Gladiators - ASM A 0:3 (0:1)

Krajský přebor - neděle 5.4.2015 - Brno - Střední

6.4.2015 - MaŠ

Naše branky: Jan Mašek (Martin Špicl) 0:1, Martin Plachký (Jan Maňásek) 0:2, Václav Burian 0:3

Sestava: Václav Burian (Kumar) - Jan Maňásek (Buldog), Martin Plachký (Plachta), Jiří Mašek (Jura) - Martin Mašek (Mařa), Jan Mašek (Gheda), Jan Kouřil (Janoch), Martin Špicl (MaŠ)

V neděli, 5. 4. 2015 od 19,00 hod., jsme sehráli poslední mistrovské utkání KP v letošní sezóně. V hale v Brně na Střední ulici, tam, kde jsme vstupovali na podzim do KP s Panamou, jsme se tak trošku nostalgicky s velmi úspěšným ročníkem také loučili. Soupeřem nám byli domácí "Gladiátoři".

Od prvních minut se rozehrála vyrovnaná partie. Již při rozcvičce na palubovku naběhl z posilovny rozcvičený a vysekaný předseda Buldog a v průběhu celého utkání předvedl velmi kvalitní výkon. Ve 2. minutě obral obránce o míč agilní Jura, ale jeho přízemní dělovku vytěsnil brankář Glads na roh. O pár vteřin později pálil v dobé pozici také Gheda, ale nebyl úspěšný. Ve 3. minutě jsme postupovali ve 3 na 2, ale špatné řešení situace způsobilo přečíslení 2 na 1 v podání domácích, Kumar, ale famózním zákrokem míč vyrazil. V 5. minutě přerušil domácí rozehru na půlce MaŠ, nepovedeně vypálil, jeho ránu tečoval šikovně Gheda a za přispění domácího obránce jsme se dostali do vedení - 0:1. V 8. minutě postupovali domácí na naši branku, nástřel na zadní tyč, ale napálil útočník jen těsně vedle pravé tyče naší svatyně. V 10. minutě se zaskvěl také výborný Buldog, ale jeho dělovka prosvištěla jen těsně nad. Ve 12. minutě vyslal doprava Jura Mařu, ten servíroval na zadní tyč na třetího bratra Ghedu, ale ten nedošáhl. V 15. minutě servíroval Jura na šestku Janochovi, ten však těsně minul. O minutu později zahrozili opět domácí, ale po rychlé rozehrávce jejich autu pálili jen těsně nad. V 19. minutě udržel na šestce míč MaŠ, přiťukl jej Janochovi zpět a ten v dobré pozici razítkoval pravou tyč domácích. V poslední minutě pak dlouhý míč od Jury zpracoval Janoch, rychle přiťukl vedle sebe nabíhajícímu MaŠovi, ale ten těsně minul levou tyč.

Ihned v první minutě druhé půle jsme zakombinovali a Jura nastřeloval na zadní tyč MaŠovi, jenž však na míč nedošáhl. O minutu později vybojoval v rohu hřiště míč Jura, přihrál pod sebe Ghedovi, avšak ten napálil pouze padajícího gólmana. Odražený míč na půlce zpracoval Buldog, poslal jej doprava Plachtovi a ten přízemní křižnou ranou zvyšoval skóre - 0:2. Ve 24. minutě jsme chybovali a na Kumara postupoval osamocený útočník Gladiators, ale náš skvělý gólman vytěsněil míč na roh. O minutu později vypíchl míč soupeři Mařa a také upaloval sám, gólman domácích jej však vychytal. Ve 27. minutě šli domácí ve dvou na jednoho, ale Kumar opět jejich velkou příležitost zlikvidoval. Ve 28. minutě vyslal Mařa doprava Ghedu, ten se opřel do míče a trefil pravou tyč branky Glads. Vzápětí se do podobné situace jako té předchozí brankové dostal opět Plachta, ale tentokráte jen těsně minul. Ve 30. minutě jsme opět chybovali na půlce a na Kumara šel asi nejlepší hráč domácích, náš gólman však dvojím zákrokem znemožnil korekci výsledku. Pak již jsme se soustředili na bezchybnou obranu a tři minuty před koncem šli domácí do power-play, kterou jsme však poměrně jednoduše ubránili. Minutu před koncem navíc zachytil míč Kumar a přes celé hřiště vykopl míč, který si smolně usměrnil do vlastní branky vracející se obránce - 0:3.

Sumasuárum: Celé utkání se hrálo ve vlažném tempu, my jsme se soustředili především na kvalitní obranu a domácí se snažili tvořit. Moc jsme jim toho však nedovolili. Nakonec jsme asi zaslouženě utkání dovedli do vítězného konce. Kumar oslavil svoji letošní druhou nulu a my se můžeme pyšnit vizitkou nejlepšího týmu KP v jarní části, ve které jsme ztratili body pouze za remízy v Blansku a s vítězem soutěže - Technikou Brno (jarní body - 29 ze 33, skóre 62:20). Té gratulujeme k zaslouženému vítězství KP jižní Moravy.