Gladiators - ASM A 10:4 (6:3)

Příprava - pondělí 27.8.2012 - Brno - Rybnická

27.8.2012 - MaŠ
Naše branky: Dominik Martinek (Martin Špicl) 1:1, Jan Kouřil (Pavel Křivý) 1:2, Pavel Křivý (Dominik Martinek) 3:3, Martin Špicl (Jan Mašek) 6:4 Sestava: Ondřej Borkovec - Jiří Mašek, Jan Mašek, Martin Špicl, Jan Kouřil - Dominik Martinek, Pavel Křivý, Aleš Weinfurter, Ondřej Halas, Jakub Duchoň V pondělí, 27. 8. 2012 od 19,00 hod., jsme sehráli další přátelské utkání před začátkem nové sezóny na hřišti týmu z OP - Gladiators. Opět jsme měli velké problémy se sestavou, takže jsme museli hodně improvizovat. Do branky byl povolán Onóš, do útoku naskočila brankařská jednička Turan, vypomohl opět benjamínek OndraH a po dlouhé odmlce neaktivní Jakub. Chyběli Krištofinho, Mařa, zraněný Plachta s Buldogem a pracovně indisponovaní Míša s Kumarem. Přesto jsme si chtěli dobře zahrát a porvat se o co nejlepší výsledek. Od počátku byli domácí mírně aktivnější a v 5. minutě po ztrátě míče v obraně se dostali po kombinaci do vedení - 1:0. Zareagovali jsme poměrně rychle, když kapitán MaŠ předskočil útočníka domácích, obešel dalšího obránce a našel pod sebou na zadní tyči Nidala Oreidiho, který doklepl - 1:1. Za chviličku skvěle vybojoval míč Janoch, přihrál před branku Pólovi, ten dokázal skvělý cit a přiťukl zpět prvnímu jmenovanému, který trhal sítě - 1:2. Glads ale lehce a rychle vyrovnali po nemastné-neslané střele z úhlu po rohovém kopu, která překvapila Onóše - 2:2. Poté vypíchl míč obránci Jakub, ale v nájezdu jej vychytal fantastický domácí gólman. Za chvíli dvakrát nebezpečně pálili Gladiators, ale Onóš byl vždy připraven. Zanedlouho vybojoval agilní Gheda míč a sám před brankářem byl bohužel opět tímto parádně vychytán. Při našem mírném tlaku jsme bohužel ztratili míč a domácí rychlík přesprintoval Janocha a ránou do protipohybu dostal domácí tým do vedení - 3:2. Poté opět skvělý Gheda vypíchl míč protihráči a servíroval před branku Pólovi, domácí gólman však opět skvěle vyrazil na roh. Za chvíli pálil tvrdě po rohovém kopu Janoch, ránu však vyrazil brankář jen k Nidalu Oreidimu, ten se neukvapil a servíroval Pólovi, který do prázdné branky nekompromisně vyrovnal - 3:3. Za chvíli jsme však opět v obraně propadli a samostatný nájezd Glads využili na výbornou - 4:3. Při další akci po rohovém kopu domácích zazvonila pravá tyč naší svatyně. Do dvoubrankového vedení se Gladiators dostali v zápětí, když si OndruH obešel domácí útočník a utěšenou tečovanou ranou procpal míč za záda Onóše - 5:3. Poslední tečku první půle udělal po hrubici Ghedy domácí útočník, když mu vypíchl míč a pohotově bodlem prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 6:3. Druhý poločas jsme začali lépe my, když opět vybojoval míč Gheda, v poslední chvíli ještě servíroval doleva na křiknuvšího si MaŠe a ten neměl problém do prázdné branky skórovat - 6:4. Poté dvakrát v těsném sledu pálil všudybyl Gheda, ale jednou jeho dělovku zlikvidoval brankář, podruhé pálil jen těsně mimo tyče. Snížit následně mohl po dobré kombinaci z úhlu Janoch, ale opět byl proti vynikající domácí gólman. Za chvíli nás domácí po rychlém kontru přečíslili a pohodlně dotáhli svoji kombinaci k sedmé brance - 7:4. Za chvíli propadl v obranném zákroku Nidal Oreidi a střela podél Onóše znamenala další branku v naší síti - 8:4. Poté rychle vyvezl míč Jura, ale jeho rychlý průnik opět vyrazil brankář Glads. Následně v rychlém sledu Gladiators dvakrát nastřelili tyč naší brankové konstrukce. Po Janochově uvolnění byl Jakub sám před domácí svatyní, ale opět nad skvěle lapajícím gólmanem neuspěl. Po chvíli nádherně vysunul křižným pasem Pól Janocha, ale ten také nabyl úspěšný. Další průnik v podání Jury skončil jen napáleným břevnem. Během dalších pár minut se skvěle dvakrát blýsknul benjamínek OndraH, obelstil vždy oba obránce, ale jeho střely bodlem skončiyi vždy v náručí gólmana Glads. Po přihrávce od Jury pálil pohotově bodlem Janoch, ale i jeho ránu zastavilo břevno. V posledních deseti minutách jsme dvakrát jako přes kopírák propadli a domácí šli vždy 3 na 1 a vždy zkušeně zakončili do naší sítě - 10:4. V poslední naší příležitosti utkání si skvěle zakombinovali Jakub s Janochem, ale první jmenovaný pálil znovu jen do brankáře. Utkání zakončili domácí tvrdou ránou do tyče. Utkání tedy skončilo až příliš krutým výsledkem pro naše bravy. Sumasumárum: Dnešní zápas nám moc nevyšel, ale nedá se nic dělat. V útočné fázi to nebylo vůbec špatné, mnoho vytvořených šancí, bohužel většina z nich skončila na dnes nepřekonatelném brankáři domácích. V obranné hře to ale dobré nebylo, tvořili jsme až nezdravé množství chyb a z těchto se musíme do dalších zápasů poučit. Je třeba se do útoku tlačit pomaleji, přidat na pohybu a především nabít jistoty při nahrávkách a přebírání míče. Každopádně to pro nás bylo opět výborné a vhodné utkání v rámci naší letní přípravy před novou sezónou. V neděli pokračujeme turnajem Glads v Brně. MaŠ