Stones of Madeira B - ASM A 3:2 (1:2)

2. třída, skupina B - sobota 14.4.2012 - Brno - Svážná

14.4.2012 - MaŠ
Naše branky: Jan Mašek (Jiří Mašek) 1:0, Petr Doubravský (Jiří Mašek) 2:0 Sestava: Václav Burian - Jan Mašek, Jiří Mašek, Michal Kroupa, Martin Plachký - Dominik Martinek, Kryštof Večeřa, Martin Špicl, Petr Doubravský ŽK: Kryštof Večeřa A V sobotu, 14. 4. 2012 od 9,00 hod., jsme na hřišti na Svážné vstoupili do jarní části naší soutěže - 2. třídy. Soupeřem nám bylo velmi silné mužstvo rezervy Stones of Madeira, avšak s tímto soupeřem jsme museli vyhrát, pokud chceme dostát svým ambicím a snům. Již od prvních minut jsme rozehráli partii, ve které jsme diktovali tempo hry my. Soupeř však "zalezl" před svoji branku a spoléhal se pouze na brejkové situace, což nám vždy působí nemalé potíže. Několik prvních šancí jsme nedokázali využít. Asi v 10. minutě sestřelil hráč Stones Duba, za což vyfasoval červenou kartu. Naše přesilovka začala a ihned skončila, jelikož se do trestného kopu opřel Jura, před brankářem soupeře chytře tečoval Gheda a dostali jsme se do vedení - 1:0. Následně po křižné přihrávce od Nidala Oriediho na zadní tyč sběhl Míša, ale trefil jen tyč branky soupeře. Za pár minut vyvezl míč Gheda, přihrál Jurovi před branku, ale ten našel ještě lépe postaveného Duba na pravé tyči a bylo to - 2:0. Za chvilku Nidal Oriedi nedošáhl před brankou na křižnou přihrávku od Jury a Krištofinho zakončoval v jasné pozici po Plachtově pasu těsně nad branku soupeře. V době, kdy už končil první poločas nastřelil smolně náš obránce útočníka Stones, ten v tísni míč jen lízl, ale bohužel k naší smůle první vážnější situace soupeře skončila za zády Kumara - 2:1. I ve druhé půli pokračovalo galapředstavení v pálení našich 100% šancí. Trefili jsme 3x tyč, dalších asi 5 velkých příležitostí zlikvidoval fantasticky skvělý brankář soupeře. Přesto jsme mohli hrát v klidu, jelikož jsme stále vedli a měli herně navrch. Už si ani pořádně nevybavím, kdo všechno šance měl, ale naše neproměňování a zákroky gólmana Stones byly přímo decimující. No a pak to přišlo. Plachta sebral míč obránci a řítili jsme se ve 3 na 1, bohužel přišla chybná rozehrávka a následné přečíslední soupeře proti naší obraně. Střílená přihrávka na zadní tyč skončila doklepnutím do naší sítě - 2:2. Snažili jsme se i nadále utkání "urvat", ale nebylo nám přáno. Navíc soupeř asi 5 minut před koncem napřáhl asi z 15 metrů a Kumar poměrně lehký míč pustil za svá záda - 2:3. V posledních minutách jsme hráli power-play, ale do pořádného zakončení jsme se již nedostali. Utkání skončilo 6. akumulovaným faulem a "desítkou" soupeře, kterou Kumar lapil. Sumasumárum: Výkon nebyl nejhorší, ale i přesto výrazně zaostával za hrou, kterou jindy převádíme. Chyběl pohyb a větší vůle po vítězství. Bohužel opět jsme zažili utkání z těch, kdy jasně horší soupeř vyhraje, ale to je prostě futsal a taková utkání jsou. Možná dobře, že naše série vítězství se nyní zastavila na 13-ti utkáních a snad nás to nakopne k lepším výkonům v další zápasech. Ještě nás čeká velmi dlouhá a krkolomná cesta, takže pojďme !!! MaŠ PO 16. KOLE (14.4.2012)