ASM A - König 6:1 (3:1)

2. třída, skupina B - sobota 1.10.2011 - Brno - Kamínky

1.10.2011 - MaŠ
Naše branky: Kryštof Večeřa (Václav Burian) 1:0, Kryštof Večeřa (Jan Mašek) 2:0, Martin Mašek 3:0, Martin Špicl (Petr Doubravský) 4:1, Jan Mašek (Martin Mašek) 5:1, Dominik Martinek (Kryštof Večeřa) 6:1 Sestava: Aleš Weinfurter - Jan Mašek, Michal Kroupa, Jiří Mašek, Václav Burian, Petr Doubravský - Martin Špicl, Martin Mašek, Kryštof Večeřa, Dominik Martinek ŽK: Martin Špicl, Petr Doubravský V sobotu, 1. 10. 2011 od 10,40 hod., jsme sehráli další mistrovské utkání proti týmu König. Věděli jsme, že utkání to nebude jednoduché, ale hlavním cílem bylo jej kvalitní hrou "urvat". Už od prvních minut jsme se do soupeře zakousli a snažili se jej dostat pod tlak. MaŠ prošel po pravé čáře a servíroval na Mařu břed branku, ten bohužel míč přeběhl. Poté si oba aktéři role vyměnili, Mařa přošel a přihrával před prázdnou branku našemu kapitánovi, ten však trestuhodně nedal, ještě sice přihrával zpět na Mařu, ale ten již měl mušku vychýlenou. Spasitelem se stal asi v 5. minutě Krištofinho, kterému přihrál do uličky Kumar a první jmenovaný nekompromisně k tyči otevřel skóre - 1:0. Chvíli nato jej koutkem oka uviděl Gheda, přihrál a Krištofinho další parádní ránou zvyšoval - 2:0. Poté měl soupeř asi nějvětší šanci utkání, když odkopl míč jejich brankář a orazítkoval naše břevno. Asi v polovině prvního dějství si hezky narazili MaŠ a Krištofinho, ale první jmenovaný asi zbytečně vracel zpět a tato přihrávka skončila na tyči branky Königu. Následnou rozehrávku soupeře skvěle přerušil Mařa a svůj únik pečetil suverénním průstřelem - 3:0. Několik dalších šancí jsme neproměnili a tak se měnily strany za našeho tříbrankového vedení. Druhý poločas jsme začali ležérněji a ojedinilý průnik po ztrátě míče MaŠem skončil zastavením útočníka proti pravidlům a kopala se proti nám penalta. König tuto s přehledem proměnil - 3:1. Asi v polovině druhé půle zahrával rohový kop Dub a těžký míč usměrnil se štěstím za záda soupeřova brankáře MaŠ - 4:1. Stejný hráč mohl o chvíli později skóre navýšit, když sebral na půlce míč protihráči, ale jeho střela bodlem skončila těsně vedle levé tyče branky Königu. Za pár minut si ale skvělou kombinaci zahráli braři Gheda a Mařa, oba si dvakrát vyměnili míč a první jmenovaný do prázdné branky zvyšoval - 5:1. Velkou šanci měl i Kumar po průniku a následné zpětné přihrávce od MaŠe, ale prázdnou branku těsně netrefil. Poslední slovo utkání vyřkl Nidal Oriedi, kterému před branku po skvělé individuální akci servíroval Krištofinho, Nidal s neměl problém skórovat - 6:1. I ve druhé půli jsme měli několik dalších příležitostí, ale tyto se proměnit nepodařilo. Sumasumárum: Velmi bojovné a odmakané utkání z naší strany přineslo zasloužené ovoce v podobě 3 bodů. Opět krásné branky po hezkých akcích, ale opět také mnoho neproměněných příležitostí. Důležitý je však zisk další 3 bodů a udržení se tak v horní polovině tabulky. MaŠ