl Jurovi a ten prostřelil gólmana domácích poprvé - 0:1. Za pár minut jsme mohli zvyšovat, když po rychlém brejku putoval míč po ose - Sája-Jura-MaŠ, ale poslednímu jmenovanému těsně před střelou zblokoval přihrávku obránce Panamy. Ve 20. minutě nás Panama přečíslila a svoji akci zakončila skrytou střelou přes MaŠe putující do levého horního růžku branky Turana - 1:1. O několik okamžiků později si výborně zakombinovali Jura se Sájou, dvakrát si vyměnili míč, poté druhý jmenovaný patičkou přihrál zpět Jurovi a ten podél brankáře opět dostal naše barvy do vedení - 1:2. Zvyšoval mohl po trestném kopu Sáji na zadní tyči Pól, ale smolně promáchl. Následně několikrát zahrozil soupeř, Turan však byl pozorný a ve 30. minutě mu při bombě Panamy pomohla tyč. Ve 35. minutě nás soupeř totálně rozebral a po brejkové situaci 3 na 2 poklízel míč do prázdné branky - 2:2. Druhé dějství začala aktivněji Panama a jejich útočník se objevil sám před Turanem, ale ten jej vychytal. Asi ve 40. minutě jsme zakombinovali a na půli uviděl Scary(nho) Póla na zadní tyči, míč mu skvěle naservíroval a ten poklízel pohodlně do prázdné svatyně - 2:3. Za dvě minuty jsme však při standartní situaci soupeře špatně vystřídali, byla z toho velká šance, kterou ještě Turan výborně zastavil, ale na dorážku soupeře již neměl šanci - 3:3. No a za okamžik již jsme prohrávali, když nás opět Panama ukázkově rozebrala a zakončovala nástřelem Buldoga, od kterého se míč odrazil za záda bezmocného Turana - 4:3. Vyrovnat mohl po skvělé práci v rohu hřiště v podání Sáji Buldog, ale jeho tvrdou ránu pohotový gólman soupeře vyrazil na roh. Asi v 50. minutě přerušil rozehrávku soupeře Sája, přihrál Scary(nhovi), tomu ještě sběhl MaŠ, který si obhodil obránce a střelou mezi nohy brankáře vyrovnal - 4:4. V 52. minutě měla Panama další velkou příležitost, ale Turan obě velké šance parádně zlikvidoval. O tři minuty později šli Panamští ve 3 na 2, ale opět se blýskl parádním zákrokem Turan. V 60. minutě razítkoval soupeř z 10-ti metrů tyč naší branky. Po další naší ztrátě míče pálil soupeř nad branku Turana, naštěstí. V 61. minutě pak udržel míč bravurně přes 3 protihráče zkušený Míša, byl několikrát faulován, přesto ještě dokázal přihrát zcela volnému Pólovi na zadní tyč a ten neměl problém strhnout vedení na naši stranu - 4:5. Zvýšit mohl těsně před koncem Jura, ale jeho dělovku výborný gólman soupeře vyrazil. Stejně tak skončila šance Panamy v poslední minutě, tentokráte se smál Turan. Sumasumárum: Byť jsme se dnes sešli s odřenýma ušima, sehráli jsme s velmi kvalitním soupeřem poměrně kvalitní utkání. Hrálo se ve vysokém tempu a šance se střídaly na obou stranách. Utkání by asi lépe slušela remíza, přesto jsme po týdnu opět byli o jednu branku úspěšnější my. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!!! MaŠ