Vema - ASM B 2:3 (1:1)

3. třída, skupina B - neděle 19.10.2014 - Brno - Řečkovice

5.12.2014 - MaŠ

Naše branky: Aleš Weinfurter (Martin Špicl) 1:1, Martin Špicl (Martin Mašek) 1:2, Jan Kouřil (Jiří Mašek) 2:3

Sestava: Jan Steiner - Aleš Weinfurter, Jiří Mašek, Martin Mašek, Ondřej Halas - Jan Kouřil, Pavel Křivý, Vojtěch Divácký, Martin Špicl

V neděli, 19. 10. 2014 od 9,30 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání proti houževnatému týmu Vema.

Od úvodních minut jsme převzali aktivitu na své kopačky a první příležitost měl Divácký po přihrávce od Maři, bohužel branku nedal. Další velkou šanci měl po narážečce s Jurou Janoch, ale nastřelil pouze padajícího gólmana soupeře. A tak přišel trest, zbrkle jsme rozehráli a soupeř se dostal do přečíslení 2 na 1 a útočník Vemy vymetl pravou pavučinu Štajnyho svatyně - 1:0. Soupeř po naší chybě mohl vstřelit další branku, útočník obešel i ležícího Štajnyho, ale prázdnou branku poté netrefil. V 10. minutě pak vysunul polovysoký míč na šestku MaŠovi Turan, ten mu vrátil do náběhu a druhý jmenovaný nekompromisní ranou skóroval - 1:1. Jako přes kopírák si akci zopakovali MaŠ s Mařou, ale ten trestuhodně branku soupeře minul. Těsně před koncem prvního dějství nastřeloval po rohu Janocha na zadní tyč MaŠ, gólman míč srazil a Skunkovi chyběl k zakončení do prázdné branky jen krůček.

Na začátku druhého dějství jsme rozehráli parádní rychlou akci, na jejímž začátku byl Janoch, který přihrál do náběhu doleva Mařovi, jenž prudce servíroval na zadní tyč MaŠovi, a ten trhal sítě - 1:2. Bohužel i přesto, že jsme byli lepším týmem, tak jsme svoje další příležitosti nedokázali proměňovat. Asi v polovině druhého poločasu zahrával soupeř rohový kop, u kterého nebyli důrazní při bránění Pól ani Divácký a Vema pohodlně vyrovnala - 2:2. Za další 3 minuty již bylo veseleji, Skunk přihrál do náběhu Jurovi, ten nahrál doleva Janochovi, který si obhodil obránce a ranou pod víko dostal naše barvy opět do vedení - 2:3. Zbytek utkání jsme sice nehráli moc dobře, ale výsledek jsme si již dokázali pohlídat.

Sumasumárum: V nepříliš kvalitním utkání z naší strany jsme nakonec dokázali přeci jenom vítězství utrhnout. Prováděli jsme hojné množství chyb a v důležitých okamžicích jsme nebyli v obranné fázi důrazní. Z tohoto se musíme do dalších utkání poučit a soupeře zkrátka musíme přehrávat bojovností a zkušeností. 3 body jsou však doma ?. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉ !!!!