ASM A - Plniči trubiček 8:9 (3:5)

Příprava - pondělí 9.8.2010 - Dolní Loučky - SM Aréna

9.7.2010 - MaŠ
Naše branky: Pavel Křivý (Jiří Mašek) 1:3, Jan Mašek (Jiří Mašek) 2:3, Jan Mašek (Jiří Mašek) 3:5, Petr Doubravský (Pavel Krivý) 4:7, Pavel Křivý (Petr Doubravský) 5:7, Martin Špicl (Jiří Mašek) 6:8, Petr Doubravský (Jan Mašek) 7:8, Jan Mašek 8:8 Sestava: Václav Burian - Martin Špicl, Jan Mašek, Jiří Mašek, Pavel Křivý, Petr Doubravský V pondělí, 9. 8. 2010 přišel ten vytoužený den. Do historie futsalu vstoupil oficiálně nový klub tvořený několika kamarády, jenž se rozhodli dobýt svět. Nově vzniklý futsalový klub - SAN MARINO sehrál od 19,00 hod. svoje první přátelské utkání, ve kterém jej čekal velmi těžký soupeř - Plniči trubiček, jejichž barvy hájí někteří druholigoví hráči z týmu 1. FC Květnice Tišnov. Hrálo se 2 x 25 minut hrubého času na umělém trávníku u v Dolních Loučkách. Soupeř nám ihned od prvních minut začal ukazovat, kdo že to dnes bude zkušenějším režisérem utkání a po několika minutách se po ukázkové kombinaci ujal vedení. Za pár minut se schylovalo k debaklu, jelikož jsme opět dvakrát rychle inkasovali a prohrávali již 0:3. Pak to ale přišlo, rychlá akce, přesná přihrávka Jirky Maška a na konci typická "laserová" přesnost historicky prvního střelce našeho týmu - Pavla Křivého - 1:3. To bylo radosti, velká gratulace. Za pár minut naši náladu spravil ještě více Honza Mašek, kterému servíroval z rohu kdo jiný než brácha Jirka 2:3. Poté nám Plniči utekli opět na rozdíl 3 branek a vedli již 2:5. Do konce poločasu však dokázali bratři Maškové svoji sílu a po nahrávce všudybyla Jirky zakončoval opět Honzík Mašků hlavičkou do horního růžku branky. Po první půli jsme tedy prohrávali 3:5. Začátek druhé půle jsme hráli hodně aktivně, avšak obranný zákrok Macka Špicla si nešťastně srazil za svá záda brankář Vašek Burian - 3:6. Soupeř poté opět po skvělé akci navyšoval skóre a poprvé v utkání vedl již o 4 branky - 3:7. Poté jsme však přidali na aktivitě a Pája Křivý servíroval Peťovi Doubravskému před prázdou branku a ten neměl problém korigovat - 4:7. O pár minut později si svoje úlohy oba iniciátoři vyměnili a Petr Doubravský nachystal míč pro Pavla Křivého, ten snižoval již na - 5:7. Plniči opět dokázali vstřelit branku, ale rychlou odpověď vymyslel král asistentů Jirka Mašek, jenž našel lobem před branku sbíhajícího Martina Špicla a ten hlavou o tyč snížil - 6:8. O minutu později pak vybojoval míč nadvakrát Džanek Mašků a servíroval před brankuPlničů míč, který nešel neproměnit, Doubek doklepl na 7:8 a to ještě něbylo vše. Pár minut před koncem utkání důrazný Honza Mašek vybojoval míč a sám prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 8:8. Do konce utkání zbývalo jen několik málo okamžiků, když na sebe vzal zodpovědnost Lupusinho, prošel celým hřištěm a nechytatelnou ránou bodlem k tyči rozhodl utkání ve prospěch favorita - Plničů trubiček - 8:9. Sumasumárum: Co dodat, zklamání z malé účasti hráčů, to každopádně. Jinak utkání zcela jistě splnilo účel a SAN MARINO vstoupilo do své historie velmi slušným výsledkem. Je rozhodně hodně co se učit. Máme asi měsíc na to, abychom si alespoň částečně osvojili futsalové návyky a věřím, že všichni jako jedna skvělá parta v nové sezóně 2010/11 neuděláme ostudu. MaŠ