Divize E - sobota 3.10.2015 - Tišnov - Hala SSK

3.10.2015 - MaŠ

Naše branka: Lukáš Veselý (Jiří Mašek) 1:1

Sestava: Václav Burian - Ondřej Halas, Jiří Mašek, Martin Plachký - Václav Seyfert, Martin Mašek, Martin Špicl, Lukáš Veselý

V sobotu, 3. 10. 2015 od 20,00 hod., jsme vstoupili do nového soutěžního ročníku 2015/16. Čekal náš vstup do 3. nejvyšší soutěže v ČR - do Divize, konkrétně do Divize E. Na úvod nás čekal "křest ohněm", na naši palubovku přijel loňský druhý nejlepší celek ligy - Toka Brno, kterou jsme chtěli co nejvíce potrápit.

Od úvodních minut se do nás soupeř silně zakousl, byl neskutečně dobře fyzicky připravený, ale dlouhé chvíle narážel na naši dobře organizovanou obranu. My se soustředili na brejky a šetřili co nejvíce síly, jelikož jsme nastupovali pouze s 6 hráči v poli. Koncem první půle nás doplnil "pingpongista" Scarynho. Ve 4. minutě se uvolnil po levé straně Sája a jen těsně minul branku. V 8. minutě vyšachoval na šestce dva naše hráče nejlepší špílmachr soupeře a lehoučkou ranou pod víko otevřel skóre - 0:1. Vzápětí se do dalších 2 příležitostí dostali hráči soupeře, ale Kumar dvěma skvělými zákroky držel náš tým nad vodou. V 9. minutě poslal míč na hrušku MaŠovi Jura, ten mu míč narazil zpět, Jura překonal ranou gólmana soupeře, ale ten ještě na brankové čáře dokázal míč zastavit. O minutu později pálil agilní Mařa, ale skvělý soupeřův brankář jej vychytal. Ve 13. minutě dobře Toka zakombinovala, ale následnou parádní ránu zastavilo břevno naší svatyně. Do konce prvního dějství jsme se dostali do několika příležitostí, ale většina z nich skončila nastřely, u kterých vždy chyběl někdo na zadní tyči.

Do druhého poločasu jsme vstoupili skvěle a hned ve druhé minutě vybojoval míč Plachta, přihrál pod sebe Jurovi, jenž nastřelil před branku polovysoký míč, který nakonec ramenem usměrnil do odkryté branky Scarynho - 1:1. Vzápětí jsme dokonce mohli jít do vedení, ale Skunk, jenž se prodral až před gólmana jej v poslední chvíli nedokázal přelobovat. Ve druhém poločase pokračoval neskutečně náročný boj "nahoru-dolů" a paradoxně jsme více brankových šancí měli my. Ve 27. minutě zpracoval na hrušce dlouhý míč Sája, přihrál jej pod sebe MaŠovi, ale ten v tísni dvou hráčů jen nastřelil padajícího gólmana Toky. O minutu později jsme soupeře dobře zapressovali, míč vypíchl v souboji s obráncem Sája opět k MaŠovi, ale ten pálil ze šestky trestuhodně mimo. Ve 30. minutě jsme šli do obrany soupeře ve 3 na 2, ale Sája místo příhrávky na volné spoluhráče jen těsně minul cíl. Ve 33. minutě po postupném protiútoku pálil hráč Toky z úhlu do břevna našeho strážce Kumara. Ve 36. minutě jsme soupeře přečíslili, Jura uvolnil nalevo Sáju, jenž ve skluzu servíroval na zadní tyč Plachtovi, ale ten ve skluzu jen o milimetry minul prázdnou branku. Do konce zbývalo už jen několik málo minut, ale my jsme několikrát jen neúspěšně zakončovali. V poslední minutě pak Toka postupovala ve 3 na 1, naši obranu rozebrali a na konci servíroval na zadní tyč hráč na spoluhráče, který naštěstí na nástřel nedosáhl. Ve veledůležitém úvodním utkání tak bereme s hvězdným soupeřem zasloužený bod.

Sumasumárum: Dnešní úvodní utkání bylo velmi fyzicky náročné a nutno poděkovat všem hráčům za skvělý bojovný výkon. Pochvalu zaslouží všichni od skvělého Kumara až po střelce Scarynha. V utkání s výborným soupeřem jsme paradoxně měli více brankových šancí, ale na konci myslím, že zápas skončil zaslouženou remízou. Děkujeme všem divákům, kterých bylo asi 120 za podporu a samozřejmě také našemu "kotli" za pernamentní povzbuzování. Těšíme se na Vás příští týden, kdy nás v dalším veletěžkém domácím utkání čeká tým Lazor Vyškov. SAN MARINO OLÉÉÉÉÉ !!!!