ASM A - Orli Bučovice 4:2 (3:1)

Krajský přebor - sobota 4.10.2014 - Tišnov - Hala SSK

5.12.2014 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Jan Kouřil) 1:1, Lukáš Veselý (Václav Seyfert) 2:1, Václav Seyfert 3:1, Václav Seyfert 4:2

Sestava: Ondřej Borkovec - Martin Mašek, Michal Kroupa, Martin Plachký, Václav Burian - Jan Kouřil (Aleš Weinfurter), Václav Seyfert, Lukáš Veselý, Martin Špicl

ŽK: Václav Seyfert

V sobotu, 4. 10. 2014 od 20,00 hod., jsme sehráli svoje první domácí utkání v KP s týmem Orlů Bučovic. Soupeř v prvním kole remízoval doma s STŽ Brno a my jsme chtěli za každou cenu dnes vyhrát a získat tak premiérové body.

Úvod nám však nevyšel. Soupeřův hráč pronikal po levé čáře, prudce a křižně vypálil a Onóšovi míč zapadl o zadní tyč do branky - 0:1. Museli jsme hrát dále, míč získal ve 2. minutě v rohu hřiště kapitán MaŠ, obtočil se okolo obránce a vypálil, gólman soupeře však tuto ránu z úhlu vytěsnil na roh. Tento nastřelil na zadní tyč Janoch a MaŠ v pádu procedil míč do branky soupeře - 1:1. Bučovice poté skvěle zakombinovaly a jen díky reflexivnímu zákroku Onóše zůstal remízový stav. Hra se přesýpala z jedné strany na druhou, ale většina akcí končila nepřesným zakončením mimo branky. Ve 12. minutě získal míč Sája, obhodil si doprava obránce a poté naservíroval míč pod sebe Scarynhovi, který nekompromisně zakončil - 2:1. Nechali jsme soupeře hrát a sami se soustředili na obrannou fázi. V 15. minutě jsme zahrávali trestný kop z 8 metrů. Tento rozehrál Sája na první tyč MaŠovi, ale ten bohužel trefil pouze boční sít. V 18. minutě pak pozorný Sajá vypíchl míč obránci, obešel i gólmana a do prázdné branky pohodlně zvyšoval náš náskok - 3:1. Soupeř mohl poté korigovat, ale nástřel na zadní tyč naštěstí útočník soupeře minul. Tři minuty před koncem prvního dějství pak skvěle zakombinovali Kumar s Janochem a druhý jmenovaný se ocitl naprosto osamocený před brankářem soupeře, ten však jeho ránu parádním zákrokem zlikvidoval.

Druhý poločas začal soupeř zhurta a začal nás přehrávat. V podstatě tomu tak zůstalo i v průběhu celé druhé půle. Ve 22. minutě Bučovice zakombinovaly a Onóš na ránu z 10-ti metrů nedosáhl - 3:2. I nadále jsme soupeře poctivě bránili a do další příležitosti jsme jej nepouštěli. Naopak se pro nás otevíral prostor na brejky, ale několik slibných příležitostí jsme místo přímočarého zakončení až zbytečně překombinovávali. Ve 30. minutě zatáhl po levé straně tradičně míč Sája a servíroval na zadní tyč Scarynhovi, ten však na míč bohužel nedosáhl. O minutu později pivot soupeře parádně pálil bodlem z 10-ti metrů, ale jeho rána jen o centimetry minula pravý horní růžek branky Onóše. Pět minut před koncem sáhly Bučovice k power-play a při této dokázaly jednou zahrozil, ale tečovaná rána jejich útočníka skončila naštěstí mimo branku. Ve 37. minutě přerušil rozehrávku soupeře Sája, obhodil si i obránce a do odkryté branky zvyšoval náš náskok - 4:2. O minutu později sebral míč soupeři Mařa a po kombinaci servíroval na zadní tyč Plachtovi, jenž ve skluzu minul branku. Zbytek utkání jsme si již pohlídali.

Sumasumárum: S velmi kvalitním soupeřem bereme velmi důležité 3 body. Po rychle obdržené brance jsme rychle dokázali vyrovnat a utkání obrátit na rozdíl dvou branek. Ve druhém poločase jsme se již jen soustředili na bránění a Bučovice do nás celý poločas hodně bušily. Nakonec jsme utkání dokázali rozhodnout a bereme tak před asi 80-ti člennou diváckou kulisou všechny 3 body. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉÉ !!!!! Všem fanouškům a divákům bych jménem celého týmu rád poděkoval za parádní podporu. Velmi si toho vážíme !!!