Bastards - ASM A 5:10 (2:2)

Příprava - středa 24.7.2013 - Dolní Loučky - SM Aréna

24.7.2013 - MaŠ
Naše branky: Pavel Křivý (Jan Kouřil) 1:0, Martin Mašek (Martin Plachký) 2:2, Jiří Mašek (Jan Kouřil) 3:2, Václav Seyfert (Jan Kouřil) 4:2, Jan Kouřil (Martin Mašek) 5:3, Jan Kouřil (Jiří Mašek) 6:3, Václav Seyfert (Martin Špicl) 7:3, Jan Kouřil (Martin Mašek) 8:4, Jan Kouřil (Václav Seyfert) 9:5, Martin Špicl (Václav Seyfert) 10:5 Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Maňásek, Jiří Mašek, Martin Plachký, Martin Mašek - Jan Kouřil, Václav Seyfert, Martin Špicl, Pavel Křivý Ve středu, 24. 7. 2013 od 19,00 hod., jsme se utkali v přátelském utkání na domácím hřišti s týmem Bastards. Jedná se o tým, se kterým jsme se v naší historii již dvakrát utkali na turnajích, ale doposud jsme je nedokázali porazit. Prvních deset minut probíhalo v duchu vzájemného oťukávání a oba týmy měli nějaké příležitosti, brankáři však chytali bezchybně. V 15. minutě se nadechl Janoch k velkému sólu, obešel dva protihráče a přichystal Pólovi před prázdnou banku míč, ten neměl problém otevřít skóre - 1:0. O minutu později si oba hráči situaci zopakovali jako přes kopírák, ale tentokráte Pól do prázdné branky míč trestuhodně netrefil. Tak přišel trest, v 17. minutě po rychle rozehraném auto dorážel na zadní tyči útočník Bastards a bylo vyrovnáno - 1:1. Poté nás mohl dostat do vedení Janoch, ale jeho rána z otočky jen razítkovala tyč. Těsně před koncem první půle pak udělal chybu při rozehrávce Mařa a protiútok Bastards ve dvou skončil kličkou Turanovi a pohodlným zakončením do prázdné svatyně - 1:2. Ihned z rozehrávky však Mařa svoji chybu napravil, nejdříve mu přihrál Plachta, Mařa pak rychle prošel přes dva protihráče a tvrdou ranou k tyči trhal sítě - 2:2. Druhé dějství jsme začali skvěle, Janoch vypíchl míč obránci, přihrál jej doleva na Juru, ten mu servíroval zpět před branku, ale před Janochem si míč srazil do vlastní sítě obránce - 3:2. Asi za minutu opět utekl po levé straně Janocha, parádně naservíroval míč před branku Sájovi a ten neměl problém vstřelit svoji premiérovou branku v našem dresu - 4:2. Zanedlouho pálil v dobré pozici opět Sája, ale tvrdou ranou orazítkoval jen břevno. Bastards následně korigovali výsledek, na levé straně skvěle udržel míč hned přes tři protihráče jejich útočník, před padajícím Turanem ještě přihrál pod sebe na spoluhráče a ten neměl problém do prázdné branky poklidit míč - 4:3. Zanedlouho však získal míč Mařa, rychle jej zatáhl po pravé straně a naservíroval jej na zadní tyč Janochovi a bylo to - 5:3. Turan dnes podal skvělý výkon a v průběhu asi 3 minut musel fantasticky hasit hned tři tutovky soupeře. Poté se zmocnil míče Jura, zatáhl jej tradičně po levé straně a krásně přihrál před branku Janochovi, jehož chladnokrevnost při zakončení opět dostála svého - 6:3. Prakticky hned z rozehrávky sebral míč soupeři Sája, MaŠ mu jej ještě přistrčil dopředu a první jmenovaný chladnokrevně loboval brankáře - 7:3. Po pár minutách následně propadl MaŠ při bránění ve středu pole a útočník Bastards přesnou střelou o tyč opět snižoval - 7:4. Další obrovskou šanci soupeře parádně zlikvidoval robinsonádou Turan. Další naši branku vsítil bombarďák Janoch, když nejdříve sebral míč soupeři, narazil si jej s Mařou a pod víko nechytatelně skóroval - 8:4. Pak si ale Turan vybral také jednu slabší chvilku a lehká rána zleva mu propadla za jeho záda - 8:5. Rychle však kontroval Sája, jenž rychle vyvezl míč po levé straně a na zadní tyči opět našel Janocha, který opět nedal gólmanu soupeře šanci - 9:5. Utkání pak zapečetil ranou z 10-ti metrů Sája, brankář Bastards jen míč vyrazil před sebe a sběhnuvší MaŠ jej přeloboval - 10:5. Sumasumárum: Bastards ukázali, že stále kvalitativně rostou a hráli velmi hezký futsal. U nás je nutno si přiznat, že jsme během celého utkání příliš zbytečně chybovali, ztráceli lehké míče, nepřesně si přihrávali a o to více jsme dostávali do hry našeho dnešního soka. Je nutné se z chyb poučit a pro příště se jich vyvarovat. MaŠ