ASM A - STŽ Brno 4:3 (2:1)

Krajský přebor - sobota 28.2.2015 - Tišnov - Hala SSK

28.2.2015 - MaŠ

Naše branky: Václav Seyfert (Jiří Mašek) 1:0, Martin Plachký (Michal Kroupa) 2:1, Jiří Mašek (Jan Kouřil) 3:2, Jan Kouřil (Jiří Mašek) 4:2

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jiří Mašek (Jura), Martin Plachký (Plachta), Ondřej Halas (Skunk), Michal Kroupa (Míša) - Jan Kouřil (Janoch), Václav Seyfert (Sája), Martin Špicl (MaŠ)

ŽK: Martin Špicl, Jiří Mašek

V sobotu, 28. 2. 2015 od 20,00 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání KP na domácí palubovce proti bývalému druholigovému týmu STŽ Brno. Na podzim jsme vyhráli v Brně těsně v poměru 2:1 a doma jsme chtěli opět naplno bodovat.

Od prvních minut jsme začali hrát proti zkušenému soupeři vysunutým pressingem a vytvážet si tak pernamentní tlak. Ve 3. minutě utekl Jura po lajně, ale jeho dělovku vyrazil gólman soupeře na roh. O minutu později si narazili na kruhu míč Sája s Plachtou a první jmenovaný byl faulován v pokutovém území, píšťalka rozhodčího bohužel zůstala němá. V 7. minutě po přihrávce od Jury obešel Sája drze hned 3 protihráče a ranou k tyči otevřel skóre - 1:0. O minutu později přihrával Janoch do výborné pozice opět Sájovi, ale ten rozhodný okamžik pro střelu prováhal. Poté zatlačil soupeřův útočník v rozehře Skunka, ten jen nastřelil a byla z toho nepříjemná situace končící odrazem míče o naši tyč. V 9. minutě jsme špatně obsadili rohový kop soupeře a skrytá rána z 10-ti metrů skončila za zády nic nevidícího Kumara - 1:1. V 10. minutě dobře STŽ vykobinovali a byla z toho situace 2 na 1 a jen skvělý zákrok Kumara nás zachránil od toho, aby šel soupeř do vedení. V 11. minutě narazil míč při naší rychlé akci Sája na Juru, ale ten pálil tvrdě bodlem těsně mimo. Za minutu servíroval na zadní tyč Jura na Plachtu, ale ani on do branky soupeře míč nevměstnal. Poté nachystal Plachta parádní míč na šestku Jurovi, ale jeho dělovka jen těsně minula cíl. Dvě minuty před koncem prvního dějství upaloval sám Jura na gólmana soupeře, ale následné bodlo opět jen těsně minulo branku STŽ. V poslední minutě první půle založil naši rychlou akci Sája, přihrál doprava Míšovi a ten servíroval na zadní zcela volnému Plachtovi, pro kterého nebyl problém dostat opět naše barvy do vedení - 2:1. Půl minuty do konce ještě nakopl dlouhý míč před branku soupeře Kumar, ale MaŠ hlavou jen trefil břevno.

Druhý poločas začal jako ten první skončil, soupeře jsme doráželi a snažili jsme se utkání co nejrychleji rozhodnout. Ve 22. minutě však utekl po levé straně jejich hráč a pod novou Janocha a okolo nohy padajícího Kumara šťastně vyrovnal - 2:2. Ve 29. minutě pálil bodlem tvrdě Sája na zadní tyč, ale MaŠ míč na této tyči přeběhl. O 2 minuty později přihrával z hlouby pole Janoch doleva na Juru, ten se zbavil obránce a dělovkou prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:2. O chvíli později dloubl míč Jura na Míšu, ale ten z otočky mířil jen těsně mimo. Ve 34. minutě si pak bleskově narazili míč Jura se Skunkem a druhý jmenovaný opět pálil jen těsně vedle svatyně STŽ. Ve 35. minutě přihrál do levého koutu hřiště Jura na Janocha, ten si míč zasekl a prakticky z nulového úhlu parádní křižnou ranou vymetl pravou pavučinu branky soupeře - 4:2. Ve 39. minutě po zbytečném faulu MaŠe rozehrál soupeř rychlou kombinaci při své power-play a zakončoval pohotově na zadní tyči do prázdné branky - 4:3. Poté jsme se ubránili a šli ve 3 na 2 a vracejícího se brankáře, Sája se jej pokusil lobovat, obránce míč odhlavičkoval a náš hráč zbytečně fauloval soupeře - následoval desetimetrový kop za 6. faul. Kumar však dělovku soupeřova hráče bravurně zneškodnil. Zbytek utkání jsme si již v pohodě pohlídali.

Sumasumárum: Se STŽ Brno jsme sehráli velmi obtížné utkání, ve kterém jsme byli mnohom aktivnější, ale zkušený soupeř dobře bránil a podnikal nepříjemné brejkové výpady. Nakonec jsme však vůlí v utkání odkočili na rozdíl dvou branek, ale soupeř byl velmi blízko k závěrečnému vyrovnání. Zaslouženě ale zůstávají všechny body doma a my se můžeme těšit na další domácí utkání za týden s rezervou SK Líšeň Brno. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉÉÉÉ !!!!!!