Jamajka Malhostovice - ASM A 2:3 (0:1)

Příprava - středa 13.10.2010 - Malhostovice

13.10.2010 - MaŠ
Naše branky: Jiří Mašek (Kryštof Večeřa) 0:1, Kryštof Večeřa (Michal Kroupa) 2:2, Michal Kroupa (Jakub Duchoň) 2:3 Sestava: Aleš Weinfurter - Petr Doubravský, Michal Kroupa, Jan Mašek, Jiří Mašek - Kryštof Večeřa, Jakub Duchoň, Martin Špicl, Jan Maňásek Ve středu, 13. 10. 2010 jsme od 19,00 hod., sehráli první prátelské utkání na venkovním hřišti v Malhostovicích s místní Jamajkou. S tímto soupeřem jsme se již letos na domácím hřišti utkali a prohráli, takže jsme dnes chtěli tuto blamáž odčinit. Ihned od úvodních minut se začala hrát velmi vyrovnaná partie s mnoha šancemi na obou stranách. Po pár minutách hry servíroval lobem míč z pravé strany nalevo Krištofinho Jurovi a ten z první parádní trefou o tyč vymetl pravý horní růžek domácí branky - 0:1. Ve zbytku prvního poločasu byla domácí Jamajka lepším týmem, ale Turan chytal naprosto bravurně a lapil mnoho šancí domácích futsalistů. My jsme spoléhali na brejky a bohužel svoje příležitosti neproměnili ani MaŠ, Krištofinho, ani dvakrát Buldog. Největší šanci domácího týmu v první půli dokázal Turan vytěsnit na břevno. Ve druhém poločase jsme hru vyrovnali a v tomto rytmu se prakticky dohrál i celý zápas. Bohužel nedokázali jsme opět proměnit velké příležitosti. Jednu z nich spálil opět Buldog, při střele MaŠe zastoupil ležícího brankáře jeho obránce a střela Krištofinha do odkryté svatyně trefila padajícího a skvěle chytajícího domácího brankáře. Nedáš - dostaneš, i dnes toto pravidlo platilo a domácí obránce vyslal střelu z 15-ti metrů, která se zastavila až v naší síti - 1:1. Za pár minut se domácí dostali dokonce do vedení, když si po narážečce zaběhl domácí obránce za naše beky a nedal šanci ani Turanovi - 2:1. Do konce utkání jsme přidali na obrátkách a 5 minut před koncem odstavil MaŠ domácího útočníka, Míša prošel po pravé lajně a servíroval před branku Krištofinhovi, jenž se v těchto situacích nemýlí - 2:2. Dvě minuty před koncem pak vybojoval míč Jakub, a se skvělým "tajmingem" našel nabíhajícího Míšu, který zkušeně podél gólmana Jamajky utrhl vítězství pro naše světlemodré barvy - 2:3. Do konce utkání jsme si již výsledek pohlídali. Sumasumárum: Sehráli jsme velmi vyrovnané utkání s velmi kvalitním protivníkem. I když nám zápas nevyšel dle našich představ, vůlí jsme dokázali v samotném závěru nepříznivý stav otočit a vyhrát. Hodně velké problémy nám dělala velmi kluzká tráva, ale podmínky byly pro oba týmy stejné. Věřím, že jsme dobře připraveni k dalším sobotním dvěma těžkým mistrovským utkáním. MaŠ