Orel Řečkovice - ASM A 1:6 (1:4)

Příprava - středa 24.8.2011 - Brno - Řečkovice

24.8.2011 - MaŠ
Naše branky: Jiří Mašek (Martin Plachký) 0:1, Martin Plachký (Václav Burian) 0:2, Martin Mašek (Václav Burian) 0:3, Michal Kroupa (Václav Burian) 0:4, Martin Špicl 1:5, Jiří Mašek (Michal Kroupa) 1:6 Sestava: Aleš Weinfurter - Petr Doubravský, Martin Plachký, Michal Kroupa, Jan Mašek, Jiří Mašek, Jan Maňásek - Martin Mašek, Martin Špicl, Dominik Martinek, Pavel Křivý, Václav Burian Ve středu, 24. 8. 2011 od 20,30 hod., jsme nastoupili proti týmu Orel Řečkovice na jejich hřišti a zároveň na hřišti, kde jsme zahajovali naši první a rovněž postupovou loňskou futsalovou sezónu. Domácí tým hraje již několik roků Okresní přebor a byl částečně doplněn hráči reservy, která hraje 2. třídu brněnských soutěží. Pro nás tedy opět velmi vhodná příprava před vstupem do nového ročníku. Počasí moc nepřálo a připomínalo večerní podnebí snad někde v Africe. Od prvních minut jsme začali oplývat aktivitou, tvořili skvělé kombinace, míč dávali rychle od nohy a soupeř to neměl vůbec jednoduché. Po několika výborných akcích, jenž se nám nepodařilo zakončil gólově, se podařil výpad, kdy míč putoval po ose Nidal Oriedi, Plachta až na volného Juru, který špičkou kopačky otevřel zápasové skóre - 0:1. V tuto chvíli jsme zahájili brankostroj a prakticky už za pár minut jsme jako přes kopírák zvyšovali, zakončoval Plachta, asistoval Kumar - 0:2. Po pár minutách milimetrově vysunul Kumar Mařu a ten krásnou křižnou ránou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 0:3. Produktivní desetiminutovku zakončil opět po Kumarově přihrávce agilní Míša, jenž chtěl ještě servírovat před branku volnému Dubovi, ale obránce Orla si míč nešťastně srazil do vlastní branky - 0:4. Následovala série neproměněných šancí, Nidal Oriedi neměl štěstí, Póla rovněž skvěle vychytal brankář soupeře a MaŠovu dobře mířenou ránu opět výborně vytěsnil domácí brankář na roh. I soupeř však tu a tam dokázal dobře zakombinovat a zazlobit, ale v naší brance tradičně kraloval spolehlivý Turan. Po jednom našem rychlém výpadu, jsme však zbytečně ztratili vepředu míč a Řečkovice vymyslely rychlou protiakci, na jejímž konci byla milimetrová přihrávka a parádní zakončení jejich útočníka - 1:4. Tímto také půlhodinový poločas skončil. Ve druhém poločase jsme se především soustředili na kvalitní obranu a nechali hrát soupeře. Spolehlivě jsme však bránili a když už se nezadařilo, v naší svatyni stál bezchybný a skvěle chytající Turan. Měli jsme opět několik příležitostí, dvě šance nepromněnil MaŠ, když první pokus mířil z úhlu těsně nad, druhá veliká šance po skvělé přihrávce od Maři skončila střelou vedle první tyče. Nidala Oriediho vychytal brankář a ani únik Póla neskončil úspěšně. Asi v polovině druhého dějství při power-play Řečkovic vypíchl míč brankáři MaŠ a následně dovedl míč až do prázdné branky - 1:5. Pár minut nato po výborné akci přihrál Míša míč dolů na Juru, ten parádně přešel přes dva protivníky a křižnou ránou o tyč zapečetil střelecký účet dnešního utkání - 1:6. Do konce utkání se již nic zásadního nepřihodilo, takže si můžeme do statistik přidat opět jedno úspěšné a před novou sezónou velmi vhodné utkání. Sumasumárum: Ve velmi dusném počasí jsme na nejlepším hrišti v Brně sehráli velmi dobré utkání. Určitě se našlo opět mnoho chyb a "hluchých" úseků v utkání, ale po většinu času jsme byli lepším týmem a kontrolovali jsme prakticky celý zápas. Sehráli jsme mnoho krásných a úspěšných kombinací a za svoji hru se rozhodně nemusíme stydět. Myslím, že na novou sezónu jsme poměrně dobře připraveni. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!! MaŠ