1.2.2015 - MaŠ

Naše branka: Martin Špicl 1:1

Sestava: Václav Burian - Martin Plachký, Martin Midrla, Ondřej Halas, Michal Kroupa - Vojtěch Divácký, Marek Divácký, Aleš Weinfurter, Martin Špicl

ŽK: Vojtěch Divácký, Marek Divácký

V neděli, 1. 2. 2015 od 14,40 hod., jsme sehráli předposlední utkání základní skupiny D v BRNO MEVASPORT OPEN 2015. Soupeřem nám byl tým Bolest a jednalo se vlastně o přímý souboj týkající se postupu do osmifinálových skupin.

Začali jsme dobře a soupeře jsme jasně přehrávali. Bohužel naše rány létaly mimo, anebo se vždy vyznamenával soupeřův brankář. V polovině prvního poločasu jsme však propadli při útočné snaze, o míč přišel Mates a soupeřův útočník po sprintu se štěstím procedil míč za záda Kumara - 0:1. Snažili jsme se vysunout pressing a Bolest vyrobila chybu při zpětné rozehře, míče se zmocnil MaŠ, kličkou se zbavil obránce a do protipohybu gólmana vyrovnal - 1:1. Minutu před koncem prvního dějství nastřelil soupeř polovysoký míč před naši branku a tam jej velmi šťastně usměrnil jeho spoluhráč za záda bezmocného Kumara - 1:2.

Ve druhém poločasu jsme vše vrhli do útoku, jenomže hned první akce soupeře byla opět smrtící. Gólman Bolesti nahodil dlouhý míč, jenž přešel přes Míšu, Kumar zaváhal při výběhu, a tak jej útočník lehce obstřelil - 1:3. Od této chvíle jsme hráli power-play a vyvinuli tak velký tlak. Bohužel nám to tam zkrátka dnes nepadalo. Dvakrát zakončoval nebezpečně Plachta, ale vždy byl brankář Bolesti úspěšnější. Poté nastřeloval po rohu míč MaŠ na Skunka, ale jeho teč jen těsně minula cíl. Poté pálil nebezpečně Míša a také Skunk vypustil dělovku, ale bohužel branka z toho nebyla. Po další rychlé kombinaci přihrával před branku Skunk MaŠovi, ale jeho rychlou ránu po víko gólman reflexivně vyrazil. Proto jsme přímý souboj o postup prohráli a půjdeme tak do skupiny o 17. až 20. místo.

Sumarumárum: Bohužel, po většinu utkání jsme sice byli lepším týmem, ale branky dával soupeř, tedy školení z efektivity. Proměnit alespoň některé příležitosti a neobdržel tyto laciné, byla by z toho minimálně "postupová plichta".