Orli Bučovice - ASM A 1:5 (0:3)

Krajský přebor - sobota 10.1.2015 - Vyškov - Purkyňova

10.1.2015 - MaŠ

Naše branky: Martin Špicl (Martin Plachký) 0:1, Jan Kouřil (Václav Seyfert) 0:2, Václav Seyfert (Jiří Mašek) 0:3, Ondřej Halas (Martin Plachký) 0:4, Michal Kroupa (Martin Mašek) 0:5

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Ondřej Halas (Skunk), Martin Plachký (Plachta), Jiří Mašek (Jura), Václav Seyfert (Sája) - Jan Kouřil (Janoch), Michal Kroupa (Míša), Martin Mašek (Mařa), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Martin Plachký

V prvním "jarním" utkání jsme zajížděli na horkou půdu týmu Orli Bučovice, jenž hrají svá domácí utkání v hale Vyškov - Purkyňova. Na podzim jsme domácí tým porazili v poměru 4:2, ale shodli jsme se na tom, že tento tým byl jeden z nejfutsalovějších, proto nás nebude čekat nic jednoduchého.

A utkání začalo dobře, hned v první minutě nakopl v obranné fázi dlouhý míč Plachta až na MaŠe, který vyběhl ze střídačky a náš kapitán z voleje pod víko otevřel skóre - 0:1. Zanedlouho se nadechl k úniku Jura, ale jeho rána byla poté vyražena gólmanem na roh. Ve 4. minutě si narazili míč Skunk s Mařou, ale první jmenovaný nevolil ránu z první, takže se domácí obránili. V 7. minutě vysunul Sája Míšu, ten ustál souboj s obráncem a poté jen těsně minul přízemní ranou branku. Další naši příležitost měl opět Jura, ale s jeho dělovkou si brankář Bučovic poradil. O minutu později pálil stejný hráč z trestného kopu opět do gólmana. V 10. minutě poprvé zahrozili domácí, ale po jejich kombinaci vytáhl skvělý zákrok Kumar. O dvě minuty Bučovice zakončovaly po kombinaci těsně vedle. Ve 14. minutě si vyměnili po rychlé akci míč Sája se Skunkem, ten vracel prvnímu jmenovanému na zadní tyč, ale Sája na místo střely do prázdné branky trefil jen břevno. V 15. minutě servíroval před branku míč Mařa na MaŠe, ale jeho pokus z první vyrazil brankář Bučovic. O minutu později si oba předchozí aktéři role vyměnili, tentokráte MaŠ narazil zpět Mařovi, ale ani ten přes gólmana míč neprocpal. V 18. minutě přihrál vlevo Sája míč na Janocha a ten bodlem procedil míč za záda brankáře domácích podruhé - 0:2. O minutu později sehráli parádní signál po rohu Jura se Sájou, který podél brankáře vsítil třetí branku - 0:3. V poslední minutě měli domácí nepřímý kop za pozdní výhoz Kumara, ale nastřelili pouze naši zeď.

Ihned na začátku druhé půle zahrávaly Bučovice trestný kop, jenž byl zakončen těsně mimo. O minutu později parádně zlikvidoval další dvě příležitosti Bučovic Kumar. Ve 27. minutě utekl rychlík Plachta a šli jsme ve 3 na 2, Plachta vypálil, gólman Bučovic vyrazil míč, ale pohotový Skunk svojí premiérovou ranou zvyšoval skóre - 0:4. O dvě minuty později vypíchl míč obránci Plachta a šel sám, následný lob však skončil nad brankou. Ve 32. minutě nás domácí přečíslili a měli dvě velké příležitosti, první vychytal famózní Kumar, druhá skončila na naší levé tyči. Od 33. minuty se domácí pokoušeli o power-play a ihned na jejím začátku vypíchl míč Míša, přihrál doprava Jurovi, ale ten jen těsně křižně minul. Ve 34. minutě pálil Jura z trestného kopu opět těsně mimo. Ve 36. minutě jsme parádně udrželi míč a zakombinovali a na konci série přihrávek byla narážečka Maři na Míšu, který přetlačil v souboji domícho brankáře a do prázdné svatyně skóroval - 0:5. Ve 37. minutě měli domácí nebezpečný trestný kop za šestky, ten jsme ubránili, ale parádní další narážečka a zakončení skončilo jejich dělovkou těsně nad naší brankou. Necelou vteřinu před koncem se poté Bučovice dočkaly. Rozhodčí odpískal souboj v našem pokutovém území jako penaltu a gólman domácích nekompromisně prostřelil bezmocného Kumara - 1:5.

Sumasumárum: Dnešní utkání jsme zvládli na jedničku. Poctivě jsme bránili a vyráželi k rychlým kontrům. V první půli jsme domácí přehrávali a do kabin jsme nemuseli odcházet jen se tříbrankovým vedením. Ve druhé půli domácí zlepšili hru, ale i tuto část jsme zvládli a zaslouženě tak vezeme domů všechny 3 body. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉ !!!!