Příprava - sobota 20.9.2014 - Tišnov - Hala SSK

5.12.2014 - MaŠ

Naše branka: Martin Plachký (Jiří Mašek) 3:1

Sestava: Ladislav Cimbálník - Václav Burian, Martin Plachký, Jiří Mašek, Petr Hvízdal - Ondřej Halas, Martin Špicl, Jan Mašek, Václav Seyfert

V sobotu, 20. 9. 2014 od 20,00 hod., jsme sehráli přátelské utkání v naší hale SSK s domácím divizním týmem - 1. FC Květnice Tišnov. Do haly zavítalo tradičně něco přes 100 diváků a vytvořilo příjemnou atmosféru. Pevně věřím, že jich ještě i přibude a budeme tak mít i my divokou fanouškovskou základnu při samotné soutěži.

Od úvodních minut nás domácí tým logicky zatlačil a svojí zkušenou hrou a perfektně propracovanou defenzívou nás téměř do ničeho nepouštěl. Během prvních 10-ti minut vystřihl náš brankář dva parádní zákroky a jen díky němu jsme drželi remízový stav. Právě v minutě 10. měla Květnice velkou příležitost, ve které však jejich útočník osamocený zakončoval mimo. V 15. minutě po nástřelu z rohového kopu neuhlídal na zadní tyči Nikotin hráče soupeře a ten otevřel skóre - 1:0. V 19. minutě pak sehrála Květnice další rychlou akci, na jejímž konci propadl Kumar a domácí do prázdné branky zvyšovali svůj náskok - 2:0. My jsme domácího gólmana vyzkoušeli pouze jednou, ale ten si s ranou Jury dokázal s přehledem poradit. Zbytek našich pokusů skončil na skvěle bránících hráčích.

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil, ale my jsme si začali dovolovat více. Laďa v naší brance však sbíral jeden parádní zákrok za druhým a držel tak i nadále poměrně přívětivý výsledek. Ve 28. minutě jsme však ztratili po vysokém pressingu domácích míč, útočník domácích si položil i našeho brankáře a do prázdné branky zvyšoval skóre - 3:0. Ve 33. minutě jsme se dočkali i my, když rychlou kombinaci sehráli Plachta s Jurou a druhý jmenovaný míč vrátil prvnímu před branku a ten prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:1. Do šancí se ještě dostal Sája po individuálním průniku a po přihrávce od MaŠe i Gheda, ale míče vždy skončily v zámezí.

Sumasumárum: I další přípravné utkání jsme prohráli, ale myslím, že všichni bojovali a udělali jsme maximum pro slušný výkon a i výsledek. Výkon z naší strany nebyl špatný a pevně věřím, že forma bude gradovat právě při prvním mistrovskému utkání, jenž sehrajeme už příští sobotu na palubovce Panamy.